Споделена история от Други

Не се вписвам никъде сред хора
Не съм лош човек, но може би и добър не съм, действам според ситуацията. Единствените ми социални контакти са на работа, а там много хора (предимно жени) ме мразят. Някои от завист, защото съм много сръчна и наистина работя супер, други сигурно просто така ... Фирмата е голяма и простаците са на всяка крачка. Макар че съм мълчалива и не се занимавам с никого, често попадам в конфликтни ситуации, в които не съм искала да взимам участие, но съм била принудена. Все пак си имам достойнство, което няма да позволя на никого да му посегне.

Хората са гнусни, долни, зли, егоистични боклуци. Не всички, разбира се, но почти. Толкова съм разочарована, че чак съм загубила способност да общувам - тотално. Нямам приятели, нямам любим човек, макар че искам, ноо времената са такива, че всеки гледа само и единствено себе си и ако по никакъв начин не можеш да бъдеш манипулиран и използван, то задължително ще последва опит да бъдеш смазан.

Коментари

1.   Така е в почти всяка голяма фирма. Изкарват си го на теб, защото са отчаяни от тъпия си живот и "кариера".

3.   такоз е, търси как да печелиш пари по друг начин

4.   Навсякъде е така,особено усетят ли,че си малко над тях в определана сфера.

5.   Сокойно човече, и аз винаги съм добронаменерен, върша си работата.
Винаги и навсякъде се оглеждат в мен...
Преди бях жизнерадостен общителен...
Но вече от толкова много интриги и неволи с такива злобни, завистливи, комплексирани хора почти намразих всички!!!
Когато си по-добричък "акулите" наречени хора, "надушват" това и се възползват максимално, да си вдигнат самочувствйето на твой гръб..
Жалко но факт.. Факт най-много се дразнят когато си свободен дух, това
направо ги побърква, защото тяхнйят живот е скучен и сив и в него мразят, да има усмихнати хора... Горе-долу съм в същата ситуацйя като теб... загърбил съм всичко и всички и да самотен съм, но повече съм отвратен от "хората" е винаги съм имал нужда от другарче (жена) в живота, си.... Но от последната ми токсична връзка и от вас съм се наплашил..

6.   Това е основната причина да предпочитам да работя сам. В такива големи колективи винаги ще има завист и интриги. Другата голяма причина да не харесвам големите колективи е, че често прекият ти шеф е по-голям некадърник от теб, но въпреки това ти дава нареждания. Както и подмазвачеството към шефове е много лицемерно, а пък "новобранците" ги мачкат. Поне това съм забелязал отстрани.

Така де. Има всякакви хора. И аз съм вълк-единак и откакто действам самостоятелно мисля, че съм доста по-добре. Ако имаш някакви качества/талант/дадености ще се оправиш. Казваш, че си сръчна. Аз още от 11-12 клас се цепех от групичките в училище и общо взето така си и продължих... Но естествено има и минуси да си единак. Когато работиш и живееш сам си неизбежно доста по-самотен, няма тиймбилдинги, бонуси, внезапни повишения и т. н. Сам си теглиш кръста дето се казва - колкото си изработиш с твоите си качества - толкоз.

А в големия колектив често един работи за няколко, некдърниците се сливат с кадрите и всичко се омешва.