Споделена история от Други

Живот в планината
Вече една година Ганьо не се научи да си слага маската нормално, не се ваксинира, не спазва дистанция и резултатът е налице. Отново локдаун, рекордна смъртност и заразяване. Естествено Ганьо това, не го интересува, за него е важно да отиде в ресторанта да се напие, наплюска, да изиграе един кючек и да се прибере. Точно заради такива, като Вас, примерните се придунихме да излизаме с по две маски, само и само, за да може на вас да Ви е удобно. Естествено, не ми се занима повече с такива като вас и затова смятам да отида някъзе в някоя планина от сорта на Странджа, Пирин, Стара планина, където няма много хора. Засега смятам, да живея на палатка или някаква дървена къщичка да си направя и да си живея нормално. Но тука идва проблемът, незаконно ли е да си живея в палатка или дървена къща, някъде в планината?
Чорбаджията на курникът

Коментари

1.   Разсмя ме, чорбаджи! А курник ще си направиш ли?

2.   Да, незаконно е.

3.   Ами добра идея - там ще можеш да си носиш намордника на спокойствие!

4.   Хубаво бе чорбаджи, след като си примерен и ваксиниран какво ти пречат другите, нали ваксината ти те пази от страшната зараза?
Колкото до палатката или дървената къща може, но първо трябва да си купиш имота на който мислиш да разпъваш палатка. В забутани села има имоти и за по 5000лв купуваш и отиваш там, лошото е че там хората въобще не слагат маски.

5.   Съвсем точно описваш ситуацията. В палатка вероятно не е незаконно да живееш в планината. Виж , за къщичка вероятно трябва да се иска разрешение.

6.   Ей такива като теб ги правят каквото си искат и им влияят както си искат. Българите са ти ганьовци, а другите европейски държави с повече заразени от нас какво са? Можеш също да се информираш за държави, които не са приели никакви мерки срещу този вирус и почти нямат заразени. :) След това говори, защото май ганьото си ти в случая.

7.   Кво стана, построи ли си бункер вече!!!

8.   Аааа, на Ганю всичко му е позволено . Няма значение , че ще се намърда като цигански катун в нечия собственост .Не знам ,дали си се замислял , че има частна , държавна , общинска и т.н собственост. Сещай се за другите подробности .

9.   Това (планината) няма да те спаси.
Ти си ковидар - няма спасение за вас.
Действай като другите ковидари: обличай се в скафандър, поливай се с дезинфектанти, носи по 3-4 маски. И ще живееш вечно!!!!
Нали така, КовиГаньо?

10.   Съвършено си прав, Авторе. И аз се чувствам като теб.

11.   Страхотна новина, един зомбиран олигофрен по-малко... Айде всички като теб на майната си!

12.   Може да си направиш дървен заслон или да си на палатка. Препоръчвам ти Странджа. Там няма мечки за разлика от Пирин и Стара Планина. Освен това в Странджа хората са готини и никой няма да ти пречи. Направи си заслон на около 200 метра от някое малко поточе или изворче, за да си преваряваш вода. Не го прави много близо до водата, защото там ходят да пият и други животни и ще те будят през нощта. Не пий вода от големи реки, които минават през нивите, защото са отровени от земеделските препарати и преваряване няма да ти помогне. За тоалетна си изкопай дупка далече от вода, за да не я замърсиш. Покривай с пясък и пръст всеки път като я ползваш. Изкопай си дупка за огън и я загради с пръст и камъни, за да не запалиш гората. Вземи си няколко пакета ориз, боб, макарони, картофи, трайни салами, сушено месо, лиофилизирана храна, сникерс, ядки микс, овесени ядки, сухо мляко, плодове сушени, луканка, лаваш, кафе, горещ шоколад. Продуктите, които се развалят бързо може да закопаеш - земята поддържа постоянна температура, или да държиш в непромокаема кутия във река, но гледай да е на дълбоко, за да не я извадят дивите прасета. Носи си чугунен тиган, тенджера, канче за открит огън. Потърси си специални сапуни за използване сред природата, защото обикновените сапуни са вредни за всичко живо в реките, защото намаляват повърхностното напрежение на водата. Вземи си запалки, кибрит, аптечка с обезболяващи, бинт, лепенки, противоалергични, препарати против комари и кърлежи. Ще ти трябват и инструменти за да си приготвяш дърва за огъня - малка брадва, нож, трион е много хубаво да имаш - вземи си Силки или Лапландер. Задължително кожени ръкавици за работа. Два чифта обувки - едни за бродене из гората и други за из лагера. Свещи, за да не ти е тъмно през нощта. Челник също с няколко резервни батерии. Торба за боклук, четка и паста за зъби. Телефон с външна батерия и ако си намериш соларно зарядно за батерията, ще е супер. Вземи си чаша да си сипваш кафето. Вилиците растат по дърветата, но лъжиците - не. Няколко бутилки за вода си вземи, за да си складираш преварената и да използваш тенджерата за готвене. Бързосъхнещи дрехи си вземи. Нищо от памук. Бельото от мерино вълна. Горе акрил, полиестер. Вземи си дъждобран и непромокаеми панталони. Шапки, чорапи, топли ръкавици. Вече като поживееш една седмица, ще видиш какво още ще е нужно и кое е излишно. Успех, братле. И аз бих дошъл, ама бачкам и ми трябват пари. :(

13.   Ето на това се вика "професионален трол" :)
Виждаш ли какво става като забравиш да си пиеш малките хапченца ? :)

14.   Дано не ме хванал някой нов щам на Коронавирус, който да кара човек да не си спомня какво е писал. Както Баце забрави за волана на джипката с високата скорост под действие на вирусът, а сега да е мутирало в още по-хард ефект. Отдавна си мисля да го направя и ще го направя. Ще дишам през дихател свързан с работещ сешоар в чантата. Става крайно притеснително положението. Маската не е от желязо. Тя прави гард само срещу умерена концентрация на зараза. При толкова много заразени от новият лавинообразен щам Мечвирус и противогаз ще изтърве на концентрацията. То всеки бълва като гейзер от извъденият навън нос.

Чорбаджията на курникът