Споделена история от Други

Каква трябва да бъде реакцията когсто станеш жертва на цигански терор?
Здравейте. Момче съм на 18 години. Въпреки възрастта си вече не веднъж ставам жертва на цигански терор. Получавал съм удари и заплахи. Емоционален човек съм и тия неща ги преживявам трудно. Не съм мускуляга и съм неспособен да са защитавам сам срещу когото и да било, работя още по-зле когато съм под стрес. Наскоро станах жертва на поредната циганска изцепка. Седя си аз на тихичка пътечка на хълмче и си играя на телефона. От нищото идва бай ром и ме заговаря. Първо ми говореше мръсотии как се привличал и от момчета и от момичета. Искаше да ми играе на телефона, но аз отказах, защото пипне ли го веднага го е откраднал. Накрая ме пита дали имам пари. Викам му нямам, а той казва, че ако ме преджобел щял да намери. Признавам си, че имам 4 лева. Той ми иска два. Няма да му дам. Започва със заплахи, че щял да ме събори на земята, да си разбия главата и да ми вземе парите. Краката ми висяха от каменния парапет, на който седях и веднага слезнах, за да не направи нещо. Тогава той “да ми покаже” ми хваща единия крак и вика, че щял да го вдигне ей така, рита другия, падам и си разбивам главата. И тези заплахи за 2 лева. Бях по-масивен от него и по пронцип можех да го ударя, но знам ли че след него няма да ме подгонят 20 маймуни? Тръгнах да се махам, а той върви след мене и ме хваща за ръката и стиска. Почнах да се насирам от страх. Не съм боен тип, от малък не съм по тези неща. Не нося на бой. Слава богу отгоре се появиха хора и той нямаше какво да направи, защото щеше да има свидетели. Казах му, че не ме ли остави викам куките. И се махнах. Това е втори път за година и половина, в който получавам заплахи от хора от този произход. И не, няма да ги нарека “роми”. Как може да лепкаш такова име на някой, дето те заплашва, че ше ти разбие главата за 2 лева? Притесних се вече наистина. Преди седмица полицаи ме спряха, крещяха ми и са държаха грубо с мене задето нямах лична карта на улицата. Седмица по-късно съм заплашван от циганин и няма кой да ми помогне. Ами ако беше изкарал нож? За черните човешкия живот толкова струва. Не знам вече какво да правя. Този етнос е изцяло освободен от закони. Вършат си каквото си искат безнаказано. Населението им вече е над 1 милион и проблемите с тях тепърва нарастват. И колкото по-млади са, толкова повече вреди вършат. Вече не се чувствам спокоен! И искам да ви питам какво трябва да направя когато съм ей така както в случая хванат и заплашван без причина от представители на този така “неоправдан” етнос? Но не само от тях. Заяждали са се мене и футболни хулигани. Сега ще си купя лютив спрей и явно ше си нося такова нещо с десетилетия, освен ако не ме убият за два лева или за една цигара както случая в Бяла преди 4 години. Аз съм неспособен да се защитавам. Тялото ми е слабо, психиката също. Случи ли се още един път такова нещо пръскам ги в очите. Продължава ли да се случва вече и други защитни пособия бих си взел. Но не знам как да реагирам в такава ситуация? За година и половина такова нещо се случва вече за трети път. На 25-ти септември циганин се заяжда с мене без причина, а приятелят му българин едва не ми разбива главата. Година по-късно две футболни лекета се заяждат с мене без причина. Сега и това. Колко още? Въпросът ми е как да реагирам в такива ситуации? Бягство често няма. Нямам смелост да се бия. Не мога да преченя колко е силен опонента, нито имам смелост да ударя. Не знам и дали после няма да ме чака цяла група такива или пък да използват тва срещу мене и да ме изкарат виновен. Разбрах поне, че не трябва да си застанал в такава позияция, че да ти е трудно да се защитаваш. А на пътека на хълм седя на каменен перваз, а краката ми висят. Пълен идиот. Мисля следващия път с лютив спрей да ги пръскам, но откъде да знам, че няма да ме чака група за вендета или да се оплачат на полицията и да ме изкарат виновен? Електората знаем, че не се пипа. Нямам намерение да бягам от България заради мургавите паразити, знам че заради нео либералната политика в Европа вече навсякъде има такива и под тях има политически чадър. Вече много ще внимавам и за местата където ходя. Най-малко очаквах да срещна “индиец” точно на онова място, но ето че можеше да дойдат едни мъже с бели гащеризони да ме прибират, както онова момиче от Галиче миналата година. Осъзнавам, че от тези хора много по-голям процент са такива разбойници, отколкото при другите. Те имат много по-ниско IQ и са много по-първосигнални. Въпросът ми е как да реагирам и как да се защитя когато за пореден път стана жертва на такива? Да бягам ли? Често няма накъде? Как да се държа? Къде да търся помощ? Кой би бил на моя страна? И как да съм сигурен, че няма да бъде погнат от НПО-та, че едва ли не съм се защитил да не стана поредната жертва на черните нинджи? Това не е живот постоянно да се страхуваш да не те престещнат някъде и да те осакатят или дс ти направят нещо още по-лошо за едното нищо. Наскоро мой познат беше наръган тежко от ей такива и претърпя 2 операции. Какво ме съветвате вие? Какво да правя? Как да се защитя като ме подбарат за пореден път, а аз съм сигурен, че ще стане защото винаги ме хващат когато най-малко очаквам. И не само тях. Какво да правя всеки път когато някой отворко се заяжда с мен? Няма как да кажа кои са в районното, защото няма как да им знам имената.

Коментари

1.   Щом те е страх да се биеш си купи лютив спрей и го дръж на място, на което при нужда ще реагираш максимално бързо. Бих те посъветвал да започнеш да тренираш някакъв боен спорт за да добиеш самочувствие, по-здрава психика и умения, ако някога в бъдеще ти се наложи да се биеш за да не ти се случи нещо лошо. Навън ги има всякакви както виждаш и е добре да можеш да се защитиш ако ти се наложи. Друг вариант е и да си купиш газов пистолет за самозащита, до колкото знам хич не е трудно да се сдобиеш с такъв, стига да имаш 18 години. Не те знам как изглеждаш на външен вид, но хората в твоето положение, които нямат здрава психика и готовност за бой лесно се разпознават, предполагам за това те тормозят.

2.   Питолвта и безразборна стрелба ;)

3.   Аз отраснах до циганска махала и редовно ми се случваха същите изпълнения. Чупеха ми очилата, хвърляха ми раницата в лайна, насъскваха кучета, биеха ми крошета, мятаха камъни по мен. Общо-взето на 18 се разкарах от там. Казах на нашите, че отивам в друг град да уча и така и направих. Някой ще каже, че съм избягал. Избягах. Но другият вариант беше да не мога да живея нормално. Имах периоди на умопомрачение и имах фантазии за това как отивам и наръгвам няколко мангала или как подпалвам цялата махала. Та това е и моят съвет - бягай от този квартал.

4.   Такива са си. Имах и приятел циганин - никога вече. Тях в Индия никой не ги и поглежда даже. Крадеше от мен, настройваше хората срещу мен, беше интригант.

5.   Вариантите са два-7. 62 или 5. 65

7.   Оня, дето изнасили и уби предумишлено 18–годишното момиче получи 12 години лишаване от свобода. Без коментар... :((
Спасявай се от тая страна. Само проучи добре къде да идеш.

Изненада ме, че знаеш за трагично ниското им средно IQ. Малцина го знаят. То и на България като цяло не е добре (~ 93), ама на въпросната група е в 70–те.

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––
„Според разследващите на 11 януари вечерта 17-годишният Аксел е вечерял с баба си в нейния дом, след това е излязъл, минал е покрай къщата на Андреа, влязъл е през вратата, през прозореца е видял, че момичето е само и спи. Влязъл е през прозореца на мазето, изнасилил и убил 18-годишната ученичка.
Убийството е извършено около 01:00 часа на 11 януари. Разследването е установило, че 17-годишният обвиняем е проявил изключителна жестокост. Момичето първо е било удушено, след това изнасилено, а накрая убиецът е прерязал с нож гърлото на жертвата си, за да бъде сигурен, че няма да го издаде.“

8.   Циганите се чувстват силни, не защото някой ги толерира, а защото запазиха семейните си връзки. Познават си родата до пети братовчед, а половината българи вече не знаят какво е шурей. И мюслимите са така - стане ли нещо, като един са. А при нас "умните" брат с брата не си говори. Колкото и да си як, дори да можеш да се биеш, пак ще ти намерят цаката, щом си сам самичък.

9.   до 7: Какво значи "спасявай се от тая страна"? Аз както казах се "спасих" само от квартала си. Просто имах лошия късмет да съм роден до циганска махала без да съм циганин. Ти иначе ако мислиш, че в чужбина няма квартали с подобна престъпност, че и много по-зле даже, доста се лъжеш. Не трябва спасяване от страната, а спасяване от квартала. Дори и в същия град може да е човек и да няма никакви проблеми. Както казва 8 - българите сме толкова големи индивидуалисти, че това е част от проблема (но иначе и циганските родове се карат помежду си, не са баш толкова единни, колкото изглеждат).