Споделена история от Други

Шофьорска книжка
Здравейте, мъж съм на 37 г. от София, и все още нямам шофьорска книжка, бях се записал шофьорските курсове преди две години, но се отказах. Страх ме да карам кола в тази анархия и хаос който цари по пътищата в България. Една колежка в работата ми каза: " не мога да си представя мъжът до мен да няма шофьорска книжа и да не кара кола. Въпроса ми е, според Вас срамно ли е един мъж да няма шофьорска книжка?

Коментари

1.   Ами .. не, не е срамно да нямаш шофьорска книжка. Имам познати , които имат , но не карат, защото са забравили.
Не всичко е хаус. Така ти изглежда, защото нямаш книжка , съответно опита. Все пак, ако намериш време би било хубаво да си изкараш.

2.   Как така те е страх? Еми то и аз не мога да си представя аз като жена да возя мъжа насам натам, защото го е страх да кара кола....

3.   Не е срамно, въпрос на личен избор е. Просто понякога не е удобно. Аз живеех във кв. Витоша, като най-близкото Фантастико или Кауфланд бяха на 20 мин пеша, а във Витоша няма и градски транспорт. А съм жена 50кг и когато трябваше да се пазарува и да се носи, беше доста трудно. А разстоянието е такова, че е твърде близо за такси, твърде далеч за пеша с торби... (един от многото примери, без да споменавам спешни случаи като транспорт до болница или пък до ветеринар).

А относно анархията- аз също изпитвах такъв страх доста време (близо 2г.), но накрая се престраших и буквално за 3 дни свикнах. Шофьорите са внимателни, възпитани и толерантни. ОСОБЕНО в София. Отстрани може да изглежда анархия, защото платната са много, автомобилите също... но като си част от движението - съвсем не е така. Останах очарована. (Разбира се, както всяко нещо - има си изключения, но говоря за по-голямата част)

4.   Не е задължително е всеки да бъде шофьор, но не разбирам защо човек би се страхувал от курсовете, все пак там си имаш инструктор, който казва кога какво да правиш и т.н.

Освен това как така човек няма да има даже любопитството да пробва какво е да се кара кола...

5.   Да ти кажа, знак е че си страхливец, ти сам си казваш, че те е страх. Ми мъж си. Спри да мастурбираш да се напълниш с тестостерон и отивай да вадиш книжка. Аз бих го направил не толкова за книжката ако не ми се кара, може би малко все пак да я имам ако нещо изкочи, но бих го направил в голяма степен и заради страха, да го убия.

6.   Няма срамно в това. Ако не ти се отдава или не искаш/ не можеш няма проблем. Колкото до твоята колежка- кажи ѝ, че от всяко дърво свирка не става, другото е въпрос на лични предпочитания, ако още не си намерил своята половинка, повярвай ми- когато я намериш би те приела с всичките ти недостатъци, та дори без шофьорска книжка. Не обръщай внимание на хората и тяхното мнение, живей си живота така както искаш и да не ти пука !

7.   Мой приятел имаше същите терзания. Като се чухме след време, вече беше активен шофьор, просто защото работата му го принуди. С кола му е по-удобно. Аз съм на твоята възраст и нямам. Жена съм и се замислям, защото книжката е свобода. Това са фактите.

8.   до номер 2

Еее голяма работа си значи, кво значение има кой кого ще кара ?

9.   Рязко ти спада шанса сред жените.Минаваш директно в графата Омега.Жените обичат мъжаги, които не ги е страх, такива, които познават свободата включително и тази да шофират.Ако можеш и мотор да караш, дигаш си акциите още.Аз от както карам и мотор, така ме гледат, направо очите им се наливат със зехтин.Взимай книжка и стига се подпич.вай , че после си за никъде с жените.

Кольо Брадата

10.   Записах шофьорски на 36,взех книжка на 38, не ме е срам.Това е едно от нещата който са ми трудни.Записах от интерес,и за да се справя със страха.В големия град е опасно за млад шофьор,но не трябва да се отказваме.Ако решиш действай,друг път няма.Жена съм,към момента не шофирам,но мисля да говоря с инструктора да карам поне веднъж в седмицата,докато свикна повече.Колата освен средство,може да е и оръжие,когато неможем да го управляваме правилно

11.   Абе как така страх те е, ти чуваш ли се? Ти си мъж!
Те жените го разбират до някаква степен, но не го разбират! Това са мъжки работи и ако можех щях да ти пиша на лично.

У жената й е заложено да не е първозаселник, мъжа да направи път и тя да премине през отъпканото. Защо говоря за жената?
Като мъж ти трябва да си сам на себе си човек, който убива страховете си, а не да чакаш да преминеш през отъпкан път. Теб те е страх, само това показва, че трябва да преминеш през това нещо за да се научиш да преодоляваш страха си.
Другото нещо като мъж е, че трябва да си готов да се качиш в кола и да я караш ако нещо се случи.
Има и много работи, които следват оттук, но не мога да ги кажа пред жените, те тея неща не ги разбират, а преди да го кажа пред жена, трябва да съм сигурен, че тя е изключение.

12.   Аз съм по - малък от теб и имам книжка, но нямам кола. И не искам да те стряскам от сега, а да ти дам съвет. Аз за съжаление бях попаднал на гаден инструктор. Много ми викаше когато направя грешка. Самата фирма така правеше ,нарочно късаше курсисти, ако не си платиш. Аз теорията я минах, но практиката първите 3 пъти не можах. Скъсаха ме. Гадния ми баща не ме беше учил като малък за разлика от другите 14 - 15 годишни. И затова нямах опит. Схващам бавно за съжаление, а часовете практика бяха прекалено малко. И в началото и аз като теб авторе се притеснявах много умът ми беше другаде и бях малко не сериезен. След като разбрах от други хора, че тази фирма нарочно къса курсисти за пари, аз реших да си платя. И добре че последния изпитващ на практиката беше свестен и ме пусна да премина практическия изпит. Защото предишния изпит пак си бях платил но въпреки това гадняра ме беше скъсал. Така авторе много внимай на какви хора попадаш. Не знаеш какви гадни хора има. Колкото и смешно да звучи за някои, аз още си уча от учебника. Нищо че съм взел книжка. Просто като решавам пак тестове виждам, че все още имам пропуски.

13.   И аз нямам и нямам желание да изкарвам. Но в БГ жените искат да имаш кола,така че ти си избери дали искаш.

14.   Мъж да не може да кара кола е като жена да не може да готви и чисти. :D Не че свършва света, ама нали... :D