Споделена история от Други

Според вас трябва ли семействата на джихадистите от Ислямска държава да бъдат унищожени?
Здравейте. Ясно е, че Ислямска държава беше изкуствено създадена терористична организация, ясно от кого. Но в нея имаше много изпрани мозъци от цял свят, които се присъединиха към редиците ѝ, извършваха военни престъпления и пред камерите крещяха “Неверници, вие сте за колене!” И това беше по адрес на нас немюсюлманите. Беше ясно, че тази постановка рано или късно ще бъде унищожена така както е започнала. Проблема обаче е, че те нанесоха големи щети на Сирия и Ирак. Унищожиха градове и села, избиха много народ и с действията си оставиха много физически и душевно осакатени хора. Гледал съм филми за Идил. Изненадах се какво видях там. В Ислямска държава нямаше само мъже. Имаше и много жени и деца. Момчета и момичета. Показваха как ги обучават още от малки, от проходили още ги обучават да бъдат кръвожадни убийци, които да мразят всичко. Момчета и момичета. Малко дете държи автомат Калашников, какво хубаво мюсюлманско име за любимото им оръжие и тренира да бъде джихадист. Показаха едно дете от Узбекистан. Узбеките по принцип са много мирен народ. Онова дете беше на 4 години. Казваше “Мюсюлмани, елате на джихад! Неверници, вие сте за колене!” Там имаше всякакви. Араби, централно азиатски тюрки, които уж са мирни хора и разбира се, може ли без чеченци? Шиптъри също не липсваха. Косово, което е държава на 20 километра от България, а в най-южните части на Сърбия българите и албанците живеят в съседство, което значи, че ние сме съседи с тях. Косово е една от държавите в света с най-толям процент граждани, присъединили се към ИДИЛ. Все пак да не забравяме и една подобна терористична организация УЧК, която не е кой знае колко по-различна от ИД. И гледам там жени, деца, момчета, момичета, бебета се раждати ги учат да бъдат кръвожадни убийци и расисти. Но за тях това не беше страдание, те го харесваха. След това тази простотия неше унищожена и излезнаха едни клипове от семействата на джихадистите. Някакви жени облечени в гнусни бурки, даже ръкавици носеха да не им са виждат ръцете. Такива фанатици. Дна жена говореше нещо, как ги третирали и чпвека ѝ вика “Но и вие третирате другите така.” Те му отговаря “Ама тва се казва в Курана.” Показаха малко момче на около 5 години. В очите му злоба. Опитват са да го питат нещо, той избягва камерата и вика “Ние ше ви убием като ви заколим, защото сте неверници!” Потресаваща омраза. Промити мозъци отвсякъде. Кажете тва хора ли са? И какво ще ги правят? Моето мнение е, че семействата на джихадистите, жени, деца, момчета, момичета, всички, които са били в ИДИЛ трябва да бъдат унищожени. Според мене трябва да ги затворят в лагерите, където са, да влезе човек да ги преброи, да излезе и без да им казват да влязат там специални сили, които да ги унищожат. Звучи много жестоко да се убиват деца. Жестоко е, но кажете тоя малкия след 10-15 години какъв боклук ше бъде? Тогава няма да е симпатичен рус и синеок младеж, а ше бъде машина за убиване. Ше си намери жена, ше си народи същите изроди като него и после ше се взриви някъде и ше убие невинни хора. А децата му ще станат същите. Има кой да се погрижи за това. Може някой да каже “Ама те са деца, те не са виновни, можем да ги реабилитираме в обшеството.” Какво като са деца? След 10 години може вече да сече глави. Да ви кажа само, че когато цар Самуил убивал рода на брат си оставили едно дете. Дете било, пожалили го. След време се върнал на кон, държал меч, а със себе си водел цяла армия. Свалил братовчед си лт престола и станал цар. Само че да бъде цар се оказало много по-трудно отколкото мислел и византийците окончателно превзели България. Ама кво толкова? Бил е дете. Историята сама показва, че жаленето на такива деца не е добра постъпка, а е по-скоро престъпление. Как могат да се интегрират тези хора? Той от малък е видял невиждани зверства. Приема това за нормално от малък. Но неговите родители сигурно не са живяли подобно детство и пак са станали такива. Какви ще станат тези деца тогава? Изготвят списък, влизат вътре в лагера, ликвидират проблема в зародиш и го решават. Това е най-сигурният и хуманен начин. Казвам хуманен, защото ще бъдат избити много хора, но така ще бъдат спасени още повече, а много джихадисти няма дори да се родят. Жените им ще си намерят други такива изроди и ще раждат още убийци. Но това разбира се няма да стане и ми е ясно кои ще се застъпят това да не стане. САЩ, които създадоха Ислямска държава. Франция, този неуморен борец за справедливост и човешки права, който много спомогна за унищожаването на толкова много държави. Великобритания, която също не седеше безучастно в тези изкуствени войни. Но замислете се. Тези малки “невинни” дечица след 10-15 години ще станат терористи. Ще дойдат в Европа. Може да дойдат и в България. Какво ще правим тогава? Като дойдат в Европа ще си раждат деца тука и ше ги подготвят тайно за джохадисти, както вече се случва. Представете си ако прежалим няколко счупени деца с вече изкривена психика и неграмотни жени без 1 секунда трудов стаж колко много хора могат да бъдат спасени. Защото ако не бъдат унищожени на време после ще има рев. И рева сигурно ще дойде точно от онези, които са казали “Бе деца са.” Какво е вашето мнение по въпроса? Трябва ли семействата на джихадистите, без значение от пол и възраст да бъдат унищожени или все пак трябва да се опита да бъдат върнати обратно в обществото?

Коментари

1.   Здравей! Първо - не мисля, че малки деца, момчета и момичета трябва да бъдат отговорни за постъпките на зрели хора. Закон и наказание се прилагат за конкретни престъпления, а не по някакви косвени подозрения и предположения кой какъв щял да стане. Човек неслучайно става пълнолетен на 18, 20, 21, различно, защото преди това изобщо няма изграден мироглед и не е личност. От 14 нагоре се носи непълна наказателна отговорност. От 18 пълна. Смятам, че тези условни възрасти са горе-долу адекватни. Затова има и различни възрасти - детство, юношество, зрялост. На 8 или 10 години едно хлапе нито има силата, нито хладнокръвието да убива. Според мен горе-долу от 12-14 нагоре може да се търси отговорност вече. Напълно осъзнат избор се прави след 20тата годишнина. Поне моето мнение е такова.

Между 10тата и 20тата ти годишнина може да минеш през сумати ценностни системи, субкултури, музикални стилове и да завършиш като личност някъде си съвсем другаде, ако щеш като полицай или учител.. Нали ги виждам и нашите "радикали" - националистчета по улиците 90% какви келеши са ? Да не мислиш, че някой от тях има здраво изградена ценностна система и е стъпил здраво на земята ? Повечето въобще не знаят откъде духа вятъра и след няколко години ще са по строежите, супермаркетите и доставчици, нищо че в момента са националисти и борци за България номер едно..

Второ - голяма част от ИДИЛ са хора от всякакви държави, мнозина са европейци и западняци, които са се радикализирали в рамките на няколко години като вече зрели хора. На някои от тях даже семействата им не са знаели какво се случва докато са се радикализирали. Тоест не е фактор какъв си бил в детството си. Даже основният им главорез Джон джихадиста е от Англия, британски гражданин от уж една много цивилизована и демократична страна!

Трето - основната вина трябва да се търси в така наречените демократични сили, които позволиха това нещо да продължи повече от няколко години и които със своите операции по въдворяване на "демокрация" предизвикаха Арабската пролет, преди това свалиха и Садам, а с убийството на Кадафи всичко тръгна като домино и целият регион се дестабилизира. Истината е, че там в тези региони си трябва здрава власт, ако щеш диктатори, султани, каквито ще да са точно, защото като е силна властта такива групировки не успяват да се разрастват и са контролирани от централната власт. Иначе виждаш какво става. Там просто с демокрация не става, моделът им е монархически от векове. И така трябва да бъде.

Четвърто - ИДИЛ бяха въоръжени масово с американско оръжие. САЩ нарочно дестабилизират региона, пробутват си старото оръжие(от войните във виетнам примерно) и оставят различните групи да се избиват помежду си, защото знаят колко е напрегнато там и между шиити/сунити и на етническа и на всякаква основа. А докато има граждански войни те необезпокоявано сондират за нефт и разполагат бази. Ако са искали да се се справили големите държави 10 пъти. Ти наистина ли мислиш, че не са могли да действат много по-бързо, да изпратят много повече войски и т.н. ? Знаеш ли какво правеха ? Стояха и гледаха. И даваха оръжие на радикалите, а после въоръжиха и кюрдите, та последните да изнасят на техен гръб войната И едните и другите и янкито плаща просто и гледа "екшън". Може ли да ми сравняваш терористична организация с редовните армии на най-големите и силни страни ? Че нали уж ги обучават там да са най-добрите - зелени барети, тюлени, чуждестранния легион, не знам си какви още спец звена.. Те нарочно оставиха да продължи над 5 години всичко това, защото грам не им пука за човешкия живот, за тях нищо не значи, важен им е нефтът и природните ресурси. Тоест търси другаде истинските виновници.

Търси кой е създателят на дадено чудовище, а не постфактум да търсиш някакви отчаяни и неразумни решения още по-малко да намесваш деца в такива големи и сложни игри. На САЩ не им пука за терористите, защото те са през океана, имат си контрол кой влиза и излиза от страната(даже по едно време бяха наложили зверски ограничения и трябва да е чудо да влезе човек с арабско име там). Пазят си тяхната страна и на тях да им е ок, вдигат олелия като ги засегне нещо - примерно за кулите близнаци, иначе правят мизерии по цял свят.

Проблемът с ИДИЛ го решиха Турция и Русия, дето всички толкова ги плюят(продажните, купени, "демократични" медии). Турция си навлезе с танкове и редовна армия и завзе там. Тук едва-едва го отразиха преди около 2 години като се случиха тези събития. И добре направиха, че влезнаха с танкове макар и под "протестните ноти" на западняците. И без това и преди са си били техни територии по време на Османската империя, нека пак да са си техни, отколкото някакви терористи спонсорирани да се разпореждат. И за Европа, защото спомена.. Косово е западен проект. Нарочно откъснаха такава малка държавица на малцинствен принцип(защото са мюсюлмани), но въпреки това не ги оставиха да минат към Албания. Защото винаги малките държави са по-слаби, с по-малко ресурси(тоест не могат да се самозадоволят икономически), с по-малка армия и следователно много по-зависими от външни сили. И сега са едно петънце 2 милиона косовци и с малка територия, която няма как да е независима, защото нито икономически може да се изхранва, нито военно, нито никак. И пак ще ги спонсорират финансово и военно и ще ги използват както им скимне. Открай време сърбите са мразени, защото единствени не се продадоха, не клекнаха и не влезнаха в ЕС, който е под пряката диктовка на Вашингтон. И си държат здраво за Русия, последната държава на Балканите под руска сфера на влияние.

За нас ще е най-добре да се разкараме от ЕС и да се вържем в един здрав континентален съюз с двете основни сили около нас - Русия и Турция и да държим и със Сърбия(даже ако се обединим двете държави най-добре, имало е такъв проект навремето по Бай-тошово.., ще си станем една прилична държава с около 15 милиона население, какво лошо ?!). Аз лично съм отвратен от политиката на сегашните ни съюзници от лицемерието и незачитането на човешкия живот извън контекста на "белия човек". Още повече че бидейки съюзници на грешните хора(да не забравяме, че в Близкия Изток САЩ е наричан "Големият Сатана"), по този начин и ние си навличаме врагове и омраза без да сме извършили нищо лошо. Просто заради съюзниците ни. Даже преди време под западен натиск сме изпращали и войски в Афганистан(български). И естествено такива държави няма да намразят неутрална Швейцаря или миролюбива Финландия, а западняците и техните съюзници. Абе с такива съюзници врагове не ни трябват с 2 думи.. Аз не мисля, че с джендърски ценности и западен начин на живот ще стигнем далеч, аз поне не съм доволен.

2.   Те македонците промиха, че не са българи, остава и ислямистите да не могат да промият да убиват християни. Най-лесно е да промиеш дете - религиозните го правят постоянно с децата си и после онези са "Исус е нашия спасител" през целия си живот. Турците са правили еничари така - вземат детето, промиват мозъка и вече може и майка си да утрепе като го върнат в България да безчинства. Веднъж промит, мозъкът си остава такъв и никоя сила не може да го върне в нормално положение. Така че тези малките ислямистчета трябва да се разстрелят, докато е време.

3.   За да има мир на земята, трябва религиите да се забранят, всичките. Не трябва да има публично показване на церемонии. Който иска да си вярва, да става анонимно и само в дома си. Като не пречи на никого, ако иска по цял ден да бие чело в земята. В днешните религиозни храмове, не възпитават към добро, а промиват мозъците на младите и те наивно се зомбират и стават убийци. Никой не се е родил убиец, той е после е направен такъв. Затова и най либералната държава -Франция, забрани на проповедвици от други държави да проповядват радикален ислям тям. Дано и тук стане така, иначе Третата свеновна война ще е религиозна. Тя вече се заражда в арабският свят.

4.   Категорично съм против. Мисля че тези хора си имат причина да мислят и да действат по този начин. Наясно ли си защо е създаден този Идил, колко европейски христиански държави нападнаха Ирак през 2003 под недоказан предтекст и избиваха там техните правителства и нормални граждани? Отидоха насилствено да налагат демокрация в държави където хората не я искат. Самата мисъл да налагаш насилствена демокрация на друга държава не звучи логично но истината е такава. Демокрацията не е нещо което да се налага насилствено.
Отделно оръжията тези хора не си ги произвеждат сами. Купуват калашников от "мирните християни", точно християните произвеждат и продават оръжия на онези които ги връчват в ръцете на деца.
И не на последно място, мисля че хората, които не сме осведомени с подробности, кое защо и как, нямаме право да раздаваме смъртни присъди! При условие, че дори България произвежда военно оборудване и продава там както на едната страна в конфликта така и на другата.
В крайна сметка и Ботев е бил терорист, отвлякъл е кораб с четата си и е заплашвал екипажа с оръжие, трябвало ли е да избием всички роднини на всички четници на Ботев? Ние хвалим и увековечаваме нашия "терорист" те хвалят техния, каква е разликата?
Аз помня времената когато Сирия бе свободна от война държава, имам познати сирийци от тогава живеещи в България и работещи тук. Сирия беше много хубава държава преди да идат уж да й налагат насилствено демокрация. Сирийците и въобще арабите бяха готини хора до преди 18г.

5.   Съгласен съм с номер 4, едно от най-важните неща е да се забрани търговията с оръжия. Само че това няма да стане, защото е един от най-печелившите бизнеси, наред с наркотиците и петрола. И бърка в джоба на много хора, които искат да си останат милионери и милиардери с тези пари. Точно ей тези - продавачите - са може би най-големите боклуци, защото докато си ходят по почивки и яхти с мръсните пари хората се избиват. И те това го знаят много добре.

Нали се сещаш, че ако нямат оръжия, дори най-радикалните ще са сравнително безопасни. С какво, с пръчки ли ще се бият? Колко складове за производство на оръжие има според теб в Близкия Изток? Че то там са 90% е пустини и петрол. Всичко се внася. Дори да има някакви складове - отиват, демонтират ги и проблемът е решен. Изглежда просто, нали? Да, ама не влиза в сметките на някои(сещате се кои) държави и оръжейните магнати - милиардери.

Всъщност доста малък процент от мюсюлманите са радикални, може би 1-2%. Имам приятели мюсюлмани - съвсем нормални хора. Радикалите са уахабисти - това е конкретно тълкуване на исляма, уахабистите дори не влизат директно в двата основни клона на исляма - сунити и шиити. Ако трябва да го сравним с християнството - не биха били нито православни, нито католици, а нещо друго, странично.

Уахабизмът е от Саудитска Арабия, която в момента между другото е основен партньор на САЩ и си правят сделки на най-високо държавно ниво. Огромна част от ИДИЛ са бивши членове на Ал-Кайда, има и мнозина, които са били по затворите по времето на Садам, ама като му пада властта излиза на свобода. Не, че защитавам и Садам - казвам какви са фактите, гледал съм документален филм. Осама бин Ладен е бил от благородна саудитска фамилия и е живял доста заможно преди да стане лидер на Ал Кайда. Общо взето цялата пумия се върти около петрола и ОПЕК(Организация на страните производители на петрол.. ).

6.   " Трябва ли семействата на джихадистите, без значение от пол и възраст да бъдат унищожени "

Да, за тях това е най - подходящата интеграция, ако се направи нещо друго с тях, то това ще е смъртоносно пагубно за европейците и българите. Ислямчетата да си стоят арабският свят, Европа не е за ислямските диваци.

До номер 4

Християните не са лошите, нито пък са убивали други хора или техни сънародници на своите си земи заради Вярата. Православните християни в България, бидейки Верово мнозинство никога не са гонили или притеснявали религиозните малцинства или атеистите.

Българската конституцията ясно заявява, че Главната Вяра в България е Православното Християнство и същевременно заявява религиозната свобода, но без това да е в ущърб на държавата и обществото. А в арабския свят мюсюлмани се избиват помежду си.

Да защитаваш родината и земята си от дивите ислямски нашественици не е лошо, нито пък противоречи на Християнството.
Напразно се опитваш да злепоставиш и похулиш Християнската Вяра и европейските народи, които държат на своята национална сигурност.

Европа, Русия и България, бидейки Християнски държави гледат своя интерес, включително и държавен и това е нормално, като те гледам, ти си един идиот, по нищо не се различаваш от ислямистите - и те като теб без причина мразят Християнството и християнските народи. Ти може да не си мюсюлманин, но едно те " сближава" с тях - гнусната ви омраза към Богочовека Иисус Христос, Православието и християните.

На бас, че тия фанатизирани ислямисти въобще не са и чели корана, ако бяха чели, щяха да разберат, че в съдържанието на тази книга повече се казва и пише за Господ Бог Иисус Христос и Пречистата Божия Майка. В корана пише, че християните са хора от книгата и не трябва да бъдат убивани.

В корана се пише, че Мохамед е един обикновен, грешен човек, един самозванец, присвоил си да бъде наричан "пророк", в Тората и Светата Библия също не се споменава за него, а за лъжепророците се говори много там, а той е един от тях.

Родината ни е толерантна страна спрямо малцинствата от различни етноси и религии, но България държи на Православието, което я запазило и съхранило като Православно - Християнска страна, държава и народ. България държи и на българският народ и етнос, държи на българщината.