Споделена история от Други

Писна ми да съм ИНТРОВЕРТ
Здравейте, момче на 21 години съм и от както се помня съм интроверт. Предпологам, че има доста хора като мен...общо взето знаете за какво иде реч. До сега се чувсвах добре да си бъда такъв - свит и кротък, помагащ на всички и неискащ нищо в замяна, но колкото повече пораствам, започвам да се убеждавам, че хората като мен са перфектната мишена за използвачите и обикновено биват мачкани в живота. Искам да се променя и да стана екстроверт, за да се радвам истински на живота...да бъда по-отворен към света, а не самовглъбен! Отделно, че вече започна да ми бъде самотно. Според вас възможна ли е такава трансформация или то си е заложено в ДНК-то ми да бъда смотаняк? Чета много книги на тази тематика, но ще се радвам, ако получа адекватни отговори. Благодаря предварително!

Коментари

1.   И аз съм на 21 и през повечето време съм си в нас и играя видео игри. При мен просто няма друга възможност. Нямам приятели, с които да излизам и като цяло много не искам приятели вече макар и да ми се излиза навън с някого. Хората за мен са груби, токсични и изобщо си живеят я някакъв техен филм имайки се за голямата работа, а всъщност са едни селяндури със самочувствие.

2.   Според мен твърде много "дълбаеш" в проблема и така си го създаваш сам. Ами просто не прави услуги на използвачи и това е. Само на такива, които не са. Вместо да се "раздаваш" на всички и после да се ядосваш. А тези книги са общи клишета като цяло, а всяка ситуация и живот са строго индивидуални.

3.   Абе има и екстроверти, които са смотаняци... ако това те успокоява по някакъв начин...

4.   Според мен, не, но с годините на човек спира да му пука, осъзнава че хората гледат само себе си и никой не се интересува от другият. Просто бъди себе си, прави нещата както ги харесваш. Да не ти пука.

5.   Аз също съм като номер 1, само че съм на 38 вече! Не мисля, че ми трябват някакви хора, които и бездруго няма да ми помогнат, когато имам нужда-дали ще дойдат на свиждане, ако вляза в болница (да чукна на дърво, да не става), или ще се оправдаят, че са заети и др.! Ако държиш на някого, ще си отложиш ангажиментите и ще го уважиш! За мен това са приятелите, а не да ни свързва само безпаметното пиене, пушене на трева и обсъждане на жените (и трите неща не ги правя), защото повечето като ги гледам отстрани са само такива! Никакви ценности или представи за живота, не можеш и един смислен разговор да проведеш с тях! Не така стои въпросът с хората над 40 и 70 г.! Имам периодичен контакт с такива хора и мога смело да заявя, че само тях приемам за събеседници-било на спирката, в магазина и др.! Говоря си с тях за обстановката, която ни заобикаля-те са единодушни, че днешното поколение е деградирало тотално-пръскат със спрей по спирките, карат бързо, не уважават възрастните! Вероятно и ти предпочиташ да си говориш с такива хора, защото те поне са възпитани и едва ли биха счупили някое шише на улицата късно вечерта! И ако не внимаваш, да настъпиш стъклата, те да пробият джапанката и после да отидеш в Спешното (това е през лятото), само защото на ония не им дреме, че някой може да мине и да се нарани! Ето, за това говоря-да сме отговорни и съобразителни едни към други!

6.   Интроверт не е равно на смотаняк. Ако си интелигентен, възпитан, говориш малко, но на място и имаш себеуважение, то ти си много повече от някакви дето се правят на душата на компанията и плямпат пълни глупости само и само да бъдат забелязани. Знай си достойнствата и силните страни и не се подценявай.

7.   Същият и съм и аз, постоянно си мисля ако можех да се променя...