Споделена история от Други

Аз съм позор
Извинете, ако темата се повтаря, но нямам възможност в момента да проверя. Моля админ да одобри споделеното от мен, защото наистина имам нужда да споделя.
Много грешки съм направила и много грехове имам.
Един от греховете ми е, че не заведох майка навреме на лекар и така я оставих да умре. Веднъж почти успях, но, когато дойде време и й записах час при специалист, мама отказа поради липса на пари, а баща ми ми зададе логичен въпрос: "Ти коя си да решаваш майка ти кога ще се води на лекар без да си ме питала? "Бях запазила час за един от тези прегледи, които са безплатни и се извършват от големи имена в медицината.
Наистина, коя бях аз? Освен всичко друго, се ощених от мъж, когото баща ми не одобрява. Позволих си провинението да затъна в дългове, за да не пребият баща ми. Да бях умряла, но да не ставам повод баща ми да се срамува и да бях спасила майка си.
Убийца като мен не заслужава да живее нито да има прекрасното дете, което аз имам.

Коментари

1.   Иди на църква и се помоли.

2.   Грешките са грешки. Ако аз ти разкажа моите... Но не е смисълът да се мерим.

Вдигаш главата и продължаваш напред. Разбира се най важното е, да не повтаряш предишните и да си внимателна да не допускаш други глупави грешки. Успех.

3.   Само един въпрос имам към теб: Защо смяташ, че имаш грехове ТИ, а не баща ти?
Отиди на психолог, моля те!

4.   Сега отваряш нета и започваш да гледаш видеа и четеш на тема психология личен живот и лични избори.
Майка ти е умряла, и ти нямаш нина за това. Дари доктор може да я спаси или не, е било туй то решение.
Освен всичко друго, се ощених от мъж, когото баща ми не одобрява.
От кога в 21 век родителите трябва да одобряват избора на твоя живот?
Баща ти сам е затънал в кашата си. Товаъе гегов избор а сега ти доброволно си избрала и потътала в дългове. Ми тука него го е срам, защо го спасяваш.
Никой на никого не е длъжен, никой никого не трябва да спасява, престани да се обвиняваш и се концентрирай върху твоя живот, не бягай от отговорността за собственият ти живот.

5.   Цялото това нещо май ти е внушено от баща ти??? Не си виновна за смъртта на майка си, била е болна и си е отишла. Всички това ни чака, с лекар, без лекар, все там. Ти все пак си опитала! Явно сега си обзета от мъка, лабилна си и не разсъждаваш трезво. Виж, събери се, имаш и детенце, на него му трябва майка му. Спри да се обвиняваш и продължи напред.

6.   Много вина вкарваш на себе си, а наясно ли си че никой не е безгрешен? Изботите се правят, последствия след тях се носят, но и решения се променят, и за тях отново се носи отговорност, без страх. Не затъвай в тези самоунищожителни обвинениея, ще си навредиш безмислено. Кое е смислено в твоя живот това е важното?

7.   Благодаря на всички за коментарите.
Освен всичко друго, бившият ми непрекъснато ми припомня, че не съм завела майка на лекар. Сигурна съм, че умишлено не ми позволява да забравя, не че сама бих допуснала това да се случи, но за мен той няма право вече да се бърка.