Споделена история от Други

Без социални мрежи в 21-ви век
Привет, на 20 години съм (студент) и нямам профили в нито една социална мрежа, според вас нормално ли е това и трябва ли да си направя профил в Инстаграм или Фейсбук? Впрочем аз имах профил във Фейсбук, но го изтрих преди 2 години, защото се натоварвах от цялата тази показност. Задавам този нелеп въпрос, защото доста голяма част от приятелите ми започват яко да ме бъзикат, че съм бил старомоден и смотан. Вие лично как реагирате, когато чуете, че млад човек няма профил в Инстаграм или Фейсбук? Мислите ли го за по-нисш от вас?

Коментари

1.   Поздравявам те! Няма да циклиш и да се зомбираш в соц.мрежите. Ползвам месинджър и вайбър предимно, фейсбук и инстаграм и мен ме дразнят и товарят. Да не ти пука какво мислят другите, ползвай вайбър или месинджър са съобщенията. Остани себе си!

2.   Всеки има право на мнение, но изборът е твой.
Използвам случая и аз да попитам нещо. Следя сама ютюб и по-специолно видеа с цел обучение и езици.
Имах профил във фейсбук, но и мен много ме натоварваше.
В Инстаграм и Туитър не съм имала.
Питането ми е как бих могла подобно на ютюб да ползвам профил и къде в коя соц. мрежи, но без да влизам в контакти, покани от познати и приятели и т.н.

3.   Мисля го за щастлив и силен човек.

4.   Нормално е. То е като цигарите - мнозина искат да ги откажат, но е трудно. А ти питаш дали трябва да се пуши непременно.

5.   Браво, поздравявам те! Приятелите ти са смотаните и те не са ти "приятели " щом те базикат. Приятелите не критикуват, не обиждат .... Те те проемат такъв какъвто си. Казвам ти го от опит и аз нямах нищо , само вайбър в университета и никой не ми се е присмял за това. Смени кръга !

6.   Здравей, неотдавна навлязох в 30-те си години и също нямам Фейсбук профил с разликата, че никога не съм имал такъв. Да, имал съм гадни моменти в живота, но никой от тях нямаше да се размине с наличието на социалките и по-конкретно онези, които цензурират действащия американски президент и напоследък съвсем го удариха на политика вместо да си гледат работата. Да, хората обичат да ми се правят на интересни на тази тема, но имам двама добри приятели, които също нямат Фейсбук. Нормални хора са, печелят добре и въобще не виждам видими повреди в резултат на липсата на Фейсбук.

С други думи - ако не ти се занимава с тая повърня, зарежи я и излез от Матрицата на глупаците! Животът го имаше преди Фейса, ще го има и когато се наиграят с тия политически напъни на шефа им и ги закрият бързо-бързо някой ден. Не само в България могат да те приключат набързо като онези сладури с билетчетата. Въпрос на крива стъпка е и тези юнаци да го отнесат както си повярваха, че те ще решават коя новина е фалшива и коя не, както и кой има право и кой няма право да говори в тоя свят. Надменността е лошо нещо!

8.   Съвсем честно ти казвам, реакцията ми като чуя че човек няма профили из социалните мрежи е да си кажа „евала на тоя човек, браво“. Ако не чувстваш някаква крещяща нужда, не си прави. Човек привиква с едни пристрасяващи малки но редовни дозички допамин, което има лоши следствия - най-вече става значително по-трудно да се концентрира.

А ако видиш новите „условия“ на instagram (които са на facebook) тръпки ще те побият.

9.   Мен пък би ме кефело да имам приятел или познат без социални мрежи, е вярно, малко ще е кофти да не мога да му пиша лесно и бързо, но пък предполагам че с едно обаждане може да се разберем да се видим и ще е някак по старомодно и истинско. Няма нищо чак толкова лошо в това човек да няма социални мрежи, това е въпрос на личен избор все пак.

М 18. Имам социални мрежи, но не влизам често в тях, или дори и да вляза не се застоявам много, като най често влизам във фейсбук, но на първо място влизам в ютуб защото от там слушам музика или гледам разтоварващи неща, или готварски клипчета в които рецепти ми допадат и искам да ги направя (сега съм се запалил по азиатската кухня, най вече японската) (имам мечта да стана готвач), ютуб не го смятам точно за социална мрежа или трябва да поясня, че за мен не е социална мрежа. Въпреки че май се счита за такава.

N.N

10.   Аз имам ФБ профил, само заради групите по интереси и да виждам споделени неща, които са наистина съществени. Не си качвам снимки (на себе си), не занимавам хората с това къде съм, какво съм си купила, в какво настроение съм и т. н.

11.   Авторе, времената са такива! Виж медиите! Особено БНР и БНТ! И те имат вече профили в Инстаграм и Фейсбук! Те винаги споменават да ги последваме и там, нищо че си имат и сайтове! Когато има нещо извънредно и важно, особено БНР предават на живо! А всяка регионална програма си има профил в мрежите! Просто трябва да сме в крак с времето! Аз не сърфирам часове наред из социалните мрежи-за 15-20 минути максимум и то когато съм у нас! Не мога да си представя да съм в тези мрежи, предпочитам да обръщам внимание на света около мен! Това, че нямаш профили там, не е беда, пък кажи на колегите си, че така се чувстваш най-добре! Надявам се, че ще те разберат!

12.   Нормално е, имам колега на 23, няма ФБ и социални мрежи. Има профил в Инстаграм, но го е създала негова приятелка, тя го и поддържа и качва неговите снимки, той дори не си знае паролата. Има Нокиа с копчета, без Интернет. Той е много по-щастлив и контактен от зомбитата, които постоянно на работата си висят в телефоните.

13.   2, най-добре е да си направиш блог - там ти си шефа, може да си публикуваш всичко, а кой ще коментира и ще те чете е шанс. За директна комуникация - телефон, Viber и WhatsApp. Блоговете си бяха по-хубави от социалните мрежи.

14.   Към 13, 2 съм въпросът е, че понякога има обучения, материали и са само във ФБ. Много ме натоварва иначе. Постоянно ми излизаха покани за приятелство, хора които не искам да виждам, бивши колеги, а аз искам да се огранича само до някоколко групи свързани с интересите им.