Споделена история от Други

Направих го отново...
Повторих историята си....която бях публикувала преди време... и очаквам някой по обстоятелен отговор....
Отговорът който получих мисля че е достатъчен.... Но аз искам да разбера как мога да променя всичко това което ме заобикаля... Да го разкажа по точно....

Вече 2 години 5 месеца и 18 дни живея и уча в Испания, проблемът по точно ми е че нямам приятели....

Мястото където се намирам има също доста българи.... и като българи показваме една от най лошата черта от манталитета ни. Когато живеех в България... имах приятели навсякъде... но от както съм в Испания се чувствам като асоциална... или на по прост език... нямам дори с кои да се разходя поне за половин час... или камоли да доверя нещо на някого....

Не се гордея с това което съм направила... може да е рефлектирано и от връзката която имах с един българин докато бях в Испания, но.... не искам да се оправдавам... не се чувствам виновна.... просто адски много искам някой да ме разбере...

Може да не се обяснявам достатъчно точно и ясно както трябва.. но може би е заради това че от 2 години 5 месеца и 18 дни... аз съм като няма.... няма за да изразя какво чувствам... няма за да покажа какво ми харесва и да защитя моето... това което съм градила.....

Нямам сили... и всеки ден ми е като по график... Ставам в 6 и 30... правя си тоалет, закуска... закусвам ...после отивам на училище, уча....връщам се вкъщи.. пооправям, правя си обяд... обядвам... започвам отново да уча... и това е... нищо.... нищо по различно в моя живот.... на моменти си мисля че съм програмиран робот....

Кажете ми как мога да променя това... след като когато отидох за 1 месец на ваканция в България.... разбрах че съм загубила всичко което имах там....

Малката Русалка

Коментари

1.   Еми нали знаеш, че човек когато загуби нещо след това го оценява! В твоя случай мога да ти кая само че не си мисли, че си робот, ти си човек които мисли за себе си и как да проспери след време. Аз бях в италия на екскурзия за 2 месеца, върнах се и след това, както си мисли, че стана?!!? Всички тези дето до вчера с тях съм израснала се направиха, че не познават, подминаваха ме като пътни знаци, а аз като уж техен приятел им бях купила подаръци, но нямаше на кои да ги дам.......

Мога да ти кая с сигурност, че приятели няма колкото и да ни е трудно да го приемем. Има много познати, които ни заобикалят в всекидневието си. А доколкото българите в чужбина, те точно там забравят от къде са тръгнали, правят се на многото, а всъщност са нищо.... и така. Желая ти успех и знаи, че един ден и твоя живот ще ти се промени с годините идва всичко което трябва да вършим. Ако искаш можеш да ми пишеш на пощата viksito_pz@abv.bg и ще се радвам мн да се запознаем по нета поне засега. Чао.

2.   Пиши по-подробно за причината да си там, можеш ли да се върнеш, какви са възможностите ти да промениш този проблем за да знаем какво да те посъветваме точно.

3.   Към 1-ви коментар; недей да говориш глупости" приятели няма", ти какво да я обезкуражиш ли искаш. Вярно аз съм момче и с приятлите е по-различно, но и като момиче нищо не пречи. Живял съм 3 години в чужбина, пак в южна европейска страна, повече с българи дружах, за което малко съжалявам сега. Толкова ли не можеш да си хванеш някое готино испанско гадже, да те запознае с други нови хора?

4.   ''Мога да ти кая с сигурност, че приятели няма колкото и да ни е трудно да го приемем. Има много познати, които ни заобикалят в всекидневието си''. Колко егоестично. Това че ти имаш само хора, които те заобикалят не значи, че няма истински приятели. (rolf)

Така колкото до проблема ти. Нормално е след като си живяла дълго време на едно място и си се преместила, след завръщането ти всички да те гледат от високо. Покажи им, че ти си същото момиче, на което могат да разчитат. Или пък намери нови приятели, които да държат истински на теб, както направих аз например :). Успех!

5.   Моето мнение е, че ни е много по-лесно да общуваме, когато сме в мрежата, изразяваме настроенията си, споделяме с непознати мислите си. А какво става в реалния живот? Самота - осъзната или неосъзната, липса на разбиране, ежедневие и задължения, банални проблеми - понякога довеждащи ни до лудост. Ние се борим, опитваме се да бъдем силни и да прикриваме слабостите си. Ако случайно дадем изблик на емоцията си и негативното настроение ни лепват диагнозата, че психическото ни здраве не е в ред, че имаме проблем с нервите и т.н.
Мисля, че се случва нещо много сериозно с нас хората. Няма значение дали сме в друга страна или в Родината си.
Мисля, че разковничето е да не изпадаме в отчаяние. Живота е такъв какъвто е. Нека се опитаме да бъдем по-добри и да се зареждаме с необходимите сили и енергия, когато правим неща които обичаме, когато се опитваме да бъдем полезни с каквото можем и да не навредим на другите. Явно в днешно време приятелството се явява един голям дефицит. На приятели не може да се разчита.

6.   Не се отчайвай, приятели не се намират по поръчка. Всичко си идва от самосебе си. И наия живот в България върви с такъв стегнат график, че на моменти се плаша. Ако искаш пиши на anetakirova@dbv.bg, ще се радвам да се запознаем.