Споделена история от Други

Искам да основа комуна
Здравейте! Има ли желаещи, да раздадем координати, да се свържем и да основен комуна с расти, хипари, хора, обичащи секса и тревата, рокери и друи. Не, това няма да е секта! А комуна. Ще се изхранваме с обработка на био продукти, ще медитираме, йога. Съгласни? И как мога да реализирам това в България? Трудно ли е?

Момиче на 26

Коментари

1.   Това е моята утопия ..
Имал съм същата идея , но не энам дали ще може да се реалиэира.
Мъж на 28 :)

2.   "Ще се изхранваме с обработка на био продукти" е сериозен труд, не знам кога ще ти остава време за разходки в нирвана, яко секс, медитации т.н.
Но... нужен ти е голям собствен парцел и възможност за застрояване на мобилни къщурки или поставяне на каравани.
Слънчеви плаки, кладенец на първо време.
Не е сложно, някак обаче не изглежда да си способна да допринесем за нещо повече от освобождаване "жилата" на тези които ще работят.

3.   И аз искам, винаги съм искал. Да се създаде една ферма с млади хора. Но за да просъществува трябва да има специалисти в много области. Ако го ударим на анархия и хипария до никаде няма де се стигне според мен.

4.   и като е направиш очаквай всеки ден проверки за наркотици. Това да не е Холандия където тревата е легална. Комуна означава да лекуваш някой от зависимостите а не да организираш група хора за партита. Твоята идея клони повече към секта

5.   Не е трудно, но няма вече гори, където да се скриете. Навремето шумкарите си правеха комуни по идеология, живееха в замлянки в горите, тогава е било лесно. А ти къде ще произвеждаш биохрани, като няма вече чиста земя? Може би имаш предвид, чиста дрога, произведена в някоя пещера? С кремък запасили се, с какво ще обработваш земята? Изгледай сериите за Флинстон, ще видиш как се живее в комуна! Само такава можеш да си направиш днес.

6.   Тоест имаш само идея в главата, която очакваш евентуалните членове на бъдещата ти комуна да осъществят. Нещата, които си изброила да ви свързват, са само удоволствията, обаче си нямаш на идея за кактв труд и какви лишения става въпрос.
Добре секса лесен ще го правите на голата поляна, обаче за всичко друго описано са нужни доста пари. Това с био продуктите супер, но за биопродукти е нужна земя, нужна е вода, за членовете на комуната са нужни покриви /къщи/, легла, за нивата техника. Като основател трябва да предложиш, като начало поне това.
Иначе не става ти да влезеш в комуната с идея за нея, а другите членове да влязат с пари за закупуване на всичко нужно.

7.   Авторката: мерси за отговорите.
Не искам да се обезсърчавам. За караваните - лесно. Въпросът стои с обработката на парцела и закупуването.
И да, ще имаме време. Защото няма да имае графици и шефове!

8.   Сигурно ще набереш много членове, но ще са до 19 годишни, защото им затвориха комуната със зверилника и наркотиците(училището) за да не гине всичко поголовно от Ковид. Предполагам поради същата причина поради която ти ще откриваш такава комуна(вече не ходиш на училище понеже си на 26), с разликата само, че няма да има учители там. Знам ви биопродуктите на вас-оранжерията с ултравиолетовите лампи и зелените растения с острите листенца.
Аз като ви казвам да върнем Жан Виденов за да приватизира училищата и да ги продаде за жълти стотинки на чужденци да ги направят Молове, вие ми цъкате минуси. Ето такива са продуктите на съвременото българско училище. Ако са дистанционно всички, родителите им ще ги държат заключени на тавана в тях с учебниците, а не както е сега в училищата - само смартфони от хиляда лв нагоре, крясъци, сбивания , събирания за непълнолетен секс и тъпчене с наркотици и като завършат да мислят да правят такива комуни понеже не могат да се върнат в комуната-училище. Гласувайте за тия които са ви най-омразни бе българи- Жан Виденов, Иван Костов, Billy the Puppet. Това е единственият ви ориентир, понеже всичко ви е наопаки. Също като с маските.

Чорбаджията на курникът

9.   Познавам жена, която се занимава с фермерство.
Знаеш ли какво ми вика? Че мирише на пръст, а ръцете й - покрити с мазоли...
Много секси, баце, няма що!

К'ви био продукти ще обработваш, не знам... и не искам да знам. Успех иначе с начинанието! Не мога да си представя как ще стане, ама кой знае, може да съм прекалено дърт вече и със закостенял мозък, та гуд лък!

10.   То вече има такива,особено в Русия.Скоро един гуру го търсиха по целия свят и накрая успяха да го арестуват в София на летището.После негови последователи разказваха на какво са били подлагани там.Сега с тази уж пандемия ще се нароят много такива ашрами,които ще предлагат бягство от матрицата,за да те вкарат в още по-ужасна такава.Така че успех!

11.   Момче на 19 години.

Това са пълни глупости това което говориш и като си го представя сякаш ми изгежда на място пълно сразват и която се основава на собствена идеилогия и сякаш ми е като някакъв филм в стил ужаси между фентъзи, драма и мистерия и всичкото това и е абсолютно противополжие на всичко христянско което познавам и товаята идея също е изпълнена с много атеизъм просто е като място за збирщина от грещници които правят каквито най разнообразни ненормални неща си поискат и е тотално излизане от границите на моралното което всъщност е ужасно!

Точно заради невярващи и не приемащи Бога като теб света загива, а си има наложен морал и правила които не са наложени само от човека, но и от Бог, но като си помисля как би могло да изглежда твоят фатасмогоричен свят без морал и пълен с атеизъм и като цяло за миленето ти и цялата тази комуна като си го представя ме е гнус, а тази идея става за филм, но вдействително по добре реално тази цялата идея по добре да не бъде осъществена защото това вече е прекалено и ненормално!
И за поледно да кажа, че това е типична идея която само и единствено може на измили един женски мозък, а аз миля, че ти си луда.

12.   Мацка не ги слушай тия аре да се пускаме в трипа.
Ще правим див секс сред природата .
Ше си гледаме чаделката , ще си ядеме доматите биволско сърце.
Ще се гушкаме на воля и така. Но как да си раэменим кординати.
Тук е эабранено :)

13.   До 7
Авторке никой тук не иска да те обезсърчава, просто се опитваме да мислим логично по въпроса ти. Кое му е лесното на караваните, нима имаш собствени каравани? Закупуването и обработката на парцел хич не е лесно, смятай че за изхранването на всеки един човек трябва да имаш поне по 10 декара, за двама 20декара, ако ще се изхранвате само от земя. Сега идва лято нещата изглеждат по лесни, но след 6 месеца идва зима, тогава какво правиш как ще отопляваш тези хора?
Може да си мислиш, че без графици и шефове е по лесно, но в такъв случай шефа ще бъде глада, той ще иска да сложите на масата храна поне по два пъти дневно, той ще ти направи график.

14.   Как сложи медитацията, чиято идея е изясняване на ума на едно място с вземането на наркотици и безразборния секс?

15.   Авторке, давай координати и да правим комуната : )