Споделена история от Други

Наричали са ме “циганин” защото не вярвам в Господ.
Здравейте. Нямам намерение да ви се оплаквам, че някой ме е нарекъл циганин. Стана преди много време, но понякога се сещам за тази случка. В час говорехме за религиите и аз казах, че съм атеист и не вярвам в Господ. И едни ми казаха, че съм циганин. И аз си мисля, хора има ли нещо по-циганско от това да те обиждат задето не вярваш в някой бог? В смисъл, знаете допреди само 2 години какво се случваше в Ирак и Сирия, само на малко повече от 1000 километра от България. Някакви грешки на природата унищожаваха цвли държави, извършваха нечувани зверства върху хора от своите, а срешу нас крещяха “Неверници, ше ви изколим! ” Всичко тва беше на религиозна основа. Те искаха да избиват нас, защото ние не вярваме в техния бог. Е какви бяха тези хора? Араби семити, но по външен вид и манталитет нямат абсолютно никаква разлика с нашите цигани, че дори и са по-зле от тях. Турците също са ни избивали за дето не вярваме в техния бог. На кой етнос Турция в момента плаща да се пишат мюсюлмани и да надуват бройката им в България 10 пъти? Нашата религия и тя е една болна вяра, която е предизвикала много жертви, страдание и унищожение. Кой я е измислил? Пак циганоподобни. Така че кое е по-циганско? Да вярваш в неща, доказани от науката или да вярваш да някакви измишльотини, които в миналото са се разпространявали с насилие? Аз не мога да повярвам в тези щуротии. Не искам да вярвам в тях. Знам, че в тях има нещо добро, но то е толкова дълбоко и неразбрано, че е довело до повече злини, отколкото добрини. И точно тези, които в миналото са ни ги натрапвали не са имали никаква разлика с ей тия нечистоплътни, дето сега мятат камъни по влаковете, крещят и надуват мазни кючеци. Та кажете ми кое е по-циганско? Нещо измислено от циганоподобни или това да не вярваш в него и да искаш да се абстрахираш от него?

Коментари

1.   Ох, някой си ти казал нещо си преди години... Може просто да не те е харесвал и да е чакал повод да те обиди...

2.   Че то само циганите вярват в господ - вж. в православните църкви кои кръщават децата си, изпълнявайки всякакви ритуали, виж във Фейсбук кои все натрапват икони и божи пожелания, кои са напълнили евангелистките църкви и пеят христосу...

Нито един образован и интелигентен човек няма да се занимава с църкви!

3.   Не прочетох цялата тема(съжалявам) но днес ми се случи нещо което ме нарара да искам да пиша тук.

Не знам дали спомена, но аз ще го кажа. Повечето християни си натрапват религията. Един път написах като коментар под един тик ток "Аз не вярвам в такива неща, но нямам нищо против вас, все пак уважавам всяка религия. " и повечето ми писаха "Ти отиваш в ада. ", "Някой май няма да отиде в рая. " и като цяло и съучениците ми го правят. Една съученичка вика че няма проблем с атеистите, но днес вика че всички от нас отиват в ада. Също каза че всеки който не вярва е циганин.

Не казвам че всички християни са такива. Познавам и добри. Но просто повечето които съм срещала го натрапват. И аз си викам, то по-добре да отида в ада ако хората в рая са такива, а?

Аз уважавам всяка религия и не натрапвам мислите си на другите хора. Те ще бъдат такива каквито си искат. Аз съм възпитана в дом пълен с християни. Дори нашите го натрапват. С времето просто ставах по-малко религиозна, а сега в нищо не вярвам. Ако има доказателство, тогава, да отново ще бъда християнка, но аз като гледам християните много съдят(не всички, но повечето), а това е грях.

Съгласявам се с номер 2.

4.   Според мен всички трябва да са атеисти. Едно общество от атеисти би било страхотно. Замислете се само.
А искам да кажа наистина е страшно наивно човек в днешно време да вярва, че има бог на небето хаха
И Християнството и Исляма са еднакво противни.