Споделена история от Други

Как да си върна щастието?
Как да стана пак щастлив като преди в студентските ми години и първата работа (2007-2014)? От 2014 Бог сякаш ме наказа да срещам все лоши хора и самота.

Коментари

1.   Заблуда номер 1: Никога няма живота ти да е както преди. Носталгията е най-вредното нещо на този свят
Заблуда номер 2: Не ти е виновен Господ, сам си прецакал живота си.

Запитай се 7 неща:

1. Имаш ли работа?
2. В добри отношения ли си със семейството?
3. Има ли романтика в живота ти?
4. Имаш ли приятели?
5. Имаш ли хоби?
6. Злоупотребяваш ли с алкохол?
7. Спиш ли достатъчно?

Ако и едно от тези неща куца, значи имаш проблем за решаване. Ако са много от тези неща, значи имаш много проблеми за решаване.
И за това няма да ти помогне и Бог. Вярата в бог може и хубаво нещо да е. Но отговорността за живота ти е твоя, а не на бог. Лично твоя отговорност е да работиш и да промениш живота си.
Щастието е грешна цел, търси отговорност.

2.   1 ако е вредна носталгията защо да държа стари снимки? Не е ли редно човек да изхвърля старите предмети и снимки? А и как се разрешава проблем със семейството с баща алкохолик, който обижда?

3.   Поне знаеш кога си го загубил. Ако се сетиш и къде точно, отивай там и обърни всяко камъче, докато намериш къде е изпаднало от джобовете ти!

4.   От 1 до 2. Моят баща също е Алкохолик, израстнал съм с чудовище, което биеше жена си и децата си. Въпреки всичко не го намразих никога и никога не съм обвинявал за някакви мои неуспехи него и възпитанието, което ми е дал. През последните години му помагах много, държах се много човешки с него, подарявах му подаръци, подкрепях го във всичко- ей така безусловно и знаеш ли какво стана? От чудовище лека полека започна да става човек, започна да намаля пиенето, започна и той да подарява подаръци, започна да се държи човешки, да ми се обажда да ме чуе как съм? И много се гордея с всичко това. Вървейки срещу течението аз успях да помогна на собствения си баща да се изправи, да се издигне и да започне да живее на по-висока вибрация. И всичко това е наша отговорност, защото ние на тая земя сме се родили да се борим, да се справяме с трудности и да успяваме да си пробиваме път през тъмнината. Живота не е безкраен, безплатен рай. Кратките щастливи моменти са страничен ефект и са резултат от отговорност и упорита работа.

5.   Започни да се интересуваш от хората, в смисъл не само кой какъв интелект притежава, но и кой какви ценности има, зад какви маски какво се крие, малко психология на различните типажи, БЕЗ да задълбаваш по темата. И избирай хората, с които дружиш. Отстрани се от негативните хора, те само дърпат надолу. Не се опитвай да се адаптираш, а намери хора, с които можеш да си себе си, да се отпускаш и да бъдеш естествен. Не се притеснявай от хорското мнение, в България всички гледат да дават мнения, съвети, забележки, интриги, бъди над тези неща и не поддържай контакти с дребни хора.

6.   Здравей номер1, много хубави съвети си дал. Като прочетох и това, че си успял чак и алкохолик да превъзпиташ, наистина много се впечатлих. Ще ми е интересно, предполагам не само на мен, как би коментирал оплакването на госпожата с темата "Лични финанси"
http://spodeli.net/6/story-157356.html