Споделена история от Други

Чип на куче
Здравейте. Бих искала да споделя, моят случай. Приятелят ми ми подари куче за Коледа, но от страх да не се разделя с него и да си взема кучето , му е сложил чип и се е записал като негов собственик. Чудя се какво мога да направя?

Коментари

1.   Ама сигурно ли е, че затова го е направил?

2.   О... Не се привързва към животинката или смени информацията в чипа. Имам близки които вече втора година се съдят за попечителство на куче (в Испания). Тя го отвлича и му сменя чипа, той я съди за отвличане, а уж също и го беше подарил но вписан той като "собственик" на животинката. Излиза че, всичко е било за да я контролира. Не са му съвсем чисти помислите на приятелят ти.

4.   Ами той вече ми е от година и нещо. Аз съм си го отгледала от бебче. И ми е най-важното нещо в живота. Постъпи много егоистично просто. И не знам как ще си взема кученцето като искам да се разделя с приятеля ми.

5.   Имаш ли информацията за чипа? Или нищо нямаш? Отиваш при ветеринар и му вадиш нов паспорт (ако няма), там и информацията за чипа сигурно могат да прехвърлят, отиди и пробвай. Ако трябва 2ри чип да му сложат на твое име.

6.   Авторке (Н 4) преди още да се разделите, сменяй информацията в чипа. Говори с ветеринари, обясни ситуацията, все че се намери как.
Също е вариант да ти подпише някакъв лист че, ти го е продал или подарил.