Споделена история от Други

Защо в България всеки се плюе и обижда всичко се негативизира до максимална степен
Тази тема е позната на всички.. Питам защо българина е такъв човек, примерите са безрой не знам от къде да започна, например аз съм от Варна и, когато съм бил в други градове веднага ме гледат накриво еди какво си било трябва да се изкажат колко бил ужасен града или хората, само по-старите хора реагират позитивно и това е същото от където и да си например всички плюят по софиянци, а и те обратното към другите и двата отбора се наричат селяни и без да те опознаят говроят говорят и не е само с градовете буквално във всичко... вярно е , че във всяка държава си има процент от хората, които не стават, но тук процента е голям, навсвякъде е пълно с един тип хора, които се държат много противно надменно и жалко в много направления няма да влизам в подробности, от друга страна заможните господа в България са окупирали всичко, застрояването е ужасно плачевно е, а голямото преселение само в столицата и още там айде два три града по-големи е наистина гнусно имам усещането, че още малко БЕГЕ е някакво място, където трябва да оцеляваш сред сбирщина от изроди, и ще трябва да търсиш някакви изключения или оазиси от хора, и подходяща работа. Разбирам, че не са добре нещата, но самият народ не спомага за подобряването, и сега аз самият започнах да говоря негативизми, ето.. набор 98 съм и направо се стряскам когато се замисля колко хора познавам, които наистина са стойностни умни и прекрасни и заминаха за чужбина и не смятат да се връщат. Всички ми казват да се махам, а аз далеч не съм готов още за това и ми е жалко, че това е решение на толквоа много хора и едва ли не оставането тук се смята за провал според толкова много мнения и започвам да го усещам, че е вярно и заедно с това идва една носталгия, по миналото, когаот не си осъзнавал тези неща и така..

Коментари

1.   "сбирщина от изроди"
със само 3 думи си отговори сам. Аз съм 88-ми набор и съжалявам, че се върнах от чужбина 2018-та. Да, до семейството си съм, но тук успяват почти само ИТ-та или връзкари със солиден гръб, нека не се лъжем. И наистина масово изтъпя народа - жените масово ходят по врачки и баячки, мъжете само гледат да завъртят далавери и т.н. Преди ГЕРБ беше по-добре, но те съсипаха всякакъв малък бизнес.

2.   Това се нарича манталитет. Сега ми се наложи да проведа два телефонни разговора в Германия, и в двата разговора преливаха от положителност, разбиране и бързо решаване на проблема. Българите ще кажат лицемерни са. Тези хора никога няма да ги видя, затворих телефона и се почувствах добре, дори много добре. В България корема започва са ме бори само при мисълта за обаждане, среща в институция. Направо ти се карат, зъбят и това е нормално, горките не им е лесно и на тях, е вечното оправдание. Има много свястни хора в България, но са аутсайдери и отритнати от обществото, в крайна сметка се махат, както и аз. Всеки трябва за намери и защити себе си. Простотията в България се защитава в агресия и това се толерира. Не мога да съм част от това. Правилните отношения са граница на говорене, обръщение на Вие, разделяне на личен и служебен живот, всичко това е много размито в България. Работната среда отвратително знаеш всичко за всички, колежката ти и слушаш личните разговори ежедневно. И това е нормално. Колко често някой ви казва, браво, супер, много се радвам за теб. Рядко нали? Реакцията е.... е купи си ти... еди какво си. От бъде пари БЕ?
Много е скъпо? Колко? Завист във всичко. Никой не казва, как успя, искам и аз, какво да направя? Завист, гледане в паницата на другите и нереална преценка за себе си. Любопитство, лични въпроси никаква тактичност и възпитание. Едва няколко човека са го разраснали това около мен и живеят също в чужбина. Чуваме се с радост. Няма, има ти защо не ми се обади, ама ти защо... нормален, приятелски положителен разговор. Чао, чао. Всичко най-хубаво, а не като затвора телефона да съм разтреперана от обяснения, нападки, завист, получаване и непоискани съвети. Да не говорим колко хора свързват чужбина само с лъскави витрини още, макар, че в България вече също ги има. Моя приятелка в България я отрязах, защо в момент когато бях на ръба, без работа и бях готова да започна каквото и да било, стига да не преминава моралните ми граници, тя ми се присмя, че съм изпаднала в такова макар и временно положение. Това ли е приятелството, но когато тя беше в положение на безизходицата в България аз и намерих работа. Но това се забравя.

3.   И аз това се чудя. Седем години(дори сега понякога) бях тормозена в училище. Не знам защо всички ме мразеха. Аз просто исках приятели. Хората в интернет са по-мили а повечето ми приятели там са чужденци, а приятелите ми от България постоянно ми се оплакват че имат токсични приятели които ги обиждат и се държат грубо. Имаше едно момиче със самочувствие в тик ток. Споделяше как се чувства самоуверена без грим(българка е) и половината коментари бяха "никой не ги обича с голямо самочувствие", "сигурна ли си" и все такива груби коментари. Направо искам да оцелея в тази държава. Различните не са почитани и са мразени. Правилно правят твоите приятели че заминават, ама аз ще си го позволя ли? Толкова хубава държава сме, ама хората са...

5.   Лошото е, че всичкото това негативно отношение, критика, нахалство, нетактичност и навлизане личното пространство на човек се нормализира от масата хора. Един добре възпитан човек, който се опитва да гледа по-ведро на нещата и да се държи с уважение с хората около себе си се превръща в аутсайдер в подобна среда или колектив. На хората им липсва уважението към самите себе си, какво остава да уважават някой друг?

7.   Номер 2, в Германия не смеят даже да вдишат без разрешение от останалия свят. Остатък от Втората световна война, която ги пречупи като нация. Затова си имат турци, бежанци, гейове и какво ли още не.

Но пък са приятни събеседници за телефонни разговори. А това можеше да го постигнат и без другото. Или съм идеалист - знае ли човек?