Споделена история от Други

Проблем с полицията, съвети
Откога човек да се разхожда из улиците към 10 е незаконно, още повече ако пуши или нещо друго? Вчера си стоях на пейката, и един полицай ме засне. Попитай го: "Защо? ", той отвърна с : "Ей така. Аз повторих въпросът си, и той :"Информативно". Според вас какво трябваше да направя? Къде ще отиде тази снимка? След това ми поискаха лична карта и име. Защо? С какво представлява опасност? Могат ли да го използват срещу мен? Къде отиват тези данни? Съвети, ако може от специализирани лица.

Коментари

1.   По принцип ако се занимаваш или си се занимавал с нещо незаконно може да знаят нещо, или да търсят някого който ти е познат.
Може просто да си им изглеждал съмнително.
Може по принцип да се навъртат дилъри около въпросната пейка.
Не мисля че има правото да те снима така.
Как по-точно те засне с телефон ли? Най-добре си направи все пак една консултация с адвокат за твое успокоение :) лек ден и късмет.

2.   10 вечерта, или сутринта? Ако е вечер, кой луд ще седне да стои по пейките, явно си бил съмнителен, обисновено престъпниците имат подобни дейсгвия, оглеждат се, киснат и дебнат обстановката, подозрителни са. Добре са постъпили полицаите, щом са преценили обстановката са решили да се застраховат. Ако в този район стане някакъв фал, първо тебе ще привикат, а те снимат да проверят дали нямаш досие в полицията. Ако си чист в деянията си, нищо няма да ти направят, но и ти се съобразявай, знаеш в какви времена живеем.

3.   На колко си години, ако си под 18 по закон нямаш право без настойник да се разхождаш след 10, и тва което пушеше да не би та беше тревица?

5.   Нямам опит с полицаи, но преди години ги питах за това, как да стигна до определено място понеже бях в чужд град и ме упътиха и аз им благодарих.

Винаги, ако реши един полицай може да ти поиска лична карта. Той има това право. Ако не си носиш личната карта и ти я поиска, може да те глоби. Явно и затова ти е искал личната карта.

Никой няма право да заснема други хора без тяхно съгласие.

Като цяло важното е да не се заяждаш с полицая.

6.   Горката България с такива полицаи. Не са единствени случаите с такива гаври, манипулации, сплашвания и "си праим кот си искам, щот съм полицай".
Само един пикльо полицай може да го направи това.
Един истински полицай ми е драго да изразявам уважение към него. Той се отнася с мен с уважение и аз просто непринудено ИСКАМ да отвръщам със същото.
Тоя е бил просто един сополивец на татко, който го е набутал в МВР с връзки, без значение вече на колко години е.

Но след 10 е незаконно ако нямаш 18.

7.   Съгласен съм с номер 6 вечерният час за малолетни лица(до 14 години) e от 20 часа, а за непълнолетни(от 14 до 18 години) е от 22 часа.