Споделена история от Други

Възможно ли е да започне нов процес на македонизация в Благоевградско?
Здравейте. Радвам се, че вече заспалият български народ започна да разбира какви всъшност са братята македонци. А именно радикални българомразци, които оставят омразата към България и българите пред всичко, дори пред мизерията в собствената си държава. Просто на това се гради нацията им. Спре ли тази омраза и нацията им ще спре да съществува. Разбирам ги, че не искат да са българи и нека не ги насилваме да бъдат. Но си имат български произход и се опитват всячески да го скрият и се комплексират от това, защото вътрешно в себе си дълбоко знаят какъв е произходът им. Моето мнение е, че ако искаме да променим това трябва да се борим образователната система там да бъде променена, за да не се учат децата там на омраза към България. Няма смисъл да са занимаваме с дърти македонисти, които от бебета са учени, че ние сме татари, фашисти, монголи и какво ли още не. Трябва да се задържат здрави деца, а не да се оправят счупени възрастни. И телевизията им трябва да се оправи, защото там не се пропуска да се каже нещо срещу България. И тия Фейсбук групи, всичките в РСМ са за пропаганда и ръсене на омраза. Те трябва да се закрият. Но ние българите сме заспал народ и това няма да се случи. Повечето хора тука дори не знаят какво се случва там, каква е тази държава. Донякъде е добре, че много хора не позволяват тия идиоти са получават сцена, на която да се изявят, защото тях вниманието ги храни. Но голям проблем е, че много хора в България не знаят за македонизацията в Благоевградско в периода 1944-1963. Националният предстел Георги Димитров, Гошо Тръбата или както аз го наричам Жорко LGBT, Коминтерна, Сталин и Тито установяват процес на македонизъм там. В училишата се въвежда македонски език, българите там са принудени да се пишат македонци и някои наистина се помакедончват. Създавани са и македонци на Белене. До ден днешен ядем горчивите плодове на това гнусно предателство. Даже Сталин предложил да Тръбата на даде Благоевградско на Тито, за да го присъединят като съюзник и той бил готов да му го даде. Македонизацията приключва 1963-та. Мразя комунистите, но Тодор Живков е направил много добре като прекратил македонизацията в Благоевградско навреме, за което го поздравявам. Както казах до ден днешен ядем горчивите плодове от това. Търпим унижения от група македонисти, които са потомците на репресираните българи и ония от Белене. В България през 2011-та са преброени около 1650 македонци. Сега са по-малко, скоро ще се види на преброяването. Да кажем, че около половината са имигранти от Северна Македония. Оставам едни около 800. Половината от тях може да се каже, че са обикновени хора. Гледал съм клипове с тях, мрънкат и не са особено умни. Всичките над 60 години. Имаше един прилично облечен и охранен, който мрънкаше, че нямал права, но тва не му пречеше да върти бизнес в собствена сергия. Останалите са македонисти, които създават сепаратистки организации. През 1990-та се появява ОМО Илинден. Тя иска отцепване на Пиринския край и македонизация там. Създават сепаратистки вестник “Народна Воля” и пропагандират македонизъм. Лека полека омовци остаряват и измират. Най-младия в момента е на 60 години. От ОМО Илинден обаче се появява друга организация. ОМО Илинден Пирин. Бясна анти-българска организация, която цели признаване на македонско малцинство и македонизация в Пиринския край. Много подобна на ОМО Илинден, но малко по-различна. Подкрепя се от много институции. Световни македонски конгрес, който подкрепя такива организации във всичките съседни държави, анти-българската партия в Северна Македония ВМРО-ДПМНЕ, да не забравяме и СДСМ на Зоран Заев, която подкрепя омовци не по-малко. Както и македонски организации на изселници в Австралия. Омовци повечето от тях нямат и секунда трудов стаж. Издържат се от гореизброените и от нещо друго. Съдят държавата в Страсбург 14 пъти и затова им помага македонският адвокат от ВМРО-ДПМНЕ, българомразецът Тони Менкиноски. Откраднали са много пари, но де да беше само това. Ок, той всеки краде. 1 милион откраднати лева не са кой знае колко голяма мъка. Но те ни съдят, за да признаем тази анти-българска организация, да признаем македонско малцинство и от там да се тръгне към македонизация на Благоевградско в стил 40-50-те години и началото на 60-те. Искат изучаване на македонски език и македонска история в училищата. Искат македонска телевизия. А България я псуват яко. Правят събори и заплашват местните хора. Миналата година пак с тоя Тони Менкиноски спечелиха дело в Страсбург без българска ответна страна и ни накараха да им изплатим едни пари и да признаем техни клубове, чиято цел е ясна. А като влязат в ЕС какво ще става ако така ни съдят? Северна Македония си има причини да иска да е част от НАТО И ЕС. Те твърдат, че граничат със себе си. Но реалността е съвсем друга. Според данни на Световната банка за 10 години 1/4 от населението им се изселва. През 2011-та не правят преброяване. Сега усилено се опитват отново да го избегнат, за да не се види, че са в демографски апокалипсис. То и ние сме, но поне се броим и не се крием. Те не се броят, защото това би било удар по македонизма. Отделно на това сред македонското общество усилено се пропагандира, че те граничат със самите себе си, със свои отнети земи, които трябва да си върнат. Те преброявания не признават! Но македонистите знаят, че ако продължават да бягат хора от РСМ македонизмът сериозно ще пострада. Икономически Северна Македония за 10 години едва е мръднала, а коронавирусната пандемия им взе и малкото икономически напредък. Ако продължават така да намаляват ще останат без работна сила. То и ние и не го казва, за да им се смеем, а за да бъде предупреждение за нас. Македонистите осъзнават това. Затова те се нуждаят от българите в Албания и Благоевградско, които се опитват да запишат като македонци и да асимилират, за да позакърпят положението. А Благоевградска област би била добра за твх, защото от там минават еврокоридори, има големи язовири, има злато, полезни изкопаеми, обработваеми площи, дървесина, много водни ресурси и неща, от които една държава се нуждае. Македонистите може да са психично болни, но определено не са малоумни. Те осъзнават заплахата Северна Македония да се обезлюди и да изпадне в непоправима икономическа и социална криза. Икономически короната ги оправи. Вече изгоряха. Имаха 10 години, те пропиляха парите си за пропаганда. Затова е напълно възможно да преприемат мерки за започване на македонизация в Благоевградско и от бългсрите там да направят нови македонци, които после да поискат отцепване на областта към РСМ или поне да отидат там да работят. Промиването на мозъци е нещо много просто. Със заплахи и пропаганда много лесно могат да им промият мозъците, независимо дали се чувстват българи. Благоевградчани по принцип не са особено умни хора и се манипулират много лесно. Чувал съм, че ги заплашвали да гласуват за ГЕРБ. Както за това могат и македонци могст да се опитат да ги направят. Ще започнат от най-беззащитните-децата. От детската градина може да ги учат, че не са българи. Аз си спомням, че и в детската градина се смятах за българин, но само толкова. В училище ме научиха да бъда българин. И тях в училище могат да им промиват мозъците, че са македонци. Щом в Страсбург им вярват за едни неща и ни карат да изпълняваме условия могат да ни накарат и да въведем македонски език и история в училищата там. Те ше си намерят хора, които да преподават това. А българите както винаги ше спим. Аз мисля, че е крайно време да се отнесем малко по-сериозно с този проблем, да вкараме омовци по затворите или да аи ги пратим в Северната щом толкова я обичат и да не посволяваме да се гаврят с нашето достойнство на нация. Имаше един филм където викаха “Тая маймуна ни направи на маймуни!” Според вас възможно ли е европейците да ни накарат едва ли не да дадем зелена светлина на тези НПО-та да започнат нов процес на македонизация или това са само техни мечни и притеснения на хора като мене, на които ни пука за този проблем. Но знайте, че накарст ли ни и клекнем ли и им дадем зелена светлина те няма да си полюват, а заплахите им пропагандата са достатъчни да превърнат който и да било човек в нещо друго. Целта им ще бъдат децата, които още не са си изградили идентичността. Спомнете си живота от детската градина до 6-7-ми клас и си представете, че някой ви е казвал, че не сте нещо друго, а не българи. Всеки ден, всеки час някой да ви казва, че сте нещо друго. Какви щяхте да сте сега? Това е идеята и на македонистите. Македонската нация агонизира. Демографски се изселват, короната им съсипа икономиката, а фалшивата им идентичност е под постоянна заплаха от всички страни. Време е да предприемат мерки за създаване на нови македонци и целта им са най-напред българите в Албания и след това българите в Благоевградско.

Коментари

2.   Не е възможно, няма хора с македонско самосъзнание там, всичко е ставало насила, по заповед на коминтерна.

3.   "Заспалият" народ го знае от много време насам, приятелче. Това, че ти вчера си загрял не е показно за цялата нация.