Споделена история от Други

Споделянето като проблем!
Здравейте! Аз съм на 22 години и мисля, че имам проблем със споделянето, тъй като наскоро се разделих с момичето, което обичам безумно много именно заради това, че не споделям.

Когато имам проблем не казвам на никого, търся решение сам и съм така от край време. Рядко се доверявам и не мога да се променя, а опитвах. Ако можете да ми дадете съвет, ще съм Ви много благодарен.

Коментари

1.   Еми ти трябва да се по-отпуснеш малко и да разбереш че не си сам на тоя свят.Тълкува се като признак на недоверие към любимия човек.Това,че ще споделиш няма да те направи по-малко мъж,ако не намерите решение на проблема заедно,то поне на теб ще ти е по-леко на душата.

2.   Не си май само ти така. Като гледам колко хора пишат тук и сигурно още няколко пъти по толкова в други подобни сайтове. Ако можехме да споделяме с хората около нас, нямаше да седим пред компютрите и да търсим съвети от непознати и далеч от случващото се около нас хора. И аз мисля, че не мога да споделям, може би не до такава степен като теб, но също винаги търся решение сама и доста често се чувствам зле. Блъскам си главата сама и не стигам до никъде. Усещам, че имам нужда да споделя, но не мога. В момента си имам сериозни проблеми в личен план и отново седя и си мисля сама и нищо не измислям. Вярно, че човек е по-добре да си решава някои неща сам без да му се месят, но не винаги е така. Другия като гледа отстрани вижда по-трезво. Определено няма да ти помогна, но поне ще видиш, че не си единствения.

3.   Не си единственият, който предпочита да се затвори в себе си, докато се справи с някаква по-комплицирана ситуация в живота си. Това означава, че си по-скоро интроверт, отколкото екстроверт. В което няма нищо лошо или нередно! Но не е лесно да се общува с такъв тип хора. Трябва да потърсиш златната среда за себе си.
Просто когато обичаме, искаме да сме част от живота на любимия човек, да споделяме не само хубавите, а и трудните моменти. Може би твоето момиче се е обиждало от мълчанието ти и го е приемало като липса на достатъчно доверие, липса на откритост. Е, до голяма степен то си е било точно това.
А може приятелката ти просто да си е търсила повод да прекъсне връзката ви.
Споделянето на чувства и мисли, които касаят и двама ви, е задължително. Човекът до теб трябва да е на светло, ако нещо те тревожи във връзката ви.
От друга страна, споделянето на лични проблеми е израз на доверие и любов - приеми го по този начин. Сигурна съм, че, когато обичаш, си склонен да направиш за любимия човек неща, които обикновено не правиш за другите. Да споделиш как е минал денят ти или с какво се е наложило да се справиш може да е част от тези интимни, само ВАШИ неща.
Споделянето крие риска да не бъдеш разбран или, още по-лошо, да бъдеш предаден. Но трябва някак да се научиш да приемеш това. В любовта не можем да търсим най-безопасните пътеки. Ожулени колена ще има :)). Но без взаимно доверие няма равнопоставеност, няма и пълноценна любов. Т. е. - ти приемаш партньота си с неговите/нейните негативни качества или моменти и право на грешки. Позволи и на него/ нея да те приеме с твоите! Не е нужно непрекъснато да се реве на нечие рамо, а просто да отвориш вратата към себе си малко по-широко, отколкото би я отворил за другите :)).
На първо време потренирай да споделяш с най-близките си приятели. Постави си цел - да решиш даден проблем с помощта да близък човек. Може така да ти се стори по-лесно. И не забравяй, че споделянето с подходящите хора намалява стреса и укрепва отношенията :)).
Желая ти успех и дано поне мъничко да съм ти помогнала!
Ел

4.   Поради тази причина нямам истински приятели, нямам стабилни партньори, нямам контакт със семейството си..
Ужасно е, консултирай се със специалист. На мен само терапевтът ми помага и то.. моментно.
Желая успех!

5.   Какъв съвет, бе, момче? Всичко зависи от теб. Какво, не си можал да се довериш на приятелката си? Защо? ! И аз си имам един такъв, на който с ченгел му вадя думите и рядко се получава. Какво ти пречи да споделяш, да и кажеш какво мислиш, какво чувстваш. Предполагам, че тя е била честна с теб. Ти би ли искал тя да си мълчи, да се нацупи за нещо, да е тъжна за нещо, а ти да не знаеш за какво и да не ти казва нищо? Представи си тя как се чувства като има един със залепена уста насреща.
Като осъзнаваш проблема, ми промени го. Не е нещо кой знае какво. Нали затова имаме чувства-да ги споделяме с хората, които обичаме. Тя заслужава да знае как се чувстваш и да знае какво мислиш. Ако не тя, може би следващата ти. Не прави тази грешка отново.

Мег*

6.   Не всичко може /а и не е нужно/ да се споделя, има и скучни неща, каквото е ежедневието. Работата е същата скука, а и на мен вечер не ми се слушат подробности или служебни клюки. Имах приятелки, които умираха да споделят с техни такива какво ли не, а те на свой ред с техни - е, никак не е приятно маса народ да знае подробности около битието ти, роднинските взаимоотношения и т.н.

Още в началото на семейния ни живот отучих жена ми да изнася каквото и да било от къщи, особено на майка си - семейство сме, каквото и да има, ще го решаваме двамата. Не разбирам жени, които неистово се стремят да изкопчат всичко от партньора си и познатите си, най-често за да ги разнасят после.

Вероятно си попаднал на такава - да те изостави заради едното споделяне, извадил си късмет. Не казвам, че трябва да мълчиш като пън, никой не обича темерутите, все трябва да има теми за разговор, въпросът е да се напаснете с партньорката ти за тях.
Мечо Пух

7.   До 2, да наистина повечето хора тук са смотани, задръстени, без приятели, които постоянно висят в Интернет.
Нормалните хора с пълноценен живот нямат потребност да влизат в подобни сайтове. А по такива сайтове и форумите в интернет най-много да влизат 100 хиляди души от цели 7 милиона население, тоест една малка част!

8.   До 3 може да е екстроверт, но да има социална фобия, която го кара да потиска същността си, един вид срамежлинв екстроверт, аз съм така и това е по-гадно от това да си интроверт защото искаш да общуваш с хората, имаш нужда, но не можеш заради социалната фобия.

9.   Еми това е добре и аз така правя що да казвам на другите ко ги е*е тях ко става с мен, аз сама мога да се справям така че и ти недей да се лигавиш и да си мислиш че тва е кой знае какъв проблем.

10.   Еми това е добре и аз така правя що да казвам на другите ко ги е*е тях ко става с мен, аз сама мога да се справям така че и ти недей да се лигавиш и да си мислиш че тва е кой знае какъв проблем.

11.   Ами 7, ако приятелите им на тия "смотани, задръстени, без приятели, които постоянно висят в Интернет. "са като теб кво праим тогава?

12.   Специално аз съм човек, който не споделя. Или споделям с приятелите си проблема и го забравям. Но скоро се разделих с човек, който беше моята душа, моя характер, моя вътрешен свят. С никой не съм се чувствала, така както с него. И съм сигурна, че няма да се чувствам. Никой не можа да ме разбере. Критикуваха ме близките ми, повлиях се от тях и го изгубих по начин, по който го нарани. Нали знаете? - мълчанието е най- острото оръжие както и безразличието. Просто казах "край". А това много боли, без да обясниш причината. Трябваше сама да реша дали да продължа с него. Сега и да искам не мога. Поне се чувствам по- леко и не ми тежи толкова. И един ден случайно попаднах тук. Търсих в други сайтове причините за странното поведение в мъжете и признаци за раздялата. Открих какви сериозни проблеми има, реших да споделя моята история, защото намерих интелигентни и загрижени хора. Те ми помогнаха дори и само, като са прочели текста и са написали коментар. И до сега давам съвети и намирам отговори. С една дума ще се радвам всеки да намери решение и да бъде щастлив!
trakdata

15.   Дълго е.. грешка, това е точната дума, ужасна и много тежка връзка с приятел. Омъжена съм и направих грешка да имам връзка с приятел вече цяла година, доверих се, отдадох се изцяло и май се влюбих, а той е 10 години по малък и двамата имаме семейства, но аз подадох явно на изкушението. Продължението е ясно, той вече изгуби интерес и се сваля на други жени... колко тривиално нали, ще го приживея и ще зная че е поредния урок, бъдете щастливи и не се доверявайте, винаги последствията са за ваша сметка.

16.   Много е отблъскващо да имаш връзка или да се опитваш, да имаш връзка с човек, който не споделя или споделя половинчато, или е неискрен. Я си помисли какво е да имаш връзка с такава жена и после се дразни, че те е напуснала. Знаеш ли колко много си я дразнил и наранявал с поведението си? Колко несигурна се е чувствала във подобието на връзка с теб? !