Споделена история от Други

Най-смешните комедии, които сте гледали
Та... всяка вечер гледам комедии, обаче от скоро нямам идеи за филми... Предложете ми най-яките и смешни комедии, които сте гледали! Ще ви бъда много благодарен!

Коментари

1.   Маската, всички филми на Мартин Лоурънс, Ченгето в Мен, ченгета без значки, Агент ХХL 1,2,3, Лоши момчета, Мъже в Черно

2.   "Този луд,луд свят".

3.   "Бруно" със Саша Коен е единственият филм, на който съм ревала от началото до края (от смях). Иначе - всички филми на Саша Коен, Джим Кери и Еди Мърфи. Ако си падаш по дебилните американски комедии тип "Американски пай", "Европейско пътешествие" за мен е най-добрият от този род комедии.

4.   Скъсвал съм се от смях само с Женени с деца.

5.   Малкълм, Новите съседи, любимите ми сериали от жанра, за филми не се сещам

6.   Bad Boys,Big Stan,Bruce Almighty,Dumb And Dumber,Eurotrip,Grown Ups,Hangover,Major Payne,Night At The Museum,Norbit,The Hot Chick,The Mask,The Nutty Professor,The Other Guys,The Pacifier,The Wedding Ringer,Zohan,40 Year Old Virgin,Central Intelligence,Evan Almighty

Всичките си заслужават гледането!

7.   Дънстън сам в хотела

8.   Моите топ 3 са Смотаняци 1 и 2, както и Има ли пилот в самолета. Съсипах се от смях с тези филми - стари, но качествени!

9.   Blue Streak и Nothing to Lose с Мартин Лорънс.

10.   Сега всички ще ти кажат Ало Ало, Приятели, Всички обичат Реймънд, Алф и още няколко абсолютни тъпизма, в които репликите са толкова нелепи, че няма накъде. И всеки идиот ми вика "ама тя майка ми каза че е записвано в киносалона"....

Мани...

Явно съм различен в това отношение. Предпочитам старите с Луй Дьо Финес.

12.   "Етажна собственост" - сериен филм е:)

13.   Scary movie 3, на места е леко идиотски, но пада яко смях :-))))

14.   The IT Crowd - това просто е топа на топа, на всеки епизод умирам от смях дори да съм го гледала няколко пъти.

15.   Brain Donors от замундата озвучен си изтегли. 1992 година.
Най-добрия неизвестен комедиен филм.

А до сериал - The Honeymooners с Jackie Gleason и Art Carney.
1955 година.

Много още мога да изпиша, но не ми се занимава, нито знам как си с английския език.
Ако не го владееш и разбираш спокойно и да си запознат с изрази, диалекти, жаргони, няма смисъл да пиша фермани относно комедии, комици и т. н.

Но само мога да поясня че истинските комедии са от 1920 - до - 1990 г.
Поне в тоя период съм най-запознат и има уникални комици единствени по рода си.

Buster Keaton
Laurel & Hardy
Marx Brothers
Bud Abbott & Lou Costello (скеч-класика - "Who's on First? ")
The Three Stooges (със Larry, Curly и Moe)
Jack Benny Show (скечовете с Mel Blanc)
Bob Nelson (stand up комик)
Benny Hill

Това са. Всичко от средата на 90-те години и натам за мен са отчаяни опити за комедия... ;)

16.   Ало, ало! ('Allo 'Allo! ) 1982 г.