Споделена история от Други

Пропилян живот. Чувствам се ограбена.
Чувствам се опустошена, ограбена, низша. Хроничното чувство на опустошение е огромно. Празна съм. Животът ми е без цел и насоки. Аз съм едно нищо. Боклук. И всеки ми го казва. Да умра ме е страх.

<< Предишна Следваща >>

Коментари

1.   Я по-спокойно, винаги може да се намери смисъл за живот, няма безсмислено съществуване, всичко е с една по-голяма цел, за което ние естествено не знаем. Убеден съм, че ще достигнеш до този извод, рано или късно, но просто забрави за депресията, отхвърли досегашното си мислене като непродуктивно и погледни на нещата през друга призма. Знам, не е лесно и ще отнеме време, но си струва. Успех, момиче, животът е хубав, хубав по своему, трябва сама да откриеш красотата в своя!

2.   Какво те накара да мислиш така, сподели повече, не става само с да обвинения.

3.   ами направи нещо за себе си, всичко е в твойте ръце. Мнението на хората няма значение важно е твоето а за да е добро прави добро на себе си и близките.

4.   Отиди на църква. Винаги работи

5.   Авторке, не ни даваш много за размисъл. Защо се чувстваш така?

6.   Доставяй си удоволствия. Как да няма смисъл живота ти. Има - за теб най-вече. Хапни вкусно, гледай филм, разходи се, купи си нещо, ако щеш намери познати в интернет и пиши с някой, който не те кара да се чувстваш зле.

7.   То не е необходимо животът да има някакъв смисъл. Просто си живееш и всеки ден си доставяш малки удоволствия. Хубава музика, парче любима храна, чаша вино или каквото пиеш, Разхождаш се в парка или сред природата, осиновяваш коте и го галиш... Общуваш с добри хора, помагаш в доброволческа инициатива... Важното е да се чувстваш добре.

8.   Аз те разбирам.
Разбирам и как ти звучат общи приказки от рода на "по-спокойно", "по-позитивно"... - За да пише човек такива неща, то нещо го е накарало да мисли така и това нещо /неща/ със сигурност не е било "позитивно"!
Разкажи повече, ако искаш...