Споделена история от Други

България и Либия?
Здравейте. Знаех, че преди Либия да бъде унищожена от американската “демокрация” и техните кучета Италия и как може без Франция, да не забравяме и Израел, Либия е била хубава държава. Чувал съм, че имали безплатно здравеопазване и безплатно електричество. Когато мъж и жена се женели държавата им давала 50 000 либийски динара, за да си купят дом. Когато някой пък си купувал кола държавата плащала 50% от цената ѝ. Звучи прекалено хубаво, за да е истина и не знам лъжи ли съм гледал или някаква пропаганда. Как една държава ще дава такива неща на хората си, без да взима данъци? Не може без да плащаш. Чувал съм и че Кадафи бил диктатор. Честно казано на клипове от тогава Либия не изглежда кой знае колко напреднала. Имах роднина работил там. Почина през 2020-та и не, не беше ковид, макар че може да са го уплашили по медиите, но това е друга тема. Бил е работил в Либия 80-те или 90-те години. Издържал двете си дъщери в университет, оправил си къщата и си купил кола. Той умря, колата му още работи. Говореше с носталгия за тогава и колко му било харесало. Много българи са ходели да работят там. Имало е много пари. През социализма е било модерно да се ходи на работа в Либия. И не само българи. Много хора там са ходели. Даже когато Чернобил гръмнал политиците ни изпратили техните семейства там да са в безопасност, а народа ял марули и се натровил, щото не му казали. Но да, било е модерно да се работи в Либия. Имали са техния нефт, тяхното море и тяхната пустина. Само че съм гледал либийци, които казват, че са се били срещу Кадафи. Вярно е, че войната е била изкуствена, но те дали са отишли да се бият срешу него заради добър живот? Явно са видели някаква надежда. Но все тая, да се върнем на България. Чувал съм дори, че половината Либия наши хора са я изградили. Не знам дали е вярно, но ако е значи, че с приятели като нас все някой е прокопсал. Но както са казали евреите няма ненаказано добро. През 1999-та всички знаем какво се е случило с българските медици. Натопили са ги, че заразили над 300 либийски деца със СПИН. Гледал съм и интервюта със сина на Кадафи Сеид ал Ислам, май така се казваше. Той като говори за тва са държи някак си надменно, все едно са радва, че са случва. Прави ни напук и ни се подиграва. А нашите медици без доказателства са ги държали 7 години. Два пъти са ги осъждали на смърт. Измъчвали са ги с глад, с електричество, с бой и всичко е било една политическа игра. Една благодарност за всичко, което България е направила за Либия. Но слава богу те са били освободени. Няколко години по-късно в Либия започва изкуствена гражданска война за въвеждане на американска “демокрация”. Кадафи е свален, в държавата цари хаос чак до ден днешен и Либия се е превърнала в едно тъжно гето, раздирано от войни. Но те си го заслужават. Това за пореден път доказва, че който на нас ни направи мръсно рано или късно му се връща. Но разбрах, че ние не сме били единствените ощетени от режима на Кадафи. По време на войната между Иран и Ирак когато Саддам нападнал Иран Либия се намесила. Само да допълня, че Иран е държава, която в близките 200 години никого не е нападала. Напротив, винаги те са били нападани. И когато Ирак ги напада Либия започва да се меси. Без да имат връзка с войната, без никаква причина изстреляли ракета по ирански град. И доколкото знам целта са били жилищни блокове. Какъв е бил Кадафи? Един диктатор, който по неблагодарен начин затворил нашите медици и се заяждал с държавите без причина. Разбрах и че е бил най-богатият човек са времето си. Имал е 200 милиарда долара. Като цяло, заслужил си е съдбата. Какво е вашето мнение по темата? Наистина ли България толкова е помогнала на Либия и каква е била причината Либия да ни “благодари” по такъв отвратителен начин? То не е само Либия. България трябва да се разправи и със Сърбия и Северна Македония, но и на тах ще им се върне. Сега въпросът обаче е за Либия и питам, какво е вашето мнение?

Коментари

1.   Чул си истини, чул си и измишльотини, но темата е прекалено дълга, ако седнеш и четеш за около година може и да разбереш кое и защо се е случило.
Мога само да ти кажа, че българите не са построили Либия, но наистина доста работиха там.
Мога да ти кажа, че винаги и най добрия предводител има противници които твърдят че се бият срещу диктатор, но въщност искат мястото му. че по цял свят неудобния предводител го обвиняват че бил диктатор. И да Либия раздаваше описаните неща на народа си и го постигаше от продажбата на нефт. Ако днес България сама добиваше златото си щеше да може да си позволи, да плаща подобни неща за народа си.
Реално когато държава плаща 50% от цената на стока за народа си се нарича дотация. И комунистическа България дотираше руските автомобили за българите, затова българите чакаха по 10 год на опашка за дотиран автомобил. Иначе можеше да си купи автомобил веднага от магазин, но без дотация, чакането беше за дотиран автомобил. Предпочитаха да чакат 10г за жигула за 4800лв, вместо да си купят на момента за 8600лв това е. Бананите по нова година също бяха дотирани на 50%, иначе целогодишно имаше банани в специализирани "показен" магазини, но на цена 2,40лв, по нова година държавата пускаше банани за по 1,20лв във всички зеленчукови магазини. Майка ми бе счетоводител на онези магазини затова знам, в показните имаше по лукс стоки, но и по скъпи, шпек на 5,20лв, шунка на 7лв. нормалните работници в заводи трудно си ги позволяваха, затова не ходиха там и сега децата им твърдят, че такива магазини е нямало.

2.   ""Най-крупният инженерно-строителен проект на съвременността е Великата ръкотворна река в Либия, …

/The Great Manmade river/ огромна подземна мрежа от водопроводи, доставящи ежедневно 6, 5 милиона кубометра питейна вода до пустинните райони и крайбрежието на Либия. Проектът беше идея на бившия лидер на Джамахирията Муамар Кадафи. Това беше и основната причина за неговото убийство от САЩ, Израел и НАТО.

Общата дължина на подземните комуникации на изкуствената река е почти 4000 км. Обемът на изкопания при строителството грунт е 155 млн. кубометра, 12 пъти повече от създаването на Асуанската стена. С използваните строителни материали биха могли да се построят 16 хеопсови пирамиди.

Освен тръбите и аквадуктите в системата влизат над 13 000 кладенци, сонди, повечето от които са дълбоки над 500 метра. Общата дължина на кладенците надвишава 70 пъти височината на Еверест.

Основните водопроводи се състоят от бетонни тръби с дължина 7, 5 метра диаметър 4 метра и с тегло над 80 тона. Всяка от тези 530 000 тръби може да служи като тунел на метрополитен. """
Имаше много информация и снимки преди, за осмото чудо на света.

Само че Кадафи искаше своя валута, със златно покритие, а банковите финансови акули искат те да си печатат памучните долари и да управляват по свои правила.
Затова Кадафи го убиха и не е бил диктатор, в смисъла в който ни се внушава.
Бил е умен и е плащал на наши инженери, лекари, защото в Либия образованието не е развито. Но той е знаел как да привлече кадри.
Историята с нашите медицински сестри, там по мое мнение се търсело точно как да накиснат Кадафи и нашенци са издърпали къста клечка.

Точно както днес тоя Новичок,
насъскват простите хора срещу Русия и Путин, щото им пречат да властват както те си знаят.

Оня ден Байдън какво изкъка в отговор на журналистически въпрос за Путин. Не посмя да го каже, а каза едно, ъхъ, и като се започна пресата, троловете да лаят, да ядат... знаете какво...

Същото за Саддам Хюсеин, убиха ли го? Убиха го. Що? Щото като Кадафи имаше своя представа за това, какъв да бъде Ирак.

И е много лошо. че разтуриха Варшавския договор и оставиха НАТО да си разиграва коня.
Но всичко е до време!

3.   Комунистическата сган са на пращали там и са насаждали омраза към Запада умишлено, защото комунистите МРАЗЯТ белите хора. Комунистите са избили над 100 милиона руснаци, украинци, беларуси, литовци, латвийци, естонци, финландци, поляци, чехи, унгарци, германци, румънци, българи и др. бели източно европейци, и на тяхно място са вкарвали негри и араби, и са карали насила белите източноевропейки да се женят за тях и да раждат мелези! Сега, комунизма се измести на Запад (под формата на либерализъм) и също мразят нормалните, бели хора-християни!