Споделена история от Други

Лични данни ?
Добър ден. Наложи ми се да взема автобус, но нямах възможност да си купя билет( ще ви помоля да не се акцентира върху това, наясно съм че съм в нарушение и имам вина). След няколко спирки се качиха трима контрольори които още веднага ми изискаха лична карта и започнаха да записват данните ми на някакъв картонен лист, първоначално помислих че ми съставят глоба, обаче ми казаха че по-добре би било да съм платил 30 лева глоба. В случая нямах пари в брой и единствения вариант беше да сляза с тях и да изтегля от банкомата на следващата спирка. След като слязохме от автобуса и се насочихме към най-близкия банкомат контрольорите ми върнаха личната карта. Обаче както казах бяха преписали всичките ми данни върху картонен лист в случай че избягам и т. н

След като изтеглих пари и им платих контрольорите ми дадоха картона на които бяха записали данните ми. Та се зачудих на какво основание и дали изобщо имат право да постъпват по този начин? Обмислях да подам жалба в електронното им деловодтство, но не успях да запомня имената пък и като знаем как работи нашата държава...
Иначе доколкото съм запознат имат право да искат ЛК, без присъствието на полиция, обаче да преписват данните от нея като залог и чрез тях да те принуждават да им изтегляш пари извън превозното средство ми се вижда доста прекалено!

Коментари

1.   А какъв метод би предложил ти?

2.   Гратисчийството и наглостта са национален спорт. Хем се возил безплатно, ама после защо му записали данните?
А не беше ли просто по-лесно да си платиш билета, вместо да се излагаш? Банкомантна карта имаш, ама пари за билетче-не.
Хората са в правото си да наказват гратисчии.