Споделена история от Други

Ще успее ли България да преброи македонците?
Здравейте. Скоро в България ще правим преброяване, да видим колко сме намалели заради ГЕРБ, колко са се увеличили братята роми, колко са станали хората над 60 и да видим как демографски сме по-зле от Сирия, Либия, Ирак и Афганистан, където от десетилетия бушуват войни. Направо не ми се мисли какво ще става с този демографски апокалипсис. А японците мрънкат, че намалявали. Та те са над 100 милиона народ. И да намалеят малко все ще останат. Ние какво ще правим обаче? В България се прикриват данни за реалния брой на циганското население. Със сигурност имат 1 милион. И с тях не знам какво ще правим. А турците в България са спекулация. Това е изкуствено надута бройка, но това е друга тема. Нарочно разказах тези неща, сега да преминаваме към същинската тема. През 2011-та България направи преброяване съвсем съвестно. В него хората, които са се самоопределили като македонци са около 1650 души. Съседна тогава Македония не направи преброяване. Тогава беше Македония на Никола Груевски. Краен македонист, който утвърди антиквизацията като държавна политика на изкуствената държава и заради безхаберието на нашите политици почти елиминира българското присъствие в Македония. През 2011-та и те щели да правят преброяване или попис както те му викат, но в последния момент Груевски направил договор с лидера на албанската партия ДСИ, терориста Али Ахмети и преброяването било прекратено. Последно са се броили през 2001-2002-ра година. Тогава обаче преброяването им е било една измама. Изкарано е, че 1/4 от населението им или 500 000 души са албанци с много висока раждаемост и така излиза, че тази държава е супер албанизирана и така наречените македонци в нея са на път да станат малцинство и това със сигурност по-рано отколкото ние ще се превърнем във Велика Индия. През 2011-та Македония е била изправена пред 2 избора. Или албанците отново да бъдат записани като 25+, може би дори и 30 и повече процента, или да се кажат реалните данни за населението на Македония, а то ще излезе, че те също са в демографски апокалипсис, но много по-тежък от нашия. Ние сме били 9 милиона, те не са стигали до повече от 2 и намаляват много по-бързо от нас. И понеже нямат своя идентичност напусналите държавата си много бързо губят националната си принадлежност. Тогава е правен опит за някакво преброяване, но вече оплетени в лъжи, то също излиза лъжовно. В една албанска къща били записвани по 50 и повече човека, а живеели само 2-3. И са имали 2 избора. Или многократно изкуствено надута бройка на албанското население или реалния брой на хората там, което е щяло да бъде много, ама много силен удар за македонизма. И накедонистът Груевски се разбира с Али Ахмети и спира преброяването в последния момент. Минават 10 години и през това време се случват интересни неща. Казват, че РСМ е супер албанизирана. Това не е вярно. От там всеки бяга. Албанци сами казват, че имотите се продават, а младите бягат. Имаше клипове как от едно албанско село в Северна Македония пълно с хора на ден се изнасяли по 200 човека. Накрая нищо не останало, само старците. Това е по-зле дори от България. По улиците им е пълно със старци, а младите се бият в гърдите и крещят “Македония, йеее!” И после бягат. Както тука. Според данни на Световната банка от 2020-та за 10 години 1/4 от населението им се е изселило. Те намаляват по-бързо дори от нас. Но ние си имаме национална идентичност и въпреки това българите в чужбина я загубват, а те нямат идентичност. Но въпреки това македонизмът не отслабва. Той ще отслабне, защото македонистите са масово на по над 60 години. Но за сега все още е силен. Демографският апокалипсис там, за разлика от тука те не го коментират. Вместо това македонски комисии нон-стоп пускат някакви си данни, че демографски са що-годе добре и броят им е нормален и намаля, но нормалното за държава в Европа. Това не е вярно, но те му вярват, въпреки че сами виждат, че не е така. Нещо повече. Яростно се пропагандира, че те граничат със самите себе си. Може би знаете за пропагандата там, че през 1912-та балканските държави поделили някакви си “Етническа Македония” (земите на географската зона Македония), в която те уж били мнозинство. Създадена е някаква концепция, ковто ги убеждава, че в тези земи живее репресирано македонско население и те трябва да се присъединят към държавата Македония. Твърди се, че били около половин милион в България, над милион в Гърция и над 300 000 в Албания. Никой няма връзка с толкова много техни в тези държави, но те сляпо вярват на тези лъжи. Правят сепаратистки партии в тези държави, които се спонсорират от най-различни НПО-та и целят те да се отцепят от тези държави и да се присъединят към РСМ. В България има 2 ОМО Илинден и ОМО Илинден Пирин. Крайни българомразци, пияници без една секунда трудов стаж. Заплашват възрастни хора по селата и 14 пъти ни съдят в Страсбург, че имало македонско малцинство в България без права. Напомням, през 2011-та България съвсем съвестно прави преброяване и на него излизат едва около 1650 македонци, половината от които имигранти. Македония не прави преброяване. През всичките тези години те твърдят, че в Благоевградско не живеят българи, само македонци. Преброяване не оравят, но оспорват нашето. Използват фалшиви документи от 50-те, когсто хората там насилствено били карани да се пишат македонци и били записани към 150 000. Тоест тогава било вярно, сега не. А най-лошото е, че се опитват да започнат македонизация на българите в Албания. Опитаха се да ги запишат македонци, но от ЕС не им позволиха. Просто намаляват много и затова се нуждаят от българите в Албания и Блаагоевградско, за да позакърпят нещата. Твърдят дори, че в България имало какви ли още не рапони, а македонците били повече от българите. Никой не ги е видял, никой не ги е чул, просто няколко пияници, но неграмотната нация лесно се лъже и манипулира. И ето че дойде време за преброяване. Груйо избяга, сега на власт са СДСМ начело със Зоран Заев. Но чакайте. Зоран Заев е македонист. А СДСМ е наследникът на Македонската комунистическа партия в Югославия. Ние се приготвамя за преброяване и да преживеем стряскащите данни и статистики. Но в Северна Македония са на друго мнение. Появи се един хубавец Християн Мицкоски от партията на Никола Груевски и оня боклук Люпчо Георгиевски, който си чист мошеник. Та Мицкоски и партията му започнаха много да се противят на това. Искаха да записват и хората с македонско гражданство в чужбина и такива работи. Май и до референдум стигнаха и не съм сигурен, но може би пак отмениха преброяването. Замслете се. Пак ще трябва да избират между реални стряскащи данни, които биха били голям удар за македонизма или между няколко пъти надуто албанско население. И как ще претендират, че граничат със самите себе си, което е и част от македонизма, ако данните за собствената им държава излязат наяве? Не само партията на Мицкоски ВМРО-ДПМНЕ не иска преброяване, но и целият накедонски народ. И ок, преброяване няма да има. 20 години не се броят, но претендират за свои малцинства в други държави, оспорват и не признават чуждите преброявания, но не се броят. Ше изкарат до 2031-ва година, пък после пак ше увъртат нещата. Само че има проблем. Те съдят нас в Страсбург и вече стигнаха и до Европейския парламент, че не сме им признавали малцинствените организации. Опитват се да запишат българите в Албания като македонци и да ги помакедончат. Как ще ги оставим да вършат такива глупости? И слава Богу се намериха организации, които Мицко и приятели не могат да спрат. Реши се, че български компании ще преброят населението на Северна Македония. Тъкмо няма да излиза, че албанците там са едва ли не мнозинство, което се множи с темповете на Бангладеш, нито макетата ще си развяват байряка както им скимне. Редим ги, броим ги ние и да видим после как ще граничат със себе си. За последното може и да намерат начин, но поне ние да имаме представа. Ние като направим преброяване не вярвам повече от 1000 души да се запишат македонци. Може и толкова да не стигнат. А колко ли са там? Колко са им албанците реално? И в крайна сметка ние ли примриваме данни или те са тези, които пречат на българите там се пишат българи? Нека видим. Но кдва въпросът как тези български компании ще успеят? Напълно възможно е ВМРО-ДПМНЕ все пак да успеят да спрат всякакво преброяване. А може и шиптърите да ги принудят пак да ги изкарат колкото Китай. А гаранция ли е това изобщо, че ще бъде удар по македонизма, като покаже реалния им брой и че са далеч от това да граничат със себе си? Не си мислете, че надничам в чуждия двор докато моя гори. Това е свързано с нас и ни засяга. Какво мислите вие по въпроса? Ще направят ли преброяване и ако не ще успее ли България да ги преброи? 2 милиона души не се броят трудно. Но това са частни компании. Надявам се да успеят и резултатите да са максимално точни.

Коментари

2.   Не зная защо толкова много се впрягаме за тези хора. Толкова много време им е промивано съзнанието, че сега не могат въобще да приемат, че може да има и друга истина освен тази, на която цял живот ги учат. Щом толкова държат да са отделно, ок. Мисля, че ние трябва да дадем крачка назад - след като там се вихри яростна антибългарска риторика - просто да ги изолираме - икономически, социално, всякак. Да не им се дават паспорти, защото те не мислят, че са българи, просто правят сделка със съвестта си заради единия паспорт. Да ги оставим на албанците - ще те оправят. А тези, които искат български паспорти - да идват тук, да живеят три години, да получат гражданство и поне още 5 години да не напускат България - тогава ще се види колко държат на нас наистина. Те не ни дишат, ние зорлем им се натискаме с помощи и какво ли не още ...

3.   До 2 и аз това си мисля, Македония като кауза е изгубена в началото на 20 век,нека да не се заблуждаваме че можем да си я върнем, първо един път че техните мозъци са промити до безсъзнание от което няма връщане назад, второ за какво ни е парче земя на което ни мразят, не знам дали си ходил но такава омраза не бях виждал, само ще ни дърпа икономиката назад, по добре да ги оставим да си търсят щастието, макар че като ги гледам ще идва само нещастие, и като ги подпукат Албанците и да дойдат на колене,отговора трябва да бъде," нали искахте независимост, сега се оправяйте както намерите за добре" ,и без даване на паспорти, да ходят при Сърбите!!!

4.   Това цялото , друг път ще го чета. Стигнах до японците. Само да попитам. Та, И японците ли намаляват благодарение на ГЕРБ???

5.   Това ми е последния кахър. Всичката Мара втасала, остана само това да оправим и цъфваме и връзваме одма.

6.   Искате да научите какво представляват българите? Ами гледайте македонците, това сме ние. Те нали са българи. Човек понякога трябва да има наблизо точно копие на самия себе си, за да види какво точно аджеба представлява.

7.   Те самите дали ще успеят да се преброят без репресии към всеки, който твърди, че е - кашлюк, българин?

8.   Не знам дали България ще успее да преброи македонците ,но македонците ще се опитат да сменят настоящата власт в БГ , за да им мине номера с промяна на българската история. Абсолютно всички , а сте са нас 120 хиляди , ще дойдат да гласуват за БСП . И тогава ще успеят.

9.   До 4

И аз не съм на 100% съгласен с това изказване, но не съм забелязал намаляне на потока на напускащи странта млади българи, а каквото и д аси говорим, ГЕРБ е на върха от 11 години вече и малко или много, може би имат отговорност.

10.   От N4 до N 9. Аз съм извън БГ. И не заради настоящите управници. Аз твърдя, че почти всички българи, трябва да поработят извън БГ за по няколко години. За да видят, как се спазват правила и закони. Каквото и да си пишем тук, всички знаем, че в БГ не се спазват правила. Всичко е с връзки и наши хора.