Споделена история от Други

Ето защо Северна Македония в Европейския съюз не е наш интерес!
Здравейте. Понеже ние българите станахме големи европейци и винаги сами си пускаме вълка в кошарата първи почнахме да се ръчкаме да вкарваме Северна Македония в Европейския съюз. Както Желю Желев първи е признал фалшивата анти-българска държава преди 30 години и българската дипломация вместо да гледа проблемите в България се е вряла при големите и едва ли не насила е натискала Русия и Турция да признаят независимостта на тази държава, така и преди няколко години нашата Тиква реши, че е много важно да вкараме всяка измет от Западните балкани в Европейския съюз, като почнем от най-пропадналите Албания и Северна Македония. Първо ги блокираше Гърция, след това и Франция. Макрон им каза “Вие Европейски съюз няма да видите!” А ние се вряхме навсякъде и мрънкахме като някой ги блокира. Само че през май месец миналата година анти-българската македонистка сепаратистка организация ОМО Илинден Пирин спечели поредното анти-българско дело в съда за “човешки права” в Страсбург, вече за 14-ти път и отново без изобщо да има български ответник и ни задължиха да им платим едни пари, които вече 100% са изхарчени за техните гъзове и да признаем едни опасни техни клубове, които целят в Благоевградско да започне македонизация в стил 40-50-те години на миналия век. Това може би беше преломент момент. Ако държавните институции работеха всичките тия омовци щяха да са по затворите за противодържавна дейност, но какво да се прави, живеем в България. Минаха няколко месеца и Северна Македония беше на прага на преговорите за присъединяване и о, чудо! Сложихме им вето и им дадохме ясни условия, за да ги пуснем. Тва вето беше голяма простотия. Простотия, защото след него нашите не направиха абсолютно нищо. Не казаха на европейците защо им слагаме вето и ги оставиха да се чудят кво изведнъж им стана на българите. Тва беше просто един празен лист хартия, пуснат в нищото. В медиите в Северна Македония изгоря най-бясната анти-българска истерия изобщо. Гледам в Ютюба качили клип от новините. 24 минути видео, 1 минута надписи, поне 14 минути анти-българска истерия, останалото Ковид и техни си глупости. Беше пределно ясно кой финансира тази анти-българска истерия. Сръбски и унгарски медии, забележете, Унгария е член на Европейския съюз и финансира ръсенето на омраза срещу друга европейска държава. Да не забравяме коя е родината на Сорос. Албански медии в Северна Македония, които имат интерес от това сред македонското общество да се шири омраза към българите, защото така те започват да търсят някакъв несъществуващ враг там където го няма и не гледат много много какво им готвят албанците. Анти-българската партия ВМРО-ДПМНЕ и разбира се наследникът на комунистическата партия на Македония от Югославия СДСМ, начело на “големия приятел на България” Зоран Заев. И почва се, един техен голям журналист си позволи да нарече българските жени “курви”, Заев сподели пред камерите, че му идело среден пръст да ни покаже и всички там си показаха селянията на макс. Особено в село Вевчани демонстрираха завидна туземска култура. Да не забравяме и паметника в Охрид дето строшиха. Кажете, такива идиоти мястото им в Европейския съюз ли е? Те изпитват дяволска омраза към държава и народ, които са в Европейския съюз и правят всичко възможно тази омраза да се поддържа, да расте и дори се опитват да я ширят из света, за сега слава богу без особен успех, но. Това европейско ли е? Все гонят някакви “фашисти”, а тяхната омраза много се доближава до германския нацизъм. И какво ще стане когато тези българомразци влязат в ЕС и границите им се отворят? Сега ше ви кажа. Откакто им сложиха вето никакъв напредък с тях няма. Практически се върнахме в Югославия. Те очакват новото правителство в България да е по-либерално към тях, ако това не стане се надяват Словенското европедседателство да им помогне. Не забравяйте, че Тито е бил от Словения. То не ги създаде само той, но тва е друга тема. Словения също е от Югославия, а югославяните се подкрепят и не крият дискриминативното си отношение към българите. Надяват се на помощ и от новото правителство в САЩ. Ами, прецакани сме. Сега да кажа какво ще стане като влезнат. Подписват договора за присъединянване на македонски език. Вече ще сме длъжни да го признаем и то без условия. А вече в ЕС с признат на международно ниво език и един от официалните езици в ЕС като нищо могат да се опитат да ширят пропаганда, че българския език е произлязъл от македонския. В началото казах за омовците. Пропуснах да кажа, че благодарение на нашето бездействие по казуса с тях те вече стигнаха до тема в Европейския парламент. Карат ни да ги признаем. Остава като влезнат да ни осъдят още веднъж-два пъти, а те ще го направят и вече насила ше ни накарат да ги признаем. От там те ще се борят за признаване на македонско малцинство и ще ни накарат и него да признаем, противно на конституцията ни. От там ше тръгнат претенции за признаване на турско малцинство, циганско, помашко, арменско, като нищо ще поискат и румънско и сръбско, гръцко и какви ли още не малцинства. Няма да е трудно да ни накарат и да въведем изучаване на македонски език в училищата в Благоевградско. НПО-та колкото си щеш. И лека-полека вървим към връщане на македонизацията в Пиринско, както през 40-50-те, горчивите плодове от която ядем до ден днешен. Но това е един от проблемите, с който ще се сблъскаме. Ония старчета от омото ще започнат да заплашват хора по селата там. А помакедончат ли още хора такива горчиви плодове ше ядем още дълги дълги десетилетия и влизаме в един омагьосан кръг. Още нещо. С отворени граници македонците ше могат спокойно да ходят там и да си правят квото си искат. С тази омраза дето таят към нас и отворени граници ше стане чудо. Могат да си ходат в Благоевградско и там да си прават квото си искат. Да крадат, да бият, да обиждат и да прават други мизерии там. Те и сега като идат там съброи прават, знамена палат, знам и за един дето с бормашина откраднал номера от колата на накой. Представете си кво ше стане като им отворат границите. Ше ходят там, ше вършат мизерии и никой нищо няма да може да им направи. Като нищо ще вземат и работните места на хората. Тогава вероятно ще сме с евро. Да кажем, че един българин иска по 500 евро заплата, а на македонеца и 350 са му достатъчни. Там заплатите им са по-ниски, но и цените им са много ниски. И какво става? Сутрин ше минават границата, ше работат за по-малко пари и следобеда ше са връщат. Ми те тия в Благоевградско ше вдигнат ръце от тях. Те ше им вземат работата. Значи какво излиза ако Северна Македония влезе в ЕС? Ше ни накарат да им признаем езика без условия, може би ше трябва да признаем и тяхна партия и може би и малцинство. Потенциална заплаха от връщане на македонизацията в Благоевградско. Заплаха от набези на македонски “туристи”, както и превземане на работните места в Благоевградско и Кюстендилско от по-евтина македонска работна ръка. Да не говорим за пропагандата, която ще могат да изсипят срещу нас веднъж като влезнат. Чудя се къде е нашият интерес от това Северна Македония да влиза в ЕС? Тва не е нашия интерес. Ще кажете, че може български компании да инвестират в нея. Напротив. Северна Македония отблъсква всеки един български инвеститор от себе си. Там българска фирма не може да стъпи, защото не се приема. Всичко там се заема от гръцки фирми. Нищо няма да работи за подобряване на отношенията с България. Щом досега не е станало и в ЕС няма да стане. Така че какъв ни е интереса тия да са в ЕС не знам!

Коментари

1.   За нашите избори имат направена добра организация да дойдат над 120 000 хиляди македонци с български паспорти , за да гласуват. Ще гласуват против настоящите управници , защото не им позволиха да си припишат българската история за тяхна. Те си искат БСП , защото и от Русия има натиск за тази подмяна на историята. ( Спомнете си , че Русия твърди , че азбуката е македонска- това едва го написах) . Не Евровизия ще се явят с българското знаме. Така че , натиска от вън против защитниците на България е огромен. То , не са лобисти на приватизатори , го не са лобисти на боклука , то не са избягали милиардери , или пък арестувани такива. На истинския българин , ще му е много трудно да запази Родината си!

2.   Всичко това което си написал е с огромното ти желание да изопачиш фактите в полза на БСП. Говориш с обидни думи за хората , които спряха тяхното приемане с Европейския съюз. Уж ,си загрижен , а насоката ти е в полза на партия , която те искат да дойде на власт. Заев е категоричен , че след изборите ще успеят , защото Русия ще им помогне . И чрез нашия президент и през БСП.

3.   Според моето скромно мнение, отношението към т.нар. "Северна Македония" е едно от малкото свестни и правилни неща, което кабинетът Борисов направи по време на управлението си.

А пък за онези безродни мекерета - то бива наглост и изопачаване на истината, ама пък чак толкова не бива! Единственото, което може би ги оправдава донякъде е, че те самите те не са наясно с нещата, понеже няколко поколения са израсли в лъжа, измама и манипулации... Достатъчно е обаче да прочетат писмата на Яне Сандански, Гоце Делчев, Дамян Груев - просто да погледнат на какъв език са написани, и какво пише в тях, и всичкото омагьосване ще им мине! Но не го правят..., защо ли?

Нищо.. щом са толкова ербап, дано албанците и другите резняци ги претопят тогава...

4.   Най-доброто решение според мен е ако Северна Македония се присъедини към ЕС. Това ще подейства положително на нас и тях.
Но както в БГ, така и в СМ има още бивши агенти на държавна сигурност, бивши руски агенти, руски интереси и прочие, които стопират това развитие на Македония. Народът иска да влиза в ЕС, но като го управляват ченгета, няма да стане.