Споделена история от Други

Теленор- май се прецаках вие как мислите?
Здравейте, аз съм момиче на 1х години и преди няколко месеца телефонът ми явно умря, и тъй като бяхме на дистанционно обучение нямаше как да влизам в час (вкъщи нямам компютър, затова използвал телефона), отидох в офис на Теленор. Гаранцията беше отдавна изтекла, и тъй като телефонът ми беше от 4 години и реших да си купя друг. Та предложиха ми телефон, който ако приема 2ра сим карта (а 1та си е моята от стария телефон), ще ми намалят цената на телефона, явно отстъпка. Подписах договор и ми дадоха телефона с около 120 лв. отстъпка от реалната цена. Но сега като се замисля не съм ли се прецакала, защото платих около около 200 и сега всеки месец имам по 25 лв. сметка? Не става ли около 200+ 25лв x 24 месеца= близо 800 лв? Ми то, ако логиката ми е вярна за 800лв може човек да си вземе 2-3 телефона така? Дали се прецаках? Или защото като си вземем нов телефон и плащаме гаранция?(въпросът е глупав, но не си спомням как ставаше, последно като ми взеха телефон беше преди 4 години)

Коментари

2.   А разговорите и нета, защо не ги смяташ в сметката си? Ще дадеш 800лв за две години, но ще ползваш разговори, интернет и нов апарат, даже си е далавера.

3.   Сметката на договора винаги покрива остатъка за телефона, а за гаранцията при тях не знам как е. Към Мтел се плащат от рода на 6-8 лева на месец зависи от телефона може и повече и накрая той ти излиза по скъп от реалната цена. Прочети си договора може да пише там.

5.   Ами прецакала си се за съжаление. Има толкова много телефони, хубави, около тази цена, втора ръка. Избор голям.. Трябваше да се пренасочиш натам. Ще си знаеш вече. Консултирай се с някого преди да предприемеш нещо. Нали знаеш, че в търговията няма как да не те надцакат, там няма нищо евтино.

-