Споделена история от Други

Умения за продажби, как?
Искам да се науча да продавам неща.. не защото имам такава работа, а защото се замислям, че много трудно може да имаме нормални доходи без умението да продаваме.

Аз лично съм забелязала, че хората купуват конкретно от хора, които харесват. Че предпочитат там където виждат някаква отстъпка без значение дали става въпрос за малко намаление, безплатна доставка или някакъв подарък към покупката.
Знам, че ако нещо изглежда по-луксозно е и възприемано като по-скъпо дори и да не е в реалност по-ценно.

Забелязали ли сте други подобни неща?
Не искам да използвам кофти трикове, искам хората да са доволни като си купят нещо. Как мога да действам на хората така, че те да се чувстват специални и да са доволни?

Коментари

1.   Гледай Румен Виста и Тонкин хахахаха шегувам се. Това трябва да си го имаш малко и в себе си.

2.   Елементарно - предлагаш нещо, което малко търговци предлагат. Било то като вид продукт, като качество и т. н. Търсенето е според нуждите.

3.   Ами за мен като купувач са важни 2 неща - стоката да е качествена и на нормална цена.

4.   Казваха едно семейство които имат няколко магазина за скъпа стока така "търговец се раждаш, не се научавам после".
Донякъде съм съгласна, но си има трикове, има дори книга- учебник с психологически трикчета, не се сещам как се казваше книгата.
Примерно в марковите модни магазини продавачките са обучени за клиент мъж след като е облякъл за проба някоя дреха, да задържат въздух няколко секунди за да се зачерви леко лицето им като задържат и няколко секунди поглед върху дупе и крака ако е панталон, гърди и рамене ако е горна дреха т.н
Дори да не е поискано мнението им, застават стратегически така че, клиентът да може да види тяхна реакция в отражение на огледалото например.
Подобно се действа и с жените, но е добре и да има лек "завистлив" проблясък в очите или в тона.
Много зависи какви купувачи искаш да "хванеш" даже е по- важно първо това да знаеш, а чак после какво можеш да им предложиш за продан.
Преди доста години вече работех в магазин за дребни, но много скъпи стоки. Минава клиент само за сверка, купил си от конкуренцията вече, но искаше да сравни с нашите модел/качество/ценя. Поисках да ми покаже покупката и като я разопакова, млъкнах за няколко секунди, после побутнах леко без да оглеждам в дълбочина и казах "Не е лошо, добре е, все пак можеше поне да ти смъкнат малко от цената" с което на мига му вкараха съмнения за качеството. Пита ме за повече, аз мънках като да ми е неудобно сега да коментирам стока на конкуренцията, пак казах че, не е никак лошо, със здраве да си ползва новата придобивка и така сама затвърждавах че, за подобна цена можеше много по- добро да си купи. Та...върна се той при конкуренцията, върна продукта, дойде отново при мен в магазина и му продадох малко по- евтин продукт за него, с подобно качество като на което преди беше закупил от конкуренцията, но...му продадох и втори продукт с "правя ти отстъпка" а нямаше такава...

5.   Ми вероятно трябва да прочетеш някои от 25–те хиляди книги в областта, някоя от 95–те хиляди статии, или да гледаш някои от 15–те хиляди видеа в ЮТюб...

6.   Номер 4 бъркаш търговец с шарлатанин.

7.   Н 6, нямаш дори далечна идея от "що е то търговия"

8.   Н7 аз говоря за добри практики, а ти каквото щеш си пей. Разбира се всеки сам избира тивото на професионализъм. Можеш да бъдеш най добър в предлагането, най -добър в обслужването, най-добър в намирането на ниша и пр. и пр.... А можеш да бъдеш и наи добър в евтини псих. манипулации. Познай кои ще оцелее и ще богатее в дългосрочен план. Клиентите не са прости да знаеш. Но явно твоята идея е още по далечна от моята.