Споделена история от Други

Произход
Здравейте, нека си поговорим за произхода на човек. Вие виждали ли сте циганин със сини очи, ама чист циганин? Според Вас как е възможно да съществува човек със светло кестенява коса, бял и синеок с родители черни, синеоки и тъмни коси (баш си цигани) и всичките им деца да са руси със сини очи например, а някой от децата кестенява коса и сини очи. Това възможно ли е изобщо и според вас има ли намесена друга линия?

Коментари

1.   Много циганки проституират в Западна Европа и е нормално някои да са забременели от руси, синеоки холандци, австрийци и др. Особено в Амстердам половината сливенски циганки са се изсипали там. Неслучайно холандците масово си мислят, че столицата на България е Сливен.

2.   И в тоя ред на мисли, както номер 1 спомена, даваха преди години за рижаво дете, родено в някакво гето. Светло и много различно от циганите като цяло. Майка му забременяла след секс с чужденец. Та, това детенце беше единственото, което можеше да чете и пише там. На възраст между 9-12 години беше, доколкото помня. Правете му сметка :)

3.   Циганин съм с тъмно кафяви очи, майка ми е със зелени.
Прави ми впечатление обаче родителите на майка ми, те са със сини очи и децата им също (освен майка ми). Чисти цигани сме, нямаме други корени. Аз също съм се чудил, ще ми е интересно някой друг циганин да се включи.

4.   Светлото е рецесивен алел, а тъмното доминантен. Човек с един тъмен и един светъл алел ще е тъмен. Двама такива могат да имат дете с два светли.

Това е опростено казано.

Отвори интернет и чети.

6.   Забелязъл съм, че при калайджиите има руси и синеоки или зеленооки. Все пак циганите през вековете са обиколили доста, не са били установени никъде и вероятно са прихванали някой и друг различен, който се проявява от време на време в поколенията. Ако погледнеш например ирландските цигани (Тайсън Фюри е такъв), те нямат нищо общо с нашите. Ако сравниш испанските с ирландските цигани например, разликата е от небето до земята. И всяка група си прилича до голяма степен на обществото домакин. КОлкото и изолирани да са, не може за толкова поколения да не прихванат малко от гена. Все се намира някоя издънка да се омеши с местните.

По същия начин защо руските евреи често са руси? А мизрахи (арабските) са черни като негри.

7.   Най обикновен албинизъм! При непълно изявения албинизъм кожата се пигментира постепенно с възрастта и придобива жълтеникав цвят с поява на лунички, а очите стават кафяви. При частичния албинизъм промените засягат само очите.
Ромите често се женят за роднини, близки братовчеди, затова при тях в България най често се изявява албинизма.
На описаното семейство децата са различно засегнати от албинизъм, затова има такива с руси коси и сини очи, има и такива с кестенява коса и сини очи.
Ако потърсиш инфо за "русата Мария" ще видиш красивото русо и синеоко циганче албинос, което е само пример има наколко стотин албиноси в България, повечето са цигани.
Ако можеше да заведеш поне едно от децата на описаната циганка на изследване за албинизъм гарантирам, че ще се докаже твърдението ми.

8.   Ти си момичето, което наскоро откри биологичната си майка - циганка със сини очи. Надяваш се да не е истина, че е циганка. Търсиш да се хванеш и за сламката, само и само да се окаже лъжа произходът й.
Аз познавам чиста циганка със сини очи. Внуците й са руси със сини очи. Това че, в някои раси преобладава един цвят, не означава, че не може да съществува и друг. Както има чернокоси норвежци, така може да има и синеоки цигани.

Забрави за произхода. Гледай делата и мисленето на човек. Дай на жената шанс, пък каквото сабя покаже.

9.   Между негърските племена има бели, руси и синеоки негърчета - албиноси, но с негърски черти.

https://www.google.com/search?q=albino neger&client=ms-android-huawei-rev1&prmd=ivmn&sxsrf=ALeKk000mJuY2xEN_NPN6T1134UhppF4lw:1611939494645&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwid2ejHzsHuAhUnxoUKHWvJDwIQ_AUoAXoECA8QAQ&biw=360&bih=598#imgrc=js3CZfcNg6A5BM

Може да има и циганче - албиносче. А може и да е случаят описан от номер 4. Има такива слуачаи и при българите това.

10.   Светъл цвят на кожата, косата и очите се определя от рецесивни алели (варианти на гени), които са резултат от случайни мутации, възниквали през хиляди години и унаследяващи се, но могат да възникнат de novo винаги. Така че да се съди за произхода само по това е погрешно.

11.   Аз познавам циганин със сини очи. Чистокръвен циганин, с тъмна кожа и тъмна коса, но с ярко сини очи. Добряк и готин и дружеше с нашата компания - всички чисти българи. Никога не сме го възприемали като различен, дори момичетата му се кефеха, заради очите.

12.   Както у нас, така и в Западна Европа, има неоспорими данни за крадене на деца, не са само заплахите в дестсвото, мирувай, че ще те вземе циганката, това са истини, на много места в исторически план.

13.   9, албинизма няма общо с гена, а е просто нарушение на меланина. Иначе в действителност има руси негърски племена със сини очи в Меланезия. Техния ген за руса коса обаче е различен от европейския.

https://i.ytimg.com/vi/qe2jlMOzCSs/maxresdefault.jpg