Споделена история от Други

Как успяват да ми влизат във фейсбука?
Здравейте.
Вчера си писах с няколко човека и си легнах.
Имаше един който ме обиждаше и нарочно не му сийнвах съобщението защото не ми се занимаваше с него повече и така го оставих.
Тази сутрин се събуждам и какво да видя, съобщението му беше отваряно, тоест някой го беше гледал от моя профил.
Със сигурност не съм била аз, точно затова обърнах внимание, понеже имах за цел повече да не отварям съобщенията от този човек.
И сега се чудя как успяват да влизат в профила ми като съм си направила настройките така че да ми се изпраща смс всеки път като влизам в някой браузър?
Изпробвала съм го много пъти и винаги се праща съобщение, код.
Направих тези настройки защото преди време имах съмнения че някой ми влиза в профила и сега вече съм сигурна.
Как да разбера кой е и най вече как да защитя личната си информация?
Как е възможно да влизат без да ми се изпраща съобщение на телефона?
Гледах историята на влизанията си и всичките са от моя град.

Коментари

1.   СМС-и се пращат за ново влизане (и то ако не е цъкната опцията "запомни този браузър"). Т.е. ако някой вече има достъп до акаунта ти, ти няма да получаваш известявания, защото от гледна точка на Фейсбук това просто е друг твой компютър.

На практика, това което трябва да направиш е да си смениш паролата и да включиш двуфакторна автентикация (дали като получаваш СМС с код за вписване или код генериран през приложение, няма значение).

Обичайните правила за правене на пароли са важни: не използвай никаква инфрмация за себе си която е публично известна - примерно имената си, или града в който живееш, и т.н.

2.   Account settings-security and Login, оттам можеш да видиш дали някой е влизал, кога е влизал и от какво устройство. За по-сигурно си смени паролата и виж дали някой пак ще влезе, а някой може и да ти е гледал съобщенията от твоя телефон, сама ли живееш?

3.   Често месинджър ми прави тия номера - маркира нечетени съобщения като прочетени без изобщо да са отваряни. И други хора са се оплаквали от същото. Ако никой друг не е влизал в профила ти, най-вероятно е това. Месинджър е сравнително бъгав, като нарочно го правят още по-зле, за да те принудят да си свалиш десктоп ап-а.

4.   Това са бъгове на самия фейсбук/месинджър, на повечето им се случват подобни неща. Най-вероятно никой не ти е влизал в профила, но все пак се увери.

5.   От Авторката.

Благодаря за отговорите.
Паролата я сменям често защото и друг път забелязвам такива неща, като например съм била на линия без реално аз да съм влизала нито във фейсбук, нито в месинджър, приятелки са ми казвали че съм онлайн.
Затова отдавна имам съмнения, направила съм и двуфакторно удостоверяване и пак се случват някакви неща.
Сега прегледах от кой браузър е влизано във фейсбука ми по дати и видях че понякога е влизано от Музила, но аз изобщо не ползвам този браузър, явно наистина някой влиза.

Моля ви, кажете ми начин да разбера кой е. Някой ме е нарочил защото често ми пращат покани и фалшиви профили, дори този който ме обиждаше вчера беше такъв и не го блокирах защото търся някакъв начин да разбера кой стои зад него както и зад другите.

7.   Това, че те показва на линия е бъг в системата, и приложенията, и на други се случва, може да показва мозила, също е бъг, сложи по дълга и сложна парола и не се притеснявай, никой не ти е влизал.