Споделена история от Други

Платих на една жена сметката в магазина и после се разревах , като малко дете
Ей, ще ми се смеете сигурно, ама исках да споделя. Имал съм периоди, в които съм броял стотинките и не съм ял по 3-4 дни.
В магазина пред мен стара жена си беше взела лютеница и нвкаква вафла. Оказа се, че има пари само за вафлата. Продавачката започна да нервничи супер много. Платих лютеницата на жената и на излизане и дадох рестото, което ми върнаха около 10 лв. Жената каза, че са я обрали и са и взели 700 лв. Не знам дали е вярно, но няма значение. Знам само, че сум броял стотинките като нея. В никакъв случай не съм богат, но като се прибрах се разревах като малко дете.
А съм мъж 100 кг с брада дето се вика всявам респект в другите.
Не пиша темата, за да ми пишете браво и да ме хвалите. Просто споделям. И ми стана гадно от тая мизерия. Жената не беше клошарка.
Може и да съм лабилен, но за пръв път ми се случва да се разрева изведнъж за нвщо такова. Добре че съм сам вкъщи и можех да си го позволя.
Хора помагайтв си наистина, дори и с малко. ¹

Коментари

1.   Не си лабилен, просто си човек.

2.   Браво, момче!

Аз също съм била в ситуация, в която съм нямала пари, но най-важното е човек да запази човешкото в себе си!!!

3.   Хора като теб ми връщат вярата в доброто. Продължавай да бъдеш състрадателен и да помагаш с каквото можеш.

4.   Плакал си за себе си , защото и ти си бил в такава трудна ситуация .Не е лесно да си гладен .
Направил си малко добро , но на време .Спонтанна човещина .

5.   Нас пред едни дюнери жена ни молеше да и купим нещо, много са ни зле пенсионерите. Докато другаде имат да обикалят по света, нашите са в мизерия.

6.   Направил си добро нещо. Лошото е, че трябва да положим общо усилие, ако някога искаме да променим каквото и да е.

7.   Е какво толкова - дал си израз на емоциите си.
То обществото ни е да се смееш ли, да плачеш ли... Хора с 40-45 години трудов стаж, дето са си дали младостта, силите, работата, всичко за обществото сега живеят като клошари, допълнително ги обират и пребиват разни мангали и всякакви паразити, надлежно развъждани от управляващите като хелекторат...
Браво, че си помогнал на жената! Не се знае утре дали ти или някой от нас няма да опре до подобно благодеяние от страна на някого! И ако опреш, а не си правил подобни добрини преди това - отново ще ревнеш, този път от срам, че когато си могъл не си помагал...
Всичко е наред! Жив и здрав, и голямо БЛАГОДАРЯ от името на всички!

8.   Аз също съм правил нещо подобно, както и за мен са го правили. И в двата случая човек се чувства някак щастлив - подкрепен или полезен/добър.

Та в този ред на мисли съм се замислял колко по-добре щяхме да се чувстваме всички, ако бяхме по-помагащи и състрадателни един към друг, без разбира се да злоупотребяваме с другите.

Бил съм в такава страна и усещането е съвсем друго. Има едно единство и една солидарност, която кара хората да се чувстват много по-добре. То трябва да се усети, не може да се обясни.

9.   Толкова ли рядко се случва това, че чак такива емоции изливате? Или на мен може би ми се случва често? Преди няколко дни се прибирах от центъра, купих два големи дюнера за 16г ми син, който бе у дома, отивам на спирката гледам старец, окъсан, измръзнал, извадих единия дюнер и му го бутнах в ръката, той ме погледна с такива очи... нямаше какво да си кажем, обърнах се и се качих в авпбуса. Докато автобуса тръгне от спирката стареца бе налапал дюнера личеше че отдавна не е ял.
Мисля че тези гладуващи не са пенсионери, да на такава възраст са, но нямат право на пенсия, защото нямат стаж. Имаше един период от 1990 до 2005г в който рядко се е намирало работа с осигуровки, тези 15г им липсват на хората за точки за пенсиониране, ако е пробвал и няколко години в чужбина по строежите, на него ще му липсва половината от нужния му стаж, за каква пенсия говорим. Разни ВИК майстори, плочкаджии, доста от строителите, овчари и кравари, всички които са работили по полета и оранжерии и много други работни места не ги осигурява никой.
На базата на липсата на тези осигуровки все по често ще не се случва да виждаме подобни гледки. Хората с недостигащ стаж имат право чак на 70г да получат социална пенсия за старост, размера на такава пенсия е 141,63 лв за 2021г. Съжалявате хората с 300лв пенсия, а онези с 141,63лв какво да правят?

10.   Това е момент, с който можеш да се гордееш. Аз също съм 100 кила, здрав мъж на 50 години, но плача в такива моменти. Преди седмица гледах как една възрастна жена се мъчеше няколко минути, докато изкачи 5-6 стъпала към аптека. Исках да помогна, но се спрях, защото въпреки, че съм здрав, съществува малката вероятност да съм с корона и да я заразя...а за нея би било фатално. Разплаках се и аз в този момент.

11.   Според мен си освободил много стара емоция от миналото ти, която по онова време си подтиснал. И както по горе ти писаха по скоро тя е била за теб едно напомняне за теб самия...т.е тогава също ти се е плачело, но си се опитвал да бъдеш силен, само че този стрес няма как да се самонеутрализира от само себе си, трябва да бъде изразен за да изчезне.

12.   Аз не виждам нищо смешно, и едрите мъже имат емоции. Просто си се идентифицирал с нея когато си имал подобни проблеми, а тя на всичко отгоре е и стара и немощна.
Аз пък се дразня на продавачките в такива случаи, какво толкова странно виждат и започват да нервничат... Нямат ли майки, баби, че се държат троснато с такива хора?

13.   Правилно си ревал ти, съвсем правилно. Ами ако се окаже, че тая бабичка е измамничка и се е правела на бедна само за пред хората в магазина, правела се е на мизерна и нещастна, носела е мизерни дрехи, правела се е на мизерна и нещастна само, колкото да излъже някой да й даде пари и да го преметне да й даде цялата си заплата, ей така безвъзмездно, и напълно безнаказано?

14.   Не си лабилен. Лабилни са тези, на които цялото им съществуване и самочувствие се крепи на натрупаните финикийски знаци и грабят ли грабят от всички хора от народа като тази жена.

15.   Много е трогатлно написаното