Споделена история от Други

Да го направя ли?
Не знам в коя категория да сложа тази история, съжалявам.

Та от дълго време имам чувството че приятелствата ми са едностранни. Най-често аз почвам разговора и заради това приятелствата ми са издържали толкова дълго. Не го намирах за проблем, но напоследък от около 1 година го забелязвам. Понякога се опитвам да спра да им пиша докато те не ми пишат за да видя кога ще започнат разговора(между другото повечето ми приятели са ми онлайн приятели защото на живо не мога да намеря моите хора, но имам и приятели на живо) и първоначално ми беше трудно защото им пиша почти всеки ден. Привързана съм към тях. Знам че някои ще кажете "Няма как да се привържеш към някой с когото си се запознала по интернет.", но с годините си доказвам че това не е вярно. Много хора са си намерили половинките онлайн, а аз съм страшно привързана към онлайн приятелите ми. Но едва ли те към мен. Или просто не прекарват 12 часа на телефона като мен. Но ми е гадно като им пиша преди няколко часа и ги гледам че са онлайн и качват неща с другите си приятели и ми отговарят след часове или дни, а аз им отговарям на момента. Просто имам чувството че всико е едностранно.

Та видях едно тик ток видео в което едно момиче пише "напусни социалните мрежи за 3 дена, не пиши на никого за 3 дена, не качвай нищо за 3 дена и виж кой ще забележи. Който забележи, него остави в живота си." и съм го правила много пъти, но като правиш това не трябва да отговаряш на никого, а аз им отговарям щом ми пишат, а и качвам неща на стори, ама аз си имам таен профил в който никой от моите познати не ме следва и там ще си качвам. Там се чувствам и по-свободна де. Мисля това с трите дена да го направя за седмица. Започвайки от 22 февруари. И без това се върнахме на училище и направо с тези тестове които ни дават всеки ден трябва да уча и да избягвам социалните мрежи. Да го направя ли? Ако го направя ще напиша резултатите.

Коментари

1.   Аз преди доста време го направих. Само един човек успя да ме открие (тогава не бяхме близки). Сега сме семейство. :)

2.   ти имам проблемите, дето се вика...

аз, ако изчезна от социалните мрежи най-много майка ми да ме пита що не и отговарям на месинджъра : )

3.   Направи го.

4.   От авторката до номер 1: И аз съм го правила, ама не бях съвсем сериозна, защото качвах неща. Сега ще се държа все едно съм си изтрила приложението.

Като го направих за първи път не се сдържах и писах на една приятелка. А целта беше тя да ми пише нещо от сорта "Добре ли си? " "Защо не ми пишеш? Всичко наред ли е? ".

Ще го направя. Ако никой не ми пише, вече просто няма да съм чак толкова близка с тях. Просто и без това имам нужда от ИСТИНСКА почивка от социалните мрежи. Малко ми е кофти, защото принципно ако приятелките ми ми си взимат малко почивка от социалните мрежи ми пишат.