Споделена история от Други

Иновативно изобретение
Здравейте всички. Моята тема е доста необичайна, а може би и непонятна за повечето четатели на сайта, но въпреки това реших да я публикувам. Бих се радвал да чуя вашето мнение по въпроса.
Аз съм млад експериментатор и изследовател в областта на алтернативните технологии, свободната енергия и т.н. Преди доста време открих нещо странно. Когато движих едно до друго два специални модула възникна поле на отблъскване и лека антигравитация без да има магнити или някакво друго магнитно поле. На базата на това откритие се заех да направя антигравитационен двигател/ускорител. Работата върви много добре, при работа теглото на устройството намалява. Освен това открих, че поставена вода в близост до него променя вкуса си и става по-мека и по-пивка. Две посадени семена от едно и също растение и отглеждани в една стая при еднакви условия, растението в близост до устройството изпреварва значително другото. При механично завъртане на въртящия модул с ръка все едно, че някаква невидима сила хваща ръката ми и помага да се завърта и ускорява все повече и повече докато не спра с въртенето. Евентуални приложения на устройстото в:
1.Пречистване и преструктуриране на вода
2.Селско стопанство за стимулация на растежа на растенията и по-голям добив. Следователни по-големи приходи.
3.Превозни средства с механично задвижване (велосипеди и др) за допълнителна сила и „тяга“ и пестене на енергия на каращия
4.Моторни превозни средства – промяна на теглото на изграждащите части на двигател (повишена мощност и намалена консумация на гориво), по-голямо ускорение на автомобила ако се сложи на преден и заден мост, както и намаление на теглото на автомобила и намаляване на триенето в земята. Следователно по-малко разход на гориво.
5.Електически турбини/динама. Придаване на допълнителна мощност на елекрически генератори и допълнителното им ускорение, като по този начин се пести механична енергия за задвижването им и по-голямо електропроизводство. Следователно повече електроенергия – редукция на цената й.
Мога ли да патентовам откритието си. След това да намеря и да се свържа с някои инвеститор/и, който да финансира проекта и да се започне производство на такива устройства, които да се внедрят. Това може да промени живота ни. Твърдо съм убеден, че развитието на една икономика и просперитета на една страна и нейния народ минава през иновациите, рационализациите и откритията.

Коментари

1.   Брат, искай да ти изтрият темата, че да не ти откраднат мултимилионните патенти.

2.   Отблъскват се, защото около проводници, по които се движи ток, има магнитно поле. Теглото не намалява, а само ти се струва така, заради жироскопския ефект. Водата е станала по-мека, защото хлорът се е изпарил при престоя и. Растенията са пораснали различно заради гените им. Усещаш, че го въртиш по-лесно заради импулса.

4.   Умен човек! Ще успееш! Пожелавам ти успех!

5.   в момента който пишеш тук вече някой теб копира, а дали можеш да го патентоваш да можеш, а дали ще бъде внедрено отговора е кратък и е НЕ. Ако не знаеш преди много години дори е измислен двигател на вода, сети се сам защо не в производство. Никола Тесла е измислил свободното предаване на енергия, сети се защо не е свободна енергията. Никой от властимащите няма полза от това. Все още си идеалист. Не споделяй с никой твойте си устройства в 99% от случаите ще те изгърбят. Много си малък и наивен все още. Варианта ти е да бачкаш за някоя корпорация и евентуално там да си наложиш идеите и да се развиеш, което едва ли ще ти понесе, но все пак трябва работиш и да печелиш пари.

7.   Можеш ли да дадеш повече детайли за изобретението си? И почааааакай още някой и друг месец, докато го пате..., т.е., докато стане готово за патентоване!

Сериозно ли ни описа какво си открил? Да беше попитал за патентоването /последният абзац/ без да се издаваш какво имаш! Сега очаквай някой да ти го свие, докато ти ни искаш разрешение да го патентоваш. Съчувствам ти, човече!

8.   Явно си изобретател. Нормален инженер не би мечтал за патенти, от които да смята че ще живее богато и пребогато.
Едно за знаеш - ако нямаш пари, патентите не значат нищо! Нито можеш да кандидатстваш, нито да си ги поддържаш, нито да си ги защитиш, ако бъдат нарушени. Всичко това струва пари! И няма организация която да следи за тая работа вместо теб.
Освен това патените са различни в различните краища на света и ако патентоваш метод и устройство (само устройство не може) в БГ, то патента ти важи само за БГ.
Да не говорим че писането на самия патент си е отделна наука и без патентен адвокат не можеш да се справиш! Ако не вярваш - консултирай се с такъв... На съответната цена разбира се.
И последно. На доста места в света вече не се приемат кандидатури за патенти за вечни двигатели и устройства работещи със свободна енергия. Щеше да е хубаво поне това да си разбрал...

9.   Да, ако това което е истина е вярно, патентовай го веднага! Ще станеш много богат и ще помогнеш на много хора! И както казва номер 1, помоли да ти изтрият темата!

10.   В БАН е пълно с такива откриватели, все новости предлагат, а нищо на практика нямаме!? Навремето българин гори вода в мивката, наскоро българин щеше да вади богатства от хвостохранилища, сега друг хваща"свободна енергия", все иновативи!? Наскоро ми попадна статия да българско момче, което разработило очила с дупки за дядо си, че уж и патент извадило, а се оказа, че такива идеи имало още преди 200 години. За такива ентусиасти има изложби и технически панаири, там стават сделките. Ако има интерес, ще се намерят и спонсори. Ето как се лови "свободна енергия" -
"Двама бразилски изобретатели твърдят, че разработен от тях уред произвежда значително повече енергия, отколкото консумира за първоначално стартиране.

Клеристон Лиал и Нилсон Барбоса от град Императрис вече предлагат устройството за продажба. С един сравнително малък модул еднофамилна къща може да се захранва със „свободна енергия”, уверяват изобретателите.

Уредът е наречен „Gerador Captor de Eletrons da Terra” (генератор, който улавя земни електрони) и за стартирането му са необходими само 2% от произведеното след това количество енергия.

Най-малкият прототип с размери 20x30x15 см и тегло 1,5 кг може да произвежда 12 kW, като за това е необходимо да се подадат само 21 W. Генераторът е достатъчен да захрани с електричество средна еднофамилна къща, като след първоначално подаване на 440 W генерира около 40 kW при 220 V.

Изобретателите нямат ресурс да произвеждат генератори с различен размер също и да ги продават извън техния град. По тази причина, фирми, които закупят лиценза, скоро ще могат да произвеждат генератора в по-големи количества и да го предлагат за онлайн продажба. Очаква се още в началото на 2014 г. да започнат продажби на машината в чужбина.

Според изобретателите, става въпрос за „електромагнитно устройство, което задвижва енергийни частици и генерира електрическа мощност чрез електромагнетизъм. Устройството, което улавя електроните, се нуждае само от малко начално количество електроенергия от мрежата. Това малко количество се преобразува след това в голямо количество електрическа енергия." Авторе и други са ловили енергия, стига да уловят балъци, които да се вържат на играта!?

11.   Това е фантазия на някой ученик. Антигравитационен двигател означава, че той полита в космоса или авторът го държи с ръка. За двигател, който се движи на ръка също не съм чувал. Формулата на моментите е изчислена още от Архимед. Това за растенията и водата е още по абсурдно и безумно. Пожелавам на автора да запише докторантура и един ден наистина да се занимава с наука.

12.   Здравей, занимавам се в същата обалст, ако искаш да се свърежем, внимавай на кой го показваш, да не те копират но ме съмнява, гледай да не се хвалиш, да не се самоубиеш набързо в кавички!!!!

13.   Ефект на Дънинг-Крюгер. Като не знаеш нищо, и малкото, което знаеш, ти се струва гениално. Нали се сещаш, че ако беше толкова елемнтарно да се измисли и приложи, до сега отдавна някой учен да го е направил. Те правителства и корпорации по цял свят харчат милиони и дори милиарди всяка година за научни екипи от най-елитните в света университети с последен писък на техниката, за да направят подобни открития, при все че те вече разполагат с производство и трябва само да го доразвият, а ти си мислиш, че с ниво ученическа физика и в домашни условия ще откриеш топлата вода.

Едно време и аз като си научех урока по физика, правих такива "открития", ама после разбрах, че много по-умни от мен хора са работили по тях още преди десетилетия и векове дори.

16.   Радва ме, че във форума влизат и по-умни люде като 2, 11, 13.

Авторът вкратце е открил едно голямо нищо - чушки!

17.   Здравейте. Аз съм автора. Изчетох коментарите. За мое голямо съжаление срещнах доста скептицизъм. Навремето и с други откриватели е било същото. До номер 2 - няма никакъв електрически ток, няма магнити. Има обаче самовъзникващо се магнитно поле, което е продукт на нещо друго ;) До номер 10 и 11 и 13 - аз не съм като изкуфялниците в БАН, там работят по традиционната физика, която я пише по учебниците и която моето откритие прави на пух и прах. Ще ви кажа само едно - традиционната наука т.е. тази, която я пише из учебниците и която сме зубрили в училище не е съвсем точна. Научното "лоби" в целия свят, а и тук се е превърнало в "света инквизиция" и който е несъгласен с него била отлъчен, осмиван, оплют. Един ден (надявам се скоро) хората ще ми благодарят !

18.   А вие защо сте сигурни че не е открил нищо, това все пак е анонимен форум, шанса да е Фейк, или да не е е 50/50, все едно сте били там.

19.   Олеле, майко, ама ти много на сериозно си се взел, че учени от БАН вече прибираш в малкия си джоб. Втория Никола Тесла, а? Ако беше толкова умен, до сега Илън Мъск да те е взел под крилото си.

23.   " Олеле, майко, ама ти много на сериозно си се взел, че учени от БАН вече прибираш в малкия си джоб."

С колко такива си говорил в псоледните 10 години? Аз с 8. И да ти кажа, само един беше читав, другите бяха "на службица". И да, имам "база за сравнение" с академици от други държави. Ние сме ПРЕКАЛЕНО назад.

24.   11 съм, преповадател съм в технически ВУЗ и искам да ти кажа,че не само,че не се спират нови разработки,а даже е пълно с проекти за нови технологии,материали и тн.

25.   Авторе, не мога да те разбера защо тогава пишеш тук, като не търпиш критика, ние няма как да знаем какво си направил, а нещата който обясняваш звучат магически, и нали разбираш че без да ни го докажеш няма как напълно да ти повярваме, защото ти в момента отричаш една част от науката. Не се обиждай, но всеки може да напише че си фантазира нещо в анонимен сайт, аз също вярвам че има неща, още неоткрити от науката, но тази тема звучи абсурдно, а това тук дори не е технически форум, ако е така което казваш ти пожелавам успех, и не казвай на никой щото може да те убият като нищо, ако се окаже че има начин за безплатна енергия!!!!!

26.   Нас и да ни убеждаваш, че си гений, няма да спечелиш нищо. Ако смяташ, че изобретенията ти имат бъдеще, патентовай ги, намери си инвеститор и стани милионер. Сигурен съм, че ако си заслужават, лесно ще убедиш хората да инвестират в тях. Ако не ги убедиш обаче, значи най-вероятно не си толкова велик, за колкото се мислиш.

27.   Авторе, осветли ни, че ния сме твърде невежи!

Освен силни и слаби, електрически и магнитни сили и гравитация, кои са другите сили в природата, които са открити?

28.   Не е ясно за какави модули става въпрос, но щом не влагаш енергия и има въртене, това ме навява на мисълта, че е възможно да бъркаш центробежно взаимодействие с антигравитация. Ако примерно сложиш на една дрелка ос с тежък диск на нея и го завъртиш с дрелката на високи обороти ще видиш, че ще го чувстваш много по-лек докато се върти отколкото, когато не се върти. Но това не е антигравитация. Нито пък гравитацията има отношение към магнетизма. Тя дори не е сила, а е нещо друго.

Чорбаджията на курникът

29.   Авторе, като прочетох това твое умозаключение, " аз не съм като изкуфялниците в БАН, там работят по традиционната физика, която я пише по учебниците и която моето откритие прави на пух и прах." - стигам до извода, че ти не си "изкуфялник", а си просто самонадеяно куку, и дано навреме се вразумиш, иначе жалко за животът ти!? Познавах човек, който си събори къщата, за да прави ракетна площадка, но така и не излетя, но си умря с мераците. Действай, поне може нов Дон Кихот да бъдеш!

30.   До 29 недей така, да яко е самонадеян но така се прави прогрес, сега ние не знаем дали е открил нещо или е поредната Фейк тема, не сме били там, но ако има нещо вярно, усвен успех друго няма какво да му пожелаем, иначе за БАН е прав, спрели са в времето, знам го от специалноста с която се занимавам, просто няма финасиране и професори с закостеняло мсилене!!!!

31.   Аз съм автора.
1. Въртенето е много бавно и възниква поле на отблъскване, наподобяващо магнитното, но със сферична форма като "невидима възглавница", което изчезва при спиране на бавното въртене. Все още не съм изпробвал апарата при високи обороти, но и това ще стане скоро
2. Гравитацията и магнетизмът са свързани по доста начини, но няма да навлизам в подробности.

32.   Иииии накрая прочиташ подробно описание на откритието си в книга от 1971 година, заедно с описание защо не става. После отиваш да ядеш и спиш като пребит.