Споделена история от Други

Липса на мотивация и желание за каквото и да било
Здравейте! Напоследък, когато не ходя на работа, уикендите и 2 дни през седмицата се чувствам някак потисната, постоянно ми се спи и ме мързи да върша елементарни ежедневни дейности, нямам мотивация да седна да уча (карам магистратура) или пък да се развивам като личност. Единственото, което ме успокоява и ме кара да си почина, за съжаление е телефона. Старая се да не съм постоянно на него, на работата не го докосвам, но когато вечер се прибера изморена, първото нещо, което взимам е телефона явно и при мен се е превърнало в пристрастяване. Това, което според мен е неправилно е, че знам какво не е наред, знам къде греша, но сякаш нямам нито силите, нито желанието, нито волята да го промемя. Вместо да вървя напред и да се развивам, да влагам максимума от времето, в което почивам за учене и личностно развитие, аз си цъкам на телефона, чистя или готвя и спя. Сякаш домакинската работа е много по-важна от интелектуалната.... Забелязах също, че когато се захвана с нещо ново, да речем преквалификация и след време се обезкуражавам и не виждам смисъл в това, което преди няколко месеца да речем ме е карало да се чувствам истински мотивирана и обнадеждена. Е, излях си нещата, които ме тормозят. Ще се радвам, ако се включите с коментар или личен опит! Благодаря Ви!

Коментари

1.   аз съм така от четери години и дори и работа не си търся, боря се с проблема довел ме до тук, на всеки живота минава през различни фази. Прави това което те кефи и да не ти пука за нищо, каквото има да става ще става така или иначе.

2.   Много хора напоследък са така. Според мен е от облъчванията от телефони, телевизори и всякакви електронни уреди, които ти изсмукват почти цялата енергия. Аз затова напоследък гледам да чета книги, махнах телевизора и най-вече новините (главния виновник за всякакви депресии, защото основно насаждат страх).
Разходките в природата също помагат или срещи с приятели.

3.   Здравей мила, и аз съм по същия начин като теб, на 21 съм, живея отделно от нашите и единственото което правя е от работа да минавам през магазина, да се прибера, да си сготвя, да изчистя и така.... нямам желание да излизам с приятели или каквото и да било. Пробвах с курсове по Фотошоп, рисуване, спортуване, но всичко ми омръзва адски бързо. Докато не работех дори не ми се чистеше и готвеше, тогава толкова се бях отпуснала, че дори не ми се ставаше от леглото. Разглеждам си Инстаграм, чета си в някакви форуми и така мога цял ден. Разбирам те напълно, аз съм в това състояние от около година и половина. Познатите ми учат, работят, мислят как да дърпат напред, а аз съм като 50 годишна пенсионерка домакиня. Не знам какво би ми помогнало, мисля си за някакво пътешествие в чужбина, да прекарам няколко дни на някое красиво място, да се заредя. Живот и здраве да отмине вируса и ще се опитам да попътувам. Желая ти много успехи, не се запускай и не се оставяй, знам как се чувстваш. Аз правя всичко с нежелание вече, дори от 1 седмица всеки ден се гримирам, опитвам се да си създам такъв навик, въпреки че ми е много досадно и предпочитам да поспя 15 минути повече. Но се опитвам да си налагам навици, да излизам от зоната си на комфорт, защото така не може да продължавам. Желая ти успех!

4.   Номер 3 ми хареса :) Излизала от зоната си на комфорт като се гримирала всеки ден :) Страшна саможертва. Невероятна воля. Оригинално решение.