Споделена история от Други

Как бихте реагирали в такава ситуация
Представете си следната ситуация. На паркинг сте и виждате едно-единствено свободно място. Отивате там, за да паркирате, пускате си аварийните предварително, за да дадете сигнал на задния, че ще паркирате и съвсем леко подминавате паркомястото, за да паркирате назад. В момента, в който тръгнете назад, за да влезете в паркомястото, този зад вас с мръсна газ демонстративно се шмугва на сантиметри от задницата ви, почти удряйки ви и паркира в последния възможен момент на това място.

Случвало ли ви се е? Как бихте реагирали и как бихте се чувствали в такъв момент? Особено като знаете, че няма друго свободно място. Прав ли е другия да постъпва така. Какво го правите такъв човек?

Коментари

1.   Е много лесно, обикаля малко докато оня се отдалечи и с един ключ пишеш "п*дал" на предния капак на тариката.

2.   Зависи колко си злобен и отмъстителен. Преди време ми се случи нещо сходно - вървя по тротоара на столичен булевард и още нямаше ограничителни колци, така че си паркираха като араби в пустиня. Някакъв кретен се качи на тротоара, даде газ и за малко не ме залепи за сградата. На всичкото отгоре ми се развика да гледам къде ходя... той си паркира трошката на тротоара, нали, но аз съм виновна, че се движа по него. Та все едно, надрасках му колата с ключ и намазах всички дръжки със старателно събраното ако на кучето си. Имах късмет да беше паркирана достатъчно дълго, разбира се, щото специално се върнах обратно с провизиите. Това бих направила и в твоята ситуация, ако имам възможност. От друго (приказки) не мисля, че има полза. Там да ходиш да се обясняваш, ама как не ви е срам, аз първа си го видях, дъра-бъра... ще ти тегли една и хич няма да те отрази. Индивидът явно е супер нагъл, а такива разбират от лошо. Ако има каква мизерия да направиш, направи я, колкото и жалкарско да изглежда. Подобно поведение се дължи на факта, че на такива досега все им се е разминавало нахалството. Убедена съм, че нямаше да е тъй надъхан, ако ти беше някоя грамадна батка с черен джиБ. Жалък плъх.

3.   Случвало ми се е по родните паркинги на супермаркетите. Нахални до мозъка на кокалите. И да му се развикаш полза няма, ония ти се хили като говедо, само калашник ако му извадиш би се на**рал. В повечето случаи не се занимавам, а си тръгвам. Един обаче най-нагло ми удари по предния капак след като ме беше отнел паркомястото в отговор на надутият от мен клаксон. Е, наложи му се гуми да прави. Имам един куфар си пирони отзад в багажника, турнах по двечки ей така за късмет. И гордо се оттеглих настрани наблюдавайки как хубавичко му се забиха докато се измъкваше на задна. Ех, какво задоволство ... но в повечето случаи не се занимавам и просто подминавам. То като да те предредят на каса в магазина, не ми се трошат нерви и гласни струни да споря с нискоинтелигентни долни същества.

4.   Зависи колко е нагъл и колко съм изнервен, но ако си сдържа нервите и не тръгна се млатя с него най-малкото ще има две счупени огледала, 4 спукани гуми, надраскани врати и счупени стопове/фарове :) Знам че звучи прекалено, но аз съм много гаден и отмъстителен ако някой си го заслужи :D

5.   До 4
Ти си доста по-отмъстителен от мен, но аз ще се задоволя да му спукам четирите гуми.

8.   Не ми се е случвало, но ако не се случи не бих отмъщавал, като правя мизерии. Не съм на 10 години за да правя такива простотии. Само ще го/я попитам защо го направи, след като се вижда че аз паркирам, а ако започне да вика или да се прави на луд ще му тегля една майна и това е. Животът е твърде кратък да трупаш злоба и негативна енергия, халал да му/ѝ е мястото, то си е на неговата/нейната сметка.

9.   Този начин на мислене колко съм над нещата и как ми е под нивото да правя жалкарии, то Господ ще му го върне, за него си остава и т.н. е признак само на слабост и мързел. В подобни ситуации трябват действия според възможностите на потърпевшия. Как искате изобщо нещо да мръдне и на йота в това общество, като на толкова много хора не им се занимава и бърчат нос, защото са духовно извисени елитари?
Преди години в метрото някакви цигани се подиграваха на бавноразвиващо се момче, което се возеше с придружителя си. Хилеха му се в лицето, имитираха движенията му и издаваха нечленоразделни звуци. Добре, че бяха една шепа низки селяндури, дето им паднаха на нивото и ония бърже напуснаха влакчето. И хвърлянето на боклуци по улицата си е за сметка на цапащия, хехе, колко му е зле, защото, видиш ли, за мен той е простак и с това се изчерпва отношението ми по въпроса. Вместо да отидеш и да му навреш опаковката от вафла в качулката, щото това е долнопробно и не знам си какво. Мишкарски манталитет е това, съжалявам. Има един случай, в който такова поведение е оправдано, и той е, ако вероятността да те пречукат, е голяма. Но по светло, на обществени места, когато не си сам и т.н., нямаш извинение да не реагираш остро. Просто нямаш.

10.   Не знам, не мисля, че е добре да се отмъщава за всяка една обида. Струва ми се много дребнаво и малодушно. На два-три пъти така скришом си го върнах за някакво заяждане, обаче след време, когато се сетих за случката, се почуствах неудобно и малко хвана срам. Не казвам, че винаги трябва да оставаш пасивен. Понякога наистина трябва да предприемеш ответно действие, но само с цел да накараш агресора да преустанови своето негативно поведение. В описаната ситуация, може би бих излязъл от колата, за да го питам не ме ли е видял, че паркирам и защо се предрежда. Истината е, че никой не обича да си подвие опашката, всеки иска да се смее последен, после и той ще тръгне да дере на някого автомобила. В живота е така, не може винаги да си на печалба или да излезеш квит. Понякога се случва и да си на загуба.

11.   Номер 8 е единственият нормален тук. Останалите отмъстители не са по-добри от наглеца.

12.   Не за нещо, ама да не би да го притежаваш това място? Да ти е личният гараж? Или май е чужда собственост? Все едно да се разревеш, че някой ти е взел царицата в игра на шах или ти е отнел топката в баскетбол. Никой не обича нахалство, но ти щеше ли да отстъпиш? Съмнявам се, особено ако е било последното. Нервиш се, но не показваш търсения от теб добродетел. Не те критикувам напразно, хабиш си нервите за нищо.

Иначе какъв е човек проличава и от мислите му, не само делата. Единичката, четворката и петичката например говорят страшничко в анонимното форумче, но толкоз. Единичко например говори тежкарски, ама видят ли го да драска веднага ще си припомни как изглежда съдилището отвътре и колко струва пребоядисването на кола. И това ако собственикът е с всичкия си. Където аз живея, това жестче веднага ще ти спечели някое парче олово. Моят съвет? Не се прави на мъж, ако не искаш да сърбаш последиците като мъж. Храбростта си има цена.

13.   Не знам какво бих направила, но определено не бих като по-горните коментари да драскам, да пукам гуми и какво ли не. За мен хора които правят това, падат на нивото на простака, че даже по-зле от него. На мен например вече два пъти ми трошат страничните огледала, единия път си беше цялото огледало на земята. Паркирала съм и на другия ден виждам това. Като искам да подчертая, че не съм засичала или взимала мястото на някой, просто някои не може да паркира и аз съм потърпевша. После колата ми беше издрана острани с някаква черна боя от друга кола, сега последно са ми откъртили задната чистачка. Е аз какво в случая да направя като не знам дори кой е? Значи аз редовно трябва да купувам нови огледала, чистачки и какво ли не заради чуждите грешки. Сама да си бях блъсната огледалата по-добре, поне щеше да е моя грешка, но не аз плащам заради некадърността да другите. Та в случая пиша това за да ти кажа, че винаги ще има такива хора, нагли, несъобразителни и прости. Но недей да падаш до тяхното ниво и ти, защото така само допринасяме тъпотията и простотията да се разраства все повече и повече. Примерно направи забележка, все пак не трябва и да се мълчи в такива случаи, но не се вкарвай да им падаш до нивото на тяхната простащина.

14.   ДО 12

МАМИЧКААЯТИИ МРЪСН ААА ДОООЛНА НЕКАДЪРНААА!!

15.   Не бих се занимавала с такива примати.
Но няма да е добре ако ме хване в изключително редките иначе случаи на кофти настроение. Най- вероятно сам/а ще блъсне някъде колата или спука гума, нещо обаче ще рекушира..

16.   До №13,

Само да добавя, че не сте сама. Навремето бях паркирал на "чуждо" (тротоара) място, един нещастник ми бе изкривил чистачката. Мой познат караше по едно време бял Мерцедес, редовно му чупеха огледалата. Возил съм се с него, кара нормално, не псува, няма повод да го ощетява някой (само импотентната завист). Коментарчетата горе са от същия вид хора, които описахте и на които те се дървят и заканват сега. И както казах, мъжаги са почасово, в часовете пред компа или когато единственият противник им е изгаснала кола или сама жена.