Споделена история от Други

Продажби в Etsy ?
Хора ,
които продавате в etsy.
Моля за помощ.

Правя продажби от магазина ми в etsy
Без да съм си регистрирала фирма
Плащат ми през сайта (нямам paypal)
през сайта парите ми отиват направо в банковата ми сметка .

Тъй като сайта си отдържа такси и VAT
се чудя трябва ли да декларирам доходите си ?

Моля споделете какво правите вие

Ако ми напишете инструкция стъпка по стъпка какво трябва да направя ще е чудесно :)

Благодаря Ви

Коментари

1.   Не е по темата, но мога ли да попитам какво продаваш в Etsy и трудно ли е да пробиеш? Имам идея да продавам там, но конкуренцията ми изглежда огромна.

2.   Уязвима си пред данъчните, защото това е търговия, подлежаща на отчет, данъци, осигуряван и т. н. Ако те хванат, освен дължимото, може да платиш и глоба , а и може да ти направят данъчна ревизия като физическо лице, от където да изкочат още твои нередности с финансови последствия. Евентуално, може да повлечеш родители и т. н

3.   Здравей, и аз си задавам същите въпроси, с тази разлика, че за 5 месеца имах само две продажби за много дребни суми и спрях магазина. В същото време плащах за реклама и не получих нищо от продажбите, на практика съм на минус. Имах много надежди, защото дълго време бях безработна, но за мен не проработи.
В отговор на въпроса на 1 - конкуренцията не само, че е огромна, но и се толерират обявите на определени държави, съвсем официално - на САЩ, Австралия, Франция, Германия. Може да има и други. Техните обяви се показват с приоритет. С приоритет се показват и обявите на магазини, за които Етси "знае", че е най-вероятно да направи продажба и съответно да си вземе комисионната. Разбрах и, че ако не плащам за реклама, обявите ми на практика спират да се показват. Също така продавачите от Русия и бившите й републики много подбиват цените, тъй като за тях да продадат нещо в евро е много по-скъпо, отколкото за останалите и съответно цените им в евро са ниски. На руснаците от миналата година им било забранено да регистрират магазини в сайта, не разбрах поради каква причина, и си търсят чужди магазини, чрез които да продават.
Сега не знам дали трябва да декларирам нещо. Абсурдно е изискването да се открива фирма, за да се продава там, при условие, че човек няма представа дали въобще ще успее да продаде нещо, а в същото време ще му останат задълженията в БГ като фирма.
Моля някой, който е наясно с тези въпроси да ми даде съвет. Няма кого да попитам.