Споделена история от Други

Търся стара поп-фолк песен
Здравейте!
От известно време търся една поп-фолк песен(ретро), може би от 2003-та година някъде(не знам, ще ви излъжа..). Жена я пее. Гласът ѝ звучи като този на Гергана, само че не е тя. Прослушах целия ѝ репертоар и не я намирам там. Веднъж си прослушвах компилация със стари поп-фолк хитове и я чух, но тогава не се сетих да погледна името на песента и певицата и сега не мога нито точно този клип с компилацията да намеря отново, нито самата песен.
От песента помня мелодията на припева, но за жалост не помня целия текст:(... Помня само част от припева, където се пее:-"... Изгубвам те, намирам те..." и до там. Иначе мога да изтананикам мелодията. Жалко, че не мога да пиша по ноти. Де да имаше приложение, където си тананикаш на запис някаква мелодия(дори и да не пееш текст, а само "на на на" или "лей лей лей.." :D и да намира това, което търсиш..). Иначе пробвах този номер с "шазам", само че то не работи така. Там експериментирах дори и с песни, които знам на изуст, обаче не става. Там върши работа, само ако запишеш част от някоя песен в реално време, иначе не може да ти помогне.
Не вярвах, че ще ми се наложи да питам тук, но ето-на...
Ще съм ви изключително благодарен, ако ми помогнете! Страшно много ми харесва тази песен и искам да я чуя пак и да я слушам.
Също, ако някой знае, как чрез някакви знаци да се изпише мелодия, вместо ноти, за да получат някои от вас(ако са музиканти или нещо от сорта) представа за самата мелодия на песента-това ще е от голяма помощ, също. Благодаря ви предварително! :)

Коментари

1.   Шанел Еркин песента „Стъпка по стъпка“

2.   Автора:
Хора, намерих някакво приложение за разпознаване на тонове(записваш се като пееш нещо и ти ги изписва, а след това ти свири мелодията на пиано, като на всеки изсвирен тон ти показва въпросният знак)
За щастие успя да ми възпроизведе правилно точно частта от мелодията, където знам и текста:)
Та.. Ето как изглежда написано:
B E G# F#
И става нещо като:
B EG# F# B EG# F#
из-губвам те, на-мирам те((B)из- (Е)губ (G#)вам (F#)те, (В)на- (Е)ми (G#)рам (F#)те)
Надявам се това да помогне.

3.   Това е песента на Шанел, Стъпка по стъпка.

4.   Авторът:
1 и 3
Не е тя:(

7.   Не слушам поп фолк, но търсих и има някаква песен Цветелина - Намерих те. Да не е тя?

8.   Има и някакъв дует Южен вятър. Имат песен ' Изгубих те '.

9.   Пак те губя и намирам,карам бързо рязко спирам

10.   Ми и аз преди време търсех песента на Слави от 2000г "На Хлория от Русе не и е добре, бяга от хлора на Черно море. " ама не ми допуснаха темата въобще. Никъде я няма в нета тая песен. Някой да знае къде може да се намери и как изобщо се казва, както и "Три по три е равно на девет, шест по шест е равно на тридесет и шест"?

11.   Автора:
И това не са...
Има една песен на Татяна-дадох ти:
https://youtu.be/tomHKeqqaCg
Началото на припева(от 0:40-0:43)е доста сходно с началото на припева на песент, която търся. Започва с подобно изпяване, след това изпяването се променя и после(където се пее:Изгубвам те, намирам те) се изпява по същия начин, само че с по-ниски тонове..
Може би самата песен е леко сходна с тази, която споменах.