Споделена история от Други

Добре дошли в новото средновековие!
Явлението на буква К се оказа истински звяр. Но на кого въобще му бе нужем този внезапен и масиран супер-шок?

Глобалните елити окончателно приключиха да си играят с нас и през 2020 пристъпиха решително към решаването на проблемите, а именно - обявиха въвеждането на глобален феодализъм. Затворени граници, локдаун, пак локдаун, затворени училища и университети. Започна се поетапното унищожаване не промишлеността, образованието, свободното придвижване на хората.
Но в България пак е добре, тук на Запад е абсолютен мор. Но защо точно на Запад? Целта е много проста. Явлението на буква К... е икономически килър, а той действа там където, има най-много за унищожаване. Защо мислете вируса бошува в свръх богата Европа, а не в беден Бангладеш? Ами именно, за да смъкнат Европа до нивото на Бангладеш. Или по-конкретно формулирано - да намалят потреблението.

Да не забравяме и ваксинационните паспорти вече въведени в прогресивен Израел. От кого ли света, ще вземе пример?

Вашето мнение?

Коментари

1.   Идеята за този зелен пропуск е тотално потъпкване на правото на свобода. И който не иска да се превръща в опитна мишка с тези неизпитани ваксини, скоро няма да може да се придвижва свободно. Не съм очаквала такава неандерталщина в 21 век.

2.   Моето мнение е да спрете с глупостите и малоумните теории свързващи коронавируса с Бил Гейтс или "световният елит"!!!
Пандеми е имало и преди и ще има за напред ѝ във всяка пандемията човечеството реагира по различен начин според обстоятелствата!
Излишно е да обяснявам на човек като автора, който не осъзнава реално ситуация,а вярва в теории от типа на "Нов световен ред" "Бил Гейтс замесен в пандемията","Ваксината срещу ковид е опасна" и техни подобни теории.

3.   Поредният експерт. Ако зависеше от теб, всички щяха да си кашлят в лицата, без маски, без локдауни. Абе, никакви ограничения. Какви мерки очакваше да се предприемат? Да развием стаден имунитет с цената на милиони жертви и ако нас ни подмине, да разправяме, че това е измислен вирус, че няма такова нещо. Стигнахте до там да разправяте, че всички починали са умрели от друга болест, че някой раздава пари за всеки умрял. Световният елит иска да запуши устата на българина с маска. Край с гениалните мисли на българския ерудит. В знак на протест дори не слага маска на носа си, защото не е роб на системата. Как така ще го накарат да сложи маска, при положение, че не може да диша, а и те нали не работят.
От всичко разбира българинът. Дори д-р Мутафчийски не е толкова наясно с вирусите, колкото средния български експерт, отворил Фейсбук.

Хора, разберете, че не всички пасат трева. Приемете, че има по-умни, по-образовани и по-знаещи. Изведнъж се навъдиха толкова вирусолози, лекари и т.н. Поне да бяхте завършили медицина. Задълбочените ви познания биха били от полза. А дори всички конспирации да са верни, вярваш ли, че българинът ще направи нещо по въпроса. Стотици години робство, комунизъм, корупция, беззаконие и упадък не ни развълнуваха, та сега ли. Празни приказки.

4.   Може да има нещо такова.

5.   Абсолютно същото мнение. В допълнение ще кажа че поне в София, в градския транспорт непрекъснато дебнат полицаи, предполагам наблюдаващи дали хората си носят наморника... Отделно център за градска мобилност съблюдава пенсионери, слизащи от автобуси с торбички, едвам ходещи, но инспектирани от Закона. Така че този свръх закон следи за нарушения от най-уязвимите групи, и от работната класа, но не и от тези на върха. Естествено че това е умишлено, лошото е че хората не се противопоставиха на това. Майки с деца, пенсионери и подрастващите са най-големите престъпници на закона. Да живеят праведните. Утре ако ни кажат че е забранено да се движим без антенки на главата, и това ще сложим.
Между другото, в някои държави возенето на пенсионерите е безплатно в градския транспорт, както и трябва да бъде, особено с европейските им пенсии тук!!!

6.   Айде.. Ганьо пак някой го лъже и му прави конспирации..

7.   Вкарал си се в някакви филми

8.   Заради такива като теб хиляди хора измряха! Мор е! Вместо да е като в РАЗВИТИТЕ страни като Израел и Чехия (където се носят по две маски едновременно) ние тука и една да сложим нормално не можем! Трябва да се затвори всичкооо! Кое е по-важно, здравето или парите? Средновековие е в твоята любима мама Раша! РАЗВИТИТЕ страни се следи за носенето на маските! Ваксините трябва да са задължителни! А тези които не искат, за тях ефтанизация! Абе ти дегенерат ТЕЛЕВИЗИЯ не гледаш ли?! За НОВИНИ чувал ли си?? Няма да пестя думи! Това е истината!

9.   Н 8, носи по две и човече даже маски наведнъж! Задължително се ваксинирай, после и за всеки нов щам който ти съобщят по новините. И задължително гледай всички новини, не изключвай никога тв- то!!!

10.   Те чифутите имат опит в носенето на специални опознавателни знаци, в недалечното минало жълти пентаграми, а днес зелени значки.

11.   Абсолютно съм съгласна с автора, аз живея на Запад и съм го забелязала същото. При нас почна масовата ваксинация и заблуденоте душици чакат на опашки по 100 човека пред ваксинационните центрове. Много жалка картинка.
Преди няколко седмици ми се случи следната странна случка - аз правя “дезинфекция” против коронавирус. Пръска се с чиста вода, това го бях разказала в друга тема в коментарите. Та, да не се отклонявам - един от обектите ми е център, в който правят очни прегледи и лекари предписват очила. С една докторка (да, правописна полицийо, знам, че няма женски род тази дума) се засякохме сутринта преди началото на работния ден и ме пита кога съм щяла да си слагам ваксината (аз съм в групите с предимство) и ѝ отговорих, че за момента не бих си сложила ваксина измислена толкова набързо, занапред може и да го направя. Не се впуснах в обяснения, че въобще за нищо на света няма да си бия тази отрова. А нейния отговор беше - Нали знаеш, че ако не си сложиш ваксина, ще намерят друг човек с ваксина за твоето място, а ти ще останеш без работа. Въпрос на време е да го направят така за всички работни позиции. :)
Поне съм спокойна, че майка ми е медицинско лице и познава достатъчно хора в България, на които мога да платя, за да пишат, че имам ваксина. Горда съм от факта и че нашите географски ширини раждат добри фалшификатори.
Жалко само за тези, на които телевизията им е единственият информатор. Сякаш не съществуват поръчкови статии, репортажи и интервюта. Не е лесно да си кон с капаци.

12.   Благодаря ти, Боже, че по време на предишните пандемии не е имало Интернет! Това е причината да сме живи сега вместо да сме заличени преди да се родим поради липса на някой, който да ни роди в резултат от действията на Мунчо Идиота, Теофаний Неверни и Цанко Вечерното парти при кошарите. Ама и хора има в тази държава! Притрябвало му е на някой да ви контролира или изтребва - вие си го правите сами и то успешно!

14.   До 2, 6 и 7 - Запознайте се първо с думата конспирация. Защо се казва така и кой я измисля. Същото важи и за думата пандемия. Обърнете внимание на мерките, изказванията и всеобщата неадекватност. Излишно е да казвам, че лекарите не са се засилили да спасяват който и да било, нямате ли лампичка? Тестът отчита положителен на кози и плодове, а на някои места по света не същесъвува. Дезинформацията е лошо нещо. Антибиотиците се дават при бактериални инфекции, не при вирусни. Да даваш 100 лв, когато най-нормалното нещо е да си пиеш чайче вкъщи, е пълна деградация. Да не говорим, че по цяла Европа се правят протести, защото никой не вярва. Всичко е изкуствено и е свързано с падението на олигофренската система - Капитализъм. Познавам много разбити здравословно хора.. И ТЕ СА ОК.

15.   Ще пиша като човек, който все още не се е сблъсквал с този вирус, силно се надявам и така да си остане. Двама изключително уважавани от мен лекари починаха именно от този вирус. Благодарение на първият днес имам дете. Вторият е детски лекар, помогнала на много деца, тази жена няма алтернатива като помощ, която може да окаже в цяла България. Няма друг лекар като нея. Предполагам някои от четящите ще се сетят за кой лекар говоря. Лека им пръст. На фона дори само на това, да чуя някой да твърди, че това е конспирация, просто ме влудява. Върха на простотията е това, съжалявам, че ще го кажа. Явно някои хора няма с какво друго да изпъкнат и са решили с това "такъв вирус няма" да се покажат колко са интересни, готини и над нещата. Хора, разберете жалко е такова поведение. Спирам до тук, то няма смисъл.

16.   Бушува в Европа, а не в Бангладеш, защото никой не го грее за Бангладеш, бастуне. Бушува в богатите страни, защото през тях минават хора от целия свят - туристи, професионалисти, студенти, сезони работници, всякакви. Кой ти ходи в Бангладеш, Казахстан и Маймунистан? Борат, ето кой. Отпуснат ли мерките, пак всички хукват да пътуват. После защо пак има нова вълна? Казус невъзможен.

Такива ненормалници като теб са същите, които нарочно кашлят по улиците и в метрото. Чума да имаше, плъхове и бълхи щеше да облизваш сигурно.

Тъжното е, че по време на избори моят глас е равен на твоя, а очевидно е над нивото ти. Да можеше този вирус да нацелва Ганьовците като теб, веднага всички да хукнем да се заразяваме.

17.   До 9

Ще се ваксинирам и за следващият и по-следващият, и ако трябва и за стотният ще се ВАКСИНИРАМ, защото за разлика от твоите любими руснаци аз се грижа за здравето си! А ти туко що сам си призна, че не гледаш телевизия! Не гледай бе! Кой те кара на сила? Стой си дезинформиран! После защо било мор. Ем ей такива като автора и тебе. Жалки конспираторчета! Гледай телевизия и не разправяй глупости!

19.   Като гледам масата коментари, направо се отчайвам....
Хората, вярващи на официални източници сте най-заблудени.. И заради ВАС, не заради нас "конспираторите" сме на това дередже............. Жалко е.

20.   Споко, никой няма да ви накара да се ваксинирате насила. Това би означавало да се смени политическия модел в цяла Европа от демокрация в диктатура, а това не може да стане без промяна на конституциите, протести и масови безредици.
Просто в момента тече игра на дебнене и изчакване, за да се види кой ще се поддаде.
11 - тази женица е целяла да те сплаши. Най-много могат да направят така, че да те задължат да си правиш тестове веднъж в седмицата, всичко друго е противоконституционно в повечето европейски държави.
Ако моят работодател ме задължи да се ваксинирам или ще ме уволни няма проблем. Карам го да напише в заповедта за уволнение точно тази причина. Отиват директно на съд, аз може и да изчакам няколко годинки за решение, което със сигурност ще бъде в моя полза накрая. Моята леля беше уволнена заради дискриминация. Съди фирмата си, чака 4 години за решение, но накрая спечели и присъдиха да и се плати сумата от заплатите за 4 години плюс допълнителна сума за обида. Сега не работи и има достатъчно пари.
Търсете си правата и не се страхувайте. Паниката е много лош съветник.
В момента се наблюдава масов страх на две нива - едните ги е страх да не се заразят, другите - да не ги ваксинират насила. Това е целта - хората да се изтощят най-вече психически, за да им писне и да приемат всякакви ограничение, които някой реши да им наложи.
Бъдете устойчиви!