Споделена история от Други

Прочетете задължително!
Моля ви одобрявайте коментарите под темите по-бързо ..1 седмица ми направи една от темите и са се насъбрали коментари ,които не ги одобрявате ..нали този сайт също е главно да видим и мнението на читателите,но как да стане като не ги одобрявате...повече едва ли ще пусна тема тук!

Мод: не одобряваМЕ, а одобряваМ, защото от седмица съм сам, а все пак трябва и да ям нещо, съответно трябва да работя. Замисли се колко време би ти отнемало всеки ден да прочиташ 500 коментара и още 30 истории, за да модерираш в реално време. По 1-2 минутки на коментар средно с цъкането и зареждането, което често е доста бавно (особено когато сайта е натоварен), прави 8-16 часа на ден. За историите сложи още 2-3 минути средно, това е още час. Нямам 9-17 часа на ден, вкл. почивните дни за неплатена работа, а само за половината на това (в най-добрия случай) и останалата половина се трупа и всеки ден неразгледаните растат с една дневна половинка. Ако другия модератор не влезе повече, със сигурност ще остават коментари, до които изобщо никога няма да мога да стигам и ще си висят така завинаги.

Коментари

1.   ЗАЩО СТЕ САМ, КАК МОЖЕ ДА ИМА ДРУГИ МОДЕРАТОРИ? кОЙ ПЛАЩА ЗА ПОДДЪРЖАНЕТО НА СТРАНИЦАТА, САЙТЪТ Е ПОЛЕЗЕН!

Мод: не можеше ли, без да крещите? И тези въпроси към админа.

2.   Затова ли триете коментари?

Не.

3.   Извинявам се! Запитването е крещящо, защото Вие сте един, а пишештите истории много. Няма ли как да се намерят още модератори, по какви критерий се подбират?

Питайте админа.

4.   Авторе, помислих си че е нещо сериозно. Ама и вие едни...

И мен ме ядосва понякога това че на модераторите им отнема много време да одобрят коментари на история качена преди 1 седмица(примерно) а са одобрили коментари на история качена преди 1 час, но сега разбирам че модераторите отварят това което им излезе първо затова вече нямам проблем с това. Имайте уважение към модераторите, те не могат с часове да седят пред екрана, а в случая е един.

5.   Има много реклами, не изкарвате ли пари от тях, че да има поне двама админа.

Мод: аз не изкарвам, за собственика не знам.

6.   В такъв случай Ви моля да не публикувате пощата ми, а да я предадете на админа, защото много бих искала да съм от одобряващите или неодобряващите истории и коментари в сайта. Благодаря Ви предварително :))))))) *@abv.bg

Пишете на webmaster@spodeli.net

7.   Писах на webmaster@spodeli.net.От там ще отговори ли някой?

Потребителите казват, че не отговарял, но аз така станах мод.

8.   Само не разбрах след като модераторът е толкова претоварен от това да проверява коментарите и темите и ходел на робота и се оплаква че две работи му идват в повече на главата, след като влизащи тук го нападат в създадени за целта теми и щеше да се маха защото се беше обидил, след като и админът не му отговаря, защо тогава се опитва да ни убеди нас читателите, че правел всичко това безплатно и за лично удволетворение?

Чорбаджията на курникът

9.   Ужас, наистина неприятна ситуация.
Благодарим на мода, че се включи да обясни. Сега е ясно.

10.   А защо си се навил да работиш безплатно? Ако ще вършиш нещо, или гледай да е качествено, или изобщо не се захващай. Ще те замести някой, който знае как да продава труда си. Това, че уж работиш благотворително, не е оправдание да го правиш през пръсти.

Мод: от месеци чакам някой да ме замести.

11.   Модераторе, как може да киснеш тука без да изкарваш пари, а да пълниш гушата на собственика на сайта? Ясно, че сме идеалисти всички (моята тема е “Бой с вятърни мелници” от любовните, преди 4 дни някъде беше, на дали си спомняш пред вид колосалното количество) ... Очите са ни за цял живот, времето кой ще ти го върне? Нека собственика да се сети, че трябва да ви плаща за работата,или пък не.о да се измисли, има толкова много хора тук, че спокойно може да се осребри или с реклами, или т.н. !

12.   Аз също бих искала да се включа, да одобрявам, да съм в помощ на сайта, който толкова години зная... та дори и временно. За момента не работя и 1-2 часа на ден мога да отделя. Разбирам модератора, че е човек, трябва да яде, пие, работи, спи. Така че трябва да се намери начин да се справим общо с тая криза в сайта.

13.   От 10 до Мод: а какво те задържа? Питам съвсем добронамерено, защото аз на твое място не бих работила безплатно, за да печели друг от труда ми. Няма какво да чакаш, а просто му заяви на този админ, че или ще започне да ти плаща или повече няма да модерираш сайта му. Спри да правиш каквото и да е по сайта и собственикът бързо-бързо ще се сети да започне да плаща на качествените си служители.
Наистина не разбирам хора като теб, номер 12 и други, които са готови на такава благотворителна дейност. Особено като се има предвид колко реклами текът и какъв е приходът от тях. Затова българските бизнесмени няма да се научат да ценят труда на служителите си и да го възнаграждават, след като има такива като вас, които буквално го подаряват. Наистина ще ми е много интересно да споделите от какви подбуди пълните гушата на някой друг, който ви няма за нищо.

Мод: така си почивам от работата. Пък и ми е като хоби.

14.   Ще разбереш, драги/а 13, когато ти кажа, че имам много възрастна свекърва, с мъжа ми имаме голяма разлика, и се нуждаят от грижи и двамата. По тая причина не работя, а ако почна, ще е за 4-6 часа, не повече. Да ти кажа, преди да си попитал/а.
А защо бих го направила без пари... знам ли, харесва ми да давам на другите нещо, каквото и да е то... Не мисля, че е работа, като модераторът пише, по скоро хоби. Принципът в даването е да забравяш, че си дал/правил за другия. Или го правиш с чисто сърце, или нищо не правиш.
В тоя случай знам сайта 10 години, а като го обичам, искам да помогна да го спасим.
Възмездното е за в работа. Работата е за да получаваш пари.
Не бих била безотговорна. Напротив, когато хората очакват от теб човешка помощ и отношение, отговорността нараства неимоверно.
По тази логика бих била и доброволка, но за жалост поради гореспоменатите причини не мога да ходя насам-натам.
Не те познавам... не знам дали схващаш, че човек има нужда да дава, и то без да получава, поне не и пари. На мен не са давали много-а аз желая да помогна, за да не страда някой, като мен например.

15.   Също бих участвала,ако търсят други модератори,но при някакво възнаграждение,дори минимално.Към 14,Благодаря за търпението и отзивчивостта Ви!

16.   От 13 до 14: разбирам защо искаш да се занимаваш с нещо и да си полезна. Но подарявайки труда си на някой, който печели на твой гръб, не правиш услуга на никого. Така българският работодател се учи, че винаги ще се намерят балъци, които да му развиват бизнеса безплатно, защото примерно им е хоби. И накрая ще се получи така, че ако някой ден станеш по-заета или си намериш работа, и ти ще забавяш коментари, защото сайта ще го приемаш като хоби, за което няма да имаш време, както настоящия модератор. Разберете, че трябва да искате възнаграждение за времето си. Ако админът не ви плаща, договорите се да ви направи съсобственици. Може да го правите чистосърдечно, но практиката е порочна. Знаете, че пътят към ада е осеян с добри намерения.

17.   В такава ситуация редното е да се включи администратора като втори модератор докато бъде приет друг.
Няма как да искаме един модератор да "паркира" всичките си лични ангажименти и да ги посвети на доброволческа дейност.

18.   Към модератора-може ли да се редактират коментарите преди одобрение или това е невъзможно?

Мод: щом пиша в твоя коментар...

19.   Пак съм аз-защо тогава има правописни грешки? Аз ако съм модератор, бих ги премахнал до една!

Мод: 500 коментара и 30 истории на ден, успех с премахването.

20.   Мод, съгласна съм за правописните грешки, но много пъти съм виждала в теми дублиращи се коментари. Явно единият се получава погрешка при двойно кликване на Изпрати. Защо одобряваш и двата, вместо да изтриеш единия? Ако не четеш поне отгоре-отгоре, по-добре коментарите да се пускат автоматично.

Мод: аз лично винаги трия единия.

21.   Тази тема своеобразно се превърна в "питай модератора", та: мод-е, намериха ли ти се помощници в каузата вече?

Питам, защото писах на зададения мейл на уебмастъра, преди почти седмица и засега нямам отговор. Напълно съм ОК със забавянето (или направо липсата на огтовор), но просто питам от загриженост/любопитство - дали се справяш, или справяте.