Споделена история от Други

Намразвам всеки който си падне по мен
Не знам на какво се дължи. На 21 съм и досега не съм имала гадже. Когато си харесам някое момче и после разбера, че и той ме харесва го намразвам. При някои случаи е било заради подхода му или защото се е оказвало, че не е това което съм си мислела, но понякога няма обяснима причина. Знам, че проблема е в мен. Преди си мислех, заради ниското ми самочувствие, че няма как наистина някой да си пада по мен. Минавало ми е през ум и че може би съм прекалено надута или имам някаква мания за величие и че този няма никакъв шанс, къде изобщо е тръгнал, това ме кара да се чувствам като чудовище. Друг път пък съм отдавала това на неспособноста ми да допусна някого в личното си пространство. С времето изключих всички тези възможности и сега съм много объркана. Отрязвам всеки. Знам, че може би ще ме кажете, че ще му дойде времето и че ще срещна точния човек, но просто не мога да повярвам в това. Запознавам се с някой, допада ми страшно много, но като го поопозная съвсем малко и вече ми става противен. Не съм мъжемразка. Не знам какво ми има...

Коментари

1.   Психотерапия. Не си наред психически, това е зверска античовещина. Да намразиш друго човешко същество, когато ти се предлага най-милото е просто потресаващо извергско. Сериозно търси помощ, ако ще при психиатър. Дано поне не започнеш да посягаш или нещо по-лошо.

2.   Ами много просто - по този начин няма да успееш да създадеш връзка, нито пък деца, съответно гените ти няма да станат част от бъдещия генофонд на човечеството, което пък ще докаже, че са сбъркани, а ти си дефектна брънка от еволюцията, осъдена да отмре...
Което и ще стане, ако продължаваш да не правиш нищо по въпроса, примерно да посетиш психолог и да назначите някакво лечение...

3.   От авторката, до номвр 1 - няма опасност да посегна на някого, против насилието съм. Може "мразя" да е малко пресилено, но във всеки случай не бих излязла с него...

4.   И на мен ми се е случвало същото. Просто явно не си готова за връзка и автоматично отхвърляш всички, с които това има шанс да се случи.
Просто се научи да ги отрязваш учтиво и да не таиш лоши чувства към тези хора.

6.   Интересна тема. Добре е, че така открито го изразяваш, осъзнаваш го като проблем или нещо нередно и търсиш отговори. Струва ми се много малко жени биха споделили открито това, а със сигурност ти не си единствената. Причината е че повечето хора избягват да погледнат себе си от отрицателната си страна. Да изпитваш негативни чувства към друг човек, който е показал положителни към теб, определено не е хубаво. Като мъж съм забелязал, че това негативно отношение е масово в днешно време сред жените. Просто много малко се замислят над това или биха го споделили. Остава ни вяарата, надеждата и любовта. Като най-важна от трите е любовта. Без любов нищо нямаш. Трябва да отвориш сърцето си към себе си и хората. Пожелавам ти да го постигнеш.

7.   Аз пък въобще не си падам по теб. Ако това те накара да си паднеш по мен, дано не си от онези, които не знаят кога да се спрат!

8.   Много може да са причините, включително и различна сексуалност - хомосексуалност, асексуалност. Лош семеен модел, свидетел или жертва на насилие и т. н. Не си споделила дали обичаш физическата близост, дали си имала травмиращо детство, и въобще най-различни факти ще трябват, за да се направи преценка. Дано си обърнала внимание в кой точно момент ти става антипатичен мъжът, може би след проява на сексуален интерес? Възможно е да ти е насадена вина за това, че си жена (често срещано) и много други. Защитната ти реакция говори, че за теб мъжът е нещо опасно и го приемаш като потенциален агресор. Тази страх обаче съзнанието ти отключва на по-късен етап от контактите, може би си имаш някакъв "бутон", който при натискане алармира опасност. Ако нямаш възможност за психолог, потърси в нета информация за психотренинги.