Споделена история от Други

Не може ли България да прати Северна Македония на международен съд?
Здравейте. Информиран съм по въпроса с македонизма и неговото отношение спрямо България и нас българите. Много техни псувни към нас съм слушал. Чудех се защо? Ами защо, щото от малки техните им казват “Българите имат еййй такива рога защото са от Татарстан.” След това в училище се почва с някакви несъществуващи раси като тюрко-монголи, турско племе и черните демони на коне-българите татари. Цар Самуил македонецът който се борел срещу българите, после нашите революционери се борели срещу българите. След тва “българския фашистки окупатор”, въпреки че целия свят го е признавал за администратор. Тоест от малки ги учат да ни мразят. То на това се основава нацията им. Те са една висша раса, ние сме долна раса, която е едва ли не по-нисша от тяхната и ако щете дори от човешката и това се прави с цел простолюдието в Северна Македония да е максимално най-отдалечено от българските си корени. Преброяване не правят, световната банка твърди, че в периода 2010-2020 една четвърт от населението им се е изселило, но въпреки това граничат със самите себе си и в България има стотици хиляди техни братя, които са репресирани и асимилирани. Да не забравям как освобождаването им от турско робство не е освобождаване, а поделяне на някаква си “Етническа Македония” която хем била държава, хем столицата ѝ била Солун, хем нямала нито един управник и през 1900 и те не знаят коя идват демоните на черни коне “татарските българи” заедно с негрите гърци и за тях чистата, благородна и достойна нация сърбите и я поделят. От тогава и в тези държави имало македонски малцинства. Където има макета се опитват да влязат в политиката. Тука се мъчат да правят партии и о, чудо, 14 пъти ни съдят в Страсбург че не сме признавали македонска партия и македонско малцинство, въпреки че на преброяването от 2011-та излизат около 1650 души, а самите македонисти през тези 10 години непрекъснато съобщават за някой нов починал. Македонците в България права нямали, в същото време българите в Северна Македония ги пребиват, оплюват, унижават, публикуват списъци с българи по градове и “бийте ги, оплюйте ги”. Журналист на висок държавен пост си позволява да нарича българските жени “евтини курви”. Премиерът им Зоран Заев споделил, че му идело да ни покаже среден пръст. Палят български знамена на събори и крещят псувни по наш адрес. Както винаги бедността и мизерията в Северна Македония за тях не са някакъв проблем, но е важно много яко да ни напсуват нас. Във Фейсбук там единствените групи са за дивия македонски шовинизъм. А като им сложихме ветото с причина медиите им пропищяха с най-бясната анти-българска истерия в историята. И аз се чудя дали не е възможно щом вършат такива неща ние дали нямаме право да си потърсим правата в международен съд? Те учат децата си да ни мразят, уважавани техни журналисти наричат майките ни “курви”, медиите им ном-стоп ръсят ругатни по наш адрес, палят ни знамената, и паметниците ни разбиват, ръсят омраза срещу нас, финансират сепаратистки организации у нас. Това си е напълно подходяща причина да пратим Северна Македония на международен съд. Според мене всичките тия анти-български истерии и анти-българска пропаганда там, включително и в самия им парламент са си чисто словесно престъпление срещу човечеството. Нали уж навремето Хитлер говорел някакви неща на микрофона в Райхстага и след време ги определили като словесно престъпление срещу човечеството. Хитлер в един човек, а това там е цяла една нация, която прави всичко възможно да обижда и унижава цял народ от милиони хора. Според мене е напълно нормално да можем да изпратим Северна Македония на международен съд. Те как съдят нас в Страсбург за неща дето не сме направили и ни осъждат? Така и ние можем да ги пратим на международен съд за словесно престъпление срещу българския народ и да спечелим делото срещу тях. Можем да представим много факти и лица, които да потвърдят. Всичките македонски българи, които са били бити, какво пише в учебниците им, какво показват по телевизията си и всички медии, знамената дето запалиха, паметниците, които строшиха, оная бясна анти-българска истерия по медиите им, страниците им във Фейсбук какви са, всичко това може да бъде наше алиби. Тогава Северна Македония може да бъде доста сериозно санкционирана, а това за тяхната икономика точно по време на криза би било катастрофално и тъкмо да се замислят какви ги вършат. Всичко това сега се случва защото те го вършат вече десетилетия и просто се чувстват безнаказани. А не може толкова много да унижаваш цял един народ и да се разминеш безнаказано. Разбира се омразата към България не е единствената причина да ги пращаме на международен съд, но е една от най-важните. Да не забравяме, че сме в Европа през 20-те години на 21-ви век, а те все още залагат на средновековното поведение. Разбира се това едва ли би ги спряло, но поне да бъдат наказани, а ако продължават може и пак да ги осъдим, после трети път и накрая просто ще бъдат задължени да вземат мерки. По мое мнение България също трябва и да оттегли признанието си на Северна Македония. Как някои държави първо бяха признали Косово, след това оттеглиха признанието си? Северна Македония идва от Югославия, точно както Косово. А и ние първи сме ги признали (голяма грешка), така че няма ли начин да оттеглим признанието си? Гърция докога не ги признаваше? Има още куп държави, които не са ги признали. А Пакистан например още не е признал Армения. Да, Северна Македония е член на ООН, учудващо как позволяват една държава да се основава на такава омраза към друга. Все пак ООН е от онези неща, които никой не знае за какво са. Какво мислите вие за това? Възможно ли е България да изпрати Северна Македония на международен съд заради бесните анти-български настроения в нея? И възможно ли е в крайна сметка България да оттегли признанието си към Северна Македония?

Коментари

1.   Ти не се ли научи, че българите са дупедавци?
Аз лично говорих с един професор по история от Македония. " Значи казвате професоре, че цар Самуил е Македонец?" " Да, той е бил цар на Македония и отблъсквал воиските на Валилий 2." " Ама Василий 2 е ослепил 15000 войници, значи и те са македонски." " Да, той ослепил 15000 македонски войници, като на всеки 100 оставил един с 1 око да ги води." " Значи Василий 2 е македоноубиец?" " Не! Василий 2 е българоубиец!" " Е професоре, нали ослепява 15000 македонски войници?" " Да, 15000 македонски войници като на всеки 100..." " Ами тогава защо е българоубиец, като не е ослепил български войници, а македонски?" " Василий 2 е българоубиец." " Професоре, на ваше място бих си изхвърлил дипломата."
Та този професор после се оплака в университета, че съм се държал много неуважително. ТОва са просто болни мозъци и по-добре да си стоят там, достатъчно болни мозъци имаме в парламента.

2.   Не може! Първо защото зад никое от псувните или нападките не стои самата държава Северна Македония,а не може да се обвини държава заради изказването на неини граждани по отделно. Второ защото не е нужно в съд да доказваме, че Самуил е български цар, че не сме тюрки, а честно да си кажем някой от нещата в исторически план и ние не можем да ги докажем, по простата причина че и нашите историци хич ги няма, особенно онези които пишат учебниците ни.

3.   Безполезна логорея, защо е нужна? Какво ще се постигне със съдилища и кавги? Трябват ни умни историци, които да отворят очите на македонците и да се научат да четат фактите в историята, а не да се оставят да бъдат зомбирани и неуки. Точно зомбирани гориха българстото знаме. Не е ли същото и с нашите турчеещи се събратя? Да, аз ги смятам за събратя, защото те са повече българи, отколкото турци. Това, че изповядват друга религия, не ги прави небългари. Така както македонците не признават българите за събратя, така и Турция не признава българските мюсюлмани за турци, на нашите изселници викат гяури. Лично мой познат( който се изсели преди време) ми го е казал и по тази причина отново се завърна в България. Тук се чувства по достоен и по уважаван като човек. Правиш ли се на овца, винаги ще има пастири да те зомбират!

4.   Човек просто не им обръщай внимание.
Грешка е въобще участието на България в историческата комисия-за истината не се преговаря.
Кой искаш да ти бъде приятел на всяка цена?
Приятелството и добросъседство се крепят на взаимно уважение.
Целта на това уж България да възпрепятства влизането на С. Македония в ЕС е една-съседите да бъдат тласнати в един бъдещ съюз с други бивши югорепублики(познайте коя ), като едтинствен шанс за оцеляване извън ЕС, което уж се блокира отБългария.
Добра схема, нали ;)

5.   И да я пратим тази измислена държавица на международен съд какво си мислиш, че ще стане? Няма да спечелим делото, въпреки историческата истина, защото никоя държава от “Великите сили” не и е изгодно да има голяма държава на Балканите, то заради това е изкуствено отделена Македония.

6.   Можем да съдим македонските власти за репресии над хора с българско самосъзнание там, което мисля, че е правено, но става въпрос за частни случаи. В по-глобален мащаб, договорът за добросъседство ни е голям коз, защото те системно го нарушават, особено по въпроса за езика на омразата в медиите например. Въпросите за историята и езика по-скоро влизат в графа балкански свади и повече от обща комисия за разрешаването им май не може да се направи, нека ме поправи някой юрист.
Както е било още от Възраждането, за да се случат нещата, трябва да имаме подкрепата на по-силни държави. Междувременно Русия, в съдружие с любовницата си Сърбия, има интерес Македония да си остане в заблудите, за да я притеглят в свое влияние. ЕС смятат, че трябва да сме по-отстъпчиви, защото имат интерес да се разрастне общността. Та тя една Армения не може да си издейства признаването на геноцида от Турция вече над 100 години, предимно по икономически причини. Много такива несправедливости има по света и не всичко опира понякога до истината. Все пак се радвам, че засега малката власт, която имаме в решаването съдбата на тази провинция от отродени българи, я прилагаме твърдо; дано остане и така след изборите.

7.   Номер 1 е прав. За никакъв х'й не ни трябват тези тъпари от македония. Не знам защо им се обръща чак толкова много внимание. Имаме си голяма територия, море, планини. Имаме си проблеми да решаваме в тази държава и въобще не ми пука за тези глупаци там. Нито кой спечелил изборите в Хамерика. Гледайте си нащо лозе, защото нещата са много, много зле.