Споделена история от Други

За или против ваксините!?
Здравейте! За някои тази тема може да е клише, но нека обясня!

Преди няколко дена срещнах една моя позната, която има дете на 7 години. Разговаряхме по най-различни теми и накрая стигнахме темата за ваксиниране срещу коронавирус. Тя ми каза, че е твърдо против ваксинациите, защото могат да предизвикат увреждания на организма. Не желае да ваксинира детето си поради простата причина, че може да получи аутизъм, припадъци и тъй. Аз бях просто изненадан от това изказване.

Преди да започне епидемията имаше протести на млади родители в България и по света против имунизацията. Не искали да имунизират децата си, защото ваксините нанасят поражения и . Чувал съм случаи родители да откажат имунизации за децата по време на посещение при лекар.

Как е възможно в днешно време да има хора, които са КАТЕГОРИЧНО ПРОТИВ ваксините. Та нали благодарение на ваксините болести като: хепатит(A, B), детски паралич, морбили, едра шарка и други се водят за изчезнали(поне в развитите държави). Искате тези болести да възкръснат и да мъчат обществото както сега ни мъчи Covid-19. Искате приятели или роднини да са заминат от този свят(наскоро изгубих един близък роднина от ковид)!

След време противниците на ваксините ще кажат:

"Хм, защо изобщо да поддържаме хигиена! Какъв е смисълът да си мием ръцете? Ама трябва ли да пречистваме водата?! Аз няма да се разболея, защото съм късметлия! ".

И хоп може да върнем болестта холера например. Децата ни да боледуват от едра шарка. Висока смъртност. Поражения по организма, които ще носим цял живот и така нататък!

Предлагам да се видят тези статии и видеа:

"Родители "против" задължителните ваксини" - Статия на Нова телевизия.

https://nova.bg/news/view/2015/01/28/100010/%D1%80%D0%BE%D0%B4%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%82%D0%B8%D0%B2-%D0%B7%D0%B0%D0%B4%D1%8A%D0%BB%D0%B6%D0%B8%D1%82%D0%B5%D0%BB%D0%BD%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B2%D0%B0%D0%BA%D1%81%D0%B8%D0%BD%D0%B8

Кратка история на американец, който все още преживява последствията от детския паралич(polio):

https://youtu.be/gplA6pq9cOs

Предлагам на критиците да изгледат тези видеа:

https://youtu.be/mLHnUjhzv9E

https://youtu.be/GzvfpyyZO9o

Пак ще повторя, аз съм ТВЪРДО ЗА ваксините! Да не позволяваме тази епидемия, която сега върлува, да ни победи!

Коментари

1.   Аз съм твърдо ЗА ваксините, НО според мен нещо определено не е наред с цялата тази работа около коронавируса... Бих се ваксинирал единствено след няколко години, когато се убедя че всичко вече е изпипано по ваксината и се знае всичко около нея и това какво прави и може да причини. Другия вариант да се ваксинирам е ако нещата продължат да са такива мътни и когато започнат да ни налагат ограничения като забрана за работа, забрана за пътуване, забрана за посещаване на мероприятия, забрана да вършиш неща които до вчера бяха нормални поради липса на ваксина (наивниците ще кажат че това няма да се случи, но това вече се случва, всеки който се разрови ще види какви ограничения тепърва навлизат и са планирани в Европа. Те и във редица европейски държави плямпаха, че няма как да ги маскират задължително и да им наложат вечерни часове ама...) В такъв сценарий просто нямам какво да губя. Аз не съм виждал толкова агресивно рекламиране на ваксини. Тея същите дето за половин година направиха невъзможна ваксина срещу нелечим вирус дали не могат да направят ваксини и за всички други много по-смъртоносни болести, не могат, други болести няма.

3.   Чакай сега авторе ти за Антиваксарството ли говориш или специлано за Корона ваксината,ако е за първото съм съгласен с теб,но ако е за второто съм против, първо се ваксинираш срещо подпис за съдебна отговорност, второ ваксината беше набързо скалъпена, няма как за такова отрицателно време да се разберат страничните ефекти, защото някой се проявяват след 4 години примерно, а и опити за насилствено убеждени правят
анти-реклама, прочети в мрежата че има бая случай на страшни странични ефекти от ваксини тествани 10 години, сметни за ваксини създадени за 1 година !!!!

4.   "Искате тези болести да възкръснат и да мъчат обществото както сега ни мъчи Covid-19"

Ще бъда честен - спрямо виско останало, което ни е томозило, Sars-cov-2 е като шега. Не казвам, че не е опасен, ама...

5.   Против ваксините съм, защото не ми се умира все още!!!

6.   Аз съм ПРОТИВ ваксините като цяло да се бият на здрави хора. Да се бият по 15 ваксини в тялото като "преимунизация" без да има нужда, за мен е глупост, с която тотално си разбръкваш организма и си отслабваш естествения имунитет. Ваксините са за местата, където наистина нещата са излязли извън контрол, за да се спасят непосредствено човешки животи. А не децата от 5 годишни да ги боцкат с "всемогъщите ваксини".

Твърдо ЗА съм да има железни стандарти за храните, за хигиената и водата да се хлорира, така че не слагай равенство между ваксини и хигиена. Не може реките да се използват за кошче за боклук, да се пълнят с всякакви отпадъци, канализации да се изливат в тях, да се горят гуми, пластмаси и т. н. във въздуха и да го дишаме, храните да са пълни с химии и после да ни лекуват със същите тези химии постфактум.

Половината лекарства са химия, която те скапва и физически и психически и ставаш зависим от нея. Зависимостта към лекарства е вид наркомания. В Родопите и на други места има хора на по 85-90 години, които от години не са ходили по лекари просто защото живеят правилно и природосъобразно. Циганчетата по гетата от малки са по кофите и боси дори като вали и до 20 годишна възраст са с поне 5 пъти по-силен имунитет от "белия човек", гарантирам ви.

7.   Категорично против. Ваксини се бият при пандемия, не при политическа игра. Болни от Ковид не съществуват, лъжа е.

8.   И аз съм против това, и няма да се ваксинирам! Та нали е по избор, нищо че може би се очаква с това правителство, като подтик за ваксинация да се приеме и влезе в сила това с ваксинационния паспорт(не дай си Боже, което просто ше срине ЕС до основи, ама-да си правят сметката, лидерите му), да внимават все пак какво приемат, защото... А и ако без ваксина няма да може вече свободно да се движи човек, че за какво изобщо тогава сме в тоя ЕС? ! Настрана от това, че за тез ваксини много малко се знае, не са добре изследвани, проучени, а като сложим и смъртните случаи в Норвегия, Швейцария, САЩ и още някъде в резултат от това ваксиниране, конкретно с на Pfizer ваксината(извинявам се за рекламата, но... нещата трябва да се казват), просто-трябва да минат години, да се проверят тия сега ваксини, иначе чисто и просто могат да ни убият, както в гореспоменатите от мен страни се случи с няколко човека...