Споделена история от Други

Лъжесвидетелстване
Та така... Взеха книжата на моя приятел след положителен дръж тест за марихуана. Иска да му стана свидетел по делото и да кажа, че съм присъствала, а аз не съм. Въпросът ми е има ли опасност да вляза в затвора ако излъжа или не. Моля за адекватни отговори, спешно ми е.

Коментари

1.   Наказателен кодекс: Чл. 290. (1) Който пред съд или пред друг надлежен орган на властта като свидетел устно или писмено съзнателно потвърди неистина или затаи истина, се наказва за лъжесвидетелствуване с лишаване от свобода до пет години.

2.   Имаш глава на раменете, използвай я. В такива моменти човек вижда с какви хора е заобиколен.

3.   не се меси в чужди работи, като нищо ще те подредят да те съдят за лъжесвиделстване, защото той да стигне до тук кой знае кви жалби е писал и кви обяснения е давал, а сега нищо общо. Не са баш толкова тъпи а и да си била там и да не си нищо няма се промени щом е дал проба.

4.   Дори и да не беше наказуемо с ефективна присъда, НЕ бих излъгала за нещо подобно дори за най- близкия ми човек да става въпрос!!!
Няма лошо човек себе си да преебава, но да застрашава здравето и живота на невинни хора- НЕ!
Щом е отнета книжката значии че, яко е бил в нирваната...

5.   Имай предвид, че ще ви сравняват версиите на различните свидетели, ще ви питат такива въпроси с такива подробности, че да разберат дали и кой лъже, ако трябва и на детектор на лъжата ще те подложат, отделно си има психологически трикове, с които разбират, а и ти без да осъзнаваш с езика на тялото си се издаваш кога лъжеш, може дори да те пристиснат, да те стреснат и да си изпееш всичко от страх и т.н. методи има.

Имат си методи и се разбира, когато свидетелят лъже. Не си мисли, че просто ще отидеш, ще кажеш някаква измишльотина и те ще кажат "ОК, вярваме ти". Не са чак толкова тъпи, колкото си мислиш. Най-много да ги ядосаш и да те тормозят психологически, може и един шамар да отнесеш и една присъда на изпроводяк. Излъжеш ли умишлено, за да го прикриеш, автоматично ставаш съучастник.

Аз ако съм, по-скоро няма да се явя, отколкото да рискувам присъда, но в никакъв случай няма да лъжесвидетелствам.

6.   Свидетелите се записват в момента на теста! Не се занимавай с глупости защото ще гръмнеш и ти. По добре си дай сметка с кого си !? И си помисли кой чете темата? А и аипи адреса.

7.   Лъжесвидетелстването е престъпление, третира се като такова и всеки си носи съответните последствия. Пише го в закона. Да, може да си провалиш целия живот, защото твой приятел е бил напушен, а ти си решила да се представиш за негов свидетел и да го защитиш.

Ако излъжеш като свидетел, ти нарушаваш закона. Това не е като да го защитиш пред майка му. Плюс това сте измислили крайно глупава лъжа. Той е дал положителен тест, вече е крайно ясно, че е пушил преди да се качи зад волана. Който и да е бил с него, каквото и да се говори, той има положителен тест. Все едно да излезем навън, да видиш едно дърво и аз да ти кажа, че това е цвете, защото съм била там преди един час и е било цвете. Нелепо е, доста по-добре обмислени лъжи са били разкривани.

8.   Дори да кажеш, че си присъствала, то няма как да спасиш твоя приятел понеже вече е дал положителен тест за марихуана.
Така, че по-добре е да не го правиш.

9.   Проблемен човек е и в проблеми те въвлича. Сама си отговори на въпроса.

Нека да му махнат книжката. Все едно е карал пиян. Колкото и да съм привърженик за легализацията на марихуаната (дори да не я пуша).

10.   Освен гражданските закони, за които вече са писали по-горе в случая ти нарушаваш и божия закон. Деветата заповед е ''Не лъжесвидетелствай... " Ако я нарушиш ще ти се пише черна точка и ще имаш още един товар и нечистотия, което ще ти попречи за спасението на душата ти когато дойде времето.
Ето за това съм за учене на вероучение в училище.
Как изобще ти идва на ума да правиш това.