Споделена история от Други

Българите.
Вие българите най-прости и завистливи и народ. Защо
все трябва да се заяждат и обиждайте тука. Селяни. След като човек е споделил да иска помощ. Е бахти сакралните хора, по злобни от българите не съм виждал/ла. Я вземете да се оправите.малко фиша. Тъпанари. Айде тепърва чакаме комплексарите да се надиграват кой по- бързо ще изпревари. Хахааааа смешилковци.

Коментари

1.   Ами толкова им е манталитета.

2.   Та ти си същия бе маняк

3.   Не съм българка, но ти само проектира себе си. Описа себе си без значение каква националност си или смяташ че, си.

4.   Всяко обобщаване е неправилно. Да, преобладават в последно време хора с недобри качества, но и това си има своите причини и те не са в нашите корени. А и като цяло завистта, алчността и други подобни "качества" ги има навсякъде, една душа трябва да получи своите житейски уроци, да се прероди и да стъпи на по-високо ниво. В България, както казваха Ванга и Севрюкова, има много извисени и много низши духове, като всеки си има своята кармична мисия, но както и да е, всеки си трупа своя си карма, добра или лоша...

5.   3, защо когато човек се оплаче от ганьовщината, го изкарват него Ганьо? Нима не е вярно, че ПОВЕЧЕТО българи са такива? То се вижда и в този сайт какво е масовото ниво въпреки модерацията. А представи си, ако нямаше модерация. Може поста му да е емоционален, но е разбираемо, ако са го обиждали безпричинно, което доста често се среща тук.

Трябва да сме всички с розови очила и да си мислим колко сме готини, без да е вярно ли, какво? Че сакън да не ни помислят и нас за Ганьовци. Да се правим, че всичко е наред и че българина е много готин.

Демек едва ли не го изкарваш, че няма проблем да те обиждат, обаче ако решиш да се оплачеш, голям проблем и си Ганьо. Не я разбирам тази логика.

Айде няма нужда.

6.   4, стига вече с това обобщаване. Трябва ли на всяко изречение да се пояснява, че има изключения и че се говори за мнозинството, а не за всички, че сакън някой да не се припознае?

11.   6, обърни се към авторката, тя обобщава, не аз:) Всеки си носи своя кръст и отговаря за действията си пред земния и небесния съд, това ми е мисълта. Тук не става дума за припознаване, дали аз съм част от мнозинството или не, това е без значение, важно е авторката да стигне до по правдиви изводи и да не генерализира, да, вероятно е в тежък период от живота си, вероятно много е изстрадала от българи, но дали това й дава право на тези обидни думи? Мисля, че ако си с чиста душа не би ги изрекъл...
От 4

12.   11, дори не разбра за какво ти говоря. Говоря, че винаги се намира някой като теб да обвинява в обобщаване. А трябва ли на всяко изречение да казваме, че има изключения, след като се подразбира. Едва ли да мисли, че всичките 7 млн българи са лайна. То е ясно, че става въпрос за тенденция и манталитет. Трябва ли всяка тема да е придружена със статистически доклад?

Не разбирам каква е логиката за 80% (примерно, нямам статистически доклад) от обиждащите да не се говори и да е в реда на нещата да обиждат, обаче ако някой вземе, че се обиди, аууууууу голям проблем - той трябва да "направи правидиви изводи", трябва да е "чиста душа", трябва на всяко изречение да обяснява, че не 100, а 80% са такива, че иначе става той Ганьовеца, ама не можело да изпитва емоция. Ами ОК - обиждащите са супер големите пичове, а ние сме ебати боклуците, че се обиждаме и не сме роботи и имаме наглостта да реагираме емоционално.

Ебахти и логиката, майна. Аз ще ти вкарам няколко тупаник без причина, ще ти счупя кокалите и зъбите и не съм лайно (нали защото трябва да сме с чисти души), обаче ако ти се оплачеш и обидиш, си ебахти Ганьото, емоционалния, не си правиш изводи и изобщо трябва да те критикуваме, защото си реагирал по някакъв начин.

Явно логиката не ви е силната страна. Пийте си хапчетата, хора, честно. Значи не ви дразнят масовите лайна, а ви дразни, ако някой се оплаче.

15.   Според мен българин, том, турчин и тн. Няма значение, понеже ако един човек си няма възпитанието, съчувствието и тн. И американец да е няма кой да го спаси от простащината му.

М. 14 г.

16.   "Всяко обобщаване е неправилно. "

Нацистите са лоши хора.

17.   И според автора е правилно заради един или двама или трима човека, които били зли или са го обидили да наречем цялата му националност гадняри?
В такъв случай всички нации по света са убийци, защото всяка нация по света има поне няколко човека в затвор за убийство.
Моля автора да ми отговори защо така лесно той напада българската нация заради няколко бройки комплексари, а примерно не обяви българската нация за велики, заради няколкото велики хора?

18.   17, значи според теб в цяла Бългaрия има само двама-трима гадняри, а? Ако автора изкара всички българи гадняри, т пък ги изкара всички (без двама-трима) супер готини пичове. Пак си е обобщаване.

19.   18 надали цяла България е била зла с автора, той може да изкара няколко гадняра, това обаче не би трябвало да го кара да обобщава за цяла нация.

20.   До номер 17 Казвам го не защото не обичам България, не защото ги мразя, а просто по този начин обобщих като цяло какво е поведението на българите. По-голяма част с души на изводи и тн. Ония комплексарите те самите се издадоха какъв кеф ми дадоха. То по принцип сме си такива българите. Продажници. Турчин да сте видели да се предава. Как тайно ги правят.

22.   "надали цяла България е била зла с автора"

Но и надали цяла България е много готина. Трябва ли да се запознаеш с всички лъвове на света, за да знаеш, че всички са хищници? Има си определени тенденции, които се виждат и с просто око. За да има определен стеротип, значи е имало някаква тенденция, която е била по-често срещанта от средностатистическото, за да е направила впечателение на достатъчен брой хора.

23.   Неграмотно пишеш, но е вярно това, което казваш.

24.   Хората не са лайна... Леля ми е проста шивачка и обижда хората, че са лайна, а не се е погледнала, че е проста и дебела лелка...

25.   Има и добри, интелигентни и културни българи, но повечето са злобни и завистливи, слушат чалга и си живеят селския живот в големия град (и винаги се опитват да ти кажат какво да правиш).