Споделена история от Други

Търсят ли се шофьори за кратка продължителност на работа
През лятото за 2 месеца искам да работя като шофьор на лек автомобил, желателно каране из цялата страна, не само в един град. Търсят ли се такива шофьори? Също така нямам голям опит в шофирането, тъй като преди няколко месеца си взех книжката. За някои фирми не би трябвало да е проблем, четох, че предлагат обучение. На 20 години съм, ако има някакво значение.

Коментари

1.   и 2000 лв заплата сигурно очакваш. Изкарай книжка за ТИР и може и да стане твоята работа иначе забрави някой да ти повери някви ангажименти на двайсет годишно момче, най много пици да разнасяш на моторче или кола в града и за какво му е на някой два месеца да се занимава с осигуровки данъчни хеи за да те научи що годе за два месеца и ти хоп чао щот имам друг план,няма такива глупаци а и има десетки хиляди хора без доходи и си търсят дългосрочна работа. Помисли сам кой биха предпочели. За два месеца градините на хората може да ходиш да копаеш примерно или режеш храсти и дръвчета ако разбираш.

2.   Какво да превозваш в лек автомобил и то из цялата страна? Още повече пък без опит в шофирането?!
Не мисля че, за личен шофьор някой с акъла си ще наеме току що взел книжка за подобна работа Ако това ти е идеята, а и по принцип повечето лични шофьори са телохранители.
Ще трябва наистина да поработиш нещо ако искаш заплата.

3.   Чел си че предлагат обучение, а замислил ли се кой ще тръгне да обучава даден човек заради 2 месеца? Помисли и защо някой ще си даде фирмения автомобил на неопитен младеж, когато му счупиш автомобила в средата на летен сезон как ще се отрази на бизнеса му?
Шофьор с топла книжка, за два месеца, нямаш шанс.

4.   Търсиш си сезонна работа а да караш кола не е сезонна работа.
Ако им каже на интервюто, че искаш да караш кола за 2 месеца ще те отрежат.

5.   И аз искам да карам шевролет курвет ама само сряда и петък, между 10 и 15 часа. Малко недовиждам с едното око и онзи ден ме пуснаха от пандиза. Чувал съм, че за някои фирми това нема да е проблем. Ти как мислиш, дали ще ме вземат некъде?

П.С. на 60 години съм, ако има значение.