Споделена история от Други

Странно ми е, че някои хора пишат в стари теми
Доста често виждам коментари на стари теми. Примерно някаква забременяла и пита дали да абортира и някакъв вече и дава съвет какво да прави. Само че темата е от преди 5-10 г.Тя жената може да е родила още 5 деца през това време. Това е само един от много примери. Не разбирам защо са толкова тъпи някои хора и от къде въобще ги намират тези стари теми.

Коментари

1.   Защото някой хора, изпаднали в същото положение ги четат, търсейки отговори и може да помогнат. Не съм коментирала стари теми, но мисля, че е с такава цел. Дори и да не е, пак е от полза за някой.

3.   Търсачките връщат и ще връщат след години резултати от "всякога" (освен ако не зададеш период). От друга страна все някой има да каже нещо ново, нещо различно ... Какъв е смисълът да се вдига същата тема (със същото заглавие)?
Факт е, че много "писатели" не обръщат внимание на кого и кога отговарят и става малко нелепо. Още по-неприатно е, когато не са изчели всичко в темата писано преди тях.
Въпреки всичко унизяващите квалификации говорят основно за ниска култура на постващия.

4.   Може би попадат на тях от гугъл резултати и нямат навик да поглеждат от кога са, т. к. за пръв път влизат в сайта.

6.   Писали ли сте във форуми, когато бяха актуални? Там винаги се появяваше поне един спамър, който търсеше внимание и пишеше във всяка тема, която намери в раздела /все едно колко стара е/ - дори да е за дамски превръзки, а той да е мъж. Човекът държи да каже компетентното си мнение за всичко или просто не знае кога да се спре. Невниманието е вариант, но когато извадиш тема от 5-та страница на форум, не вярвам, че не си се замислил колко стара е!

А Гугъл... е удобно оправдание - да, дава и стари теми, но и пише откога е резултата. Така че ако си разсеян, не Гугъл ти е виновен! А и повечето редовни писачи тук едва ли влизат през Гугъл. А не вярвам на ден да имаме по 10 "гугльовци", които намират нещо в резултатите на търсачката и идват тук. Сайтът е популярен, но не чак толкова.

П.С. Сега видях една тема за изборите тази година. Басче, че след 10 години някой ще я изрови и ще тръгне да пише, защото си мисли, че 2021 си е като 2031 - няма разлика?

7.   Очевидно е, че коментарите стигат до други хора, като теб самият, авторе. Темата ти в този момент е на 2 месеца, 3 дни, и е прочетена 400 пъти. Това за теб старо ли е? Защо веднага скачаш да наричаш хората "тъпи"? Освен това, в много от тези теми има какво да се добави, дори и да е за точно определен казус. Аз от време на време си влизам в една тема, макар и дилемата ми да се разреши, или в темата, където попитах хората в кой град не им се живее.

Също така, по този начин хората прекарват повече време в сайта, което би трябвало да носи и приход на собственика - разбира се, ако не си блокират рекламите с uBlock/adblock или подобни.

8.   Ох, кво да ти кажа. В обедната почивка ям сама и от скука за 1ч стигам до страница 10, разсеяна не гледам от кога е и си пиша :D