Споделена история от Други

Памет на телефона
Здравейте! Имам телефон Samsung J5 2017 от близо 2 години. До скоро нямах никакъв проблем с него, но в последните 3-4 месеца постоянно няма място във вътрешната памет(която между другото е 16GB). Реших, че е заради многото снимки и документи, които имам и реших да си купя SD карта с 15GB. Сложих я и прехвърлих абсолютно всичко, което до този момент се съхраняваше във вътрешната памет, така че единственото, което остана бяха приложения, които съм изтеглила и са ми нужни(10 на брой, като в хранилището ми пише, че заемат 2,7GB от всичките 16GB). След всичко това във вътрешната памет изписва, че наличното място е 249MB и съответно 15,8GB са заети. Постоянно в лентата за известия стои нотификация, че мястото за съхранение свършва и каквото и да правя не мога да го махна. Наясно съм, че в тези 16GB се съхраняват и системните приложения, но все пак не разбирам какво толкова заема цели 15,8GB?!?! Преди, когато имах повече приложения нямах този проблем и колкото и файлове да имах не ми се беше случвало мястото за съхранение да свърши. Сега каквото и да поискам да изтегля не мога. Моля, ако някой има някаква идея какво да правя, нека сподели в коментарите-ще съм много благодарна! Може би пък аз не разсъждавам правилно или наистина има някакъв проблем с вътрешната памет, не знам?!

Коментари

1.   Настрой си снимките да отиват в картата, изчисти кеша на приложенията и особено на гугъл хрома!

2.   Пак съм аз, номер 1, забравих да кажа, че е нужно да спреш автоматичните актуализации в гугъл плея, ръчно актуализирай само тези тези, които ползуваш, на тези, който не използуваш може да дейнсталираш актуализациите!