Споделена история от Други

Познавате ли такива хора?
Здравейте! Бих искала да отворя една дискусия. Случвало ли ви се е да срещнете човек, който прави материални неща за вас, например купува ви дрехи и други предмети, които не са по джоба на всеки, но усещате, че не го прави с добри чувства и безкористно. Отделно, като оставим настрана материалните неща, през останалото време този човек се държи крайно неуважително, понякога минава покрай вас сякаш не съществувате. Въпросът ми е - познавате ли такива хора? Ако познавате как ги наричате - нарцистични, егоистични? Според вас подобно отношение търпимо ли е?
П.С. Тук нямам предвид човек от мъжки пол, потенциален любовник или съпруг (а по-скоро потенциална свекърва).

Коментари

1.   Такава жена бих нарекла объркана, не знае как да постъпи, хем иска да ти стане близка, хем пък ти си само приятелка на сина й и не трябва да се държи с теб все едно си член от семейството. Хем иска да сте в много добри отношения, хем пък да не се меси в решението на сина си дали да вземе точно теб за снаха и такива подобни мисли й се въртят в главата, всеки ден една от мислите наделява над другите и моментното й държание се дължи на моментната мисъл, затова в един момент се държи като майка и купува вещи, в следващия е студена като непозната жена.
Щом купува вещи за теб значи те харесва. Щом минава покрай теб все едно не съществуваш, значи иска да те свали на земята да не се мислиш за велика и равноправна на самата нея в семейството.
Много е трудно да си потенциална свекърва, не знаеш дали да вкарваш усилия, емоции и финанси в потенциалната снаха, защото не се знае, нито дали ще стане твоя снаха, нито дали ще се държи, като твоя дъщеря или ще се държи нападателно.

2.   Аз имах приятел в детството ми, години по късно осъзнавам, че това е било заради егото му.

3.   Да, свекърва ми е такава. Зад гърба ми ме обижда и интригантства, а иначе - може да ми подари купа/покривка/сервиз - за 100 лева. Защото едното ще го види мъжа ми и роднините и, а другото го чува мъжа ми/аз, а го усещам само аз. Противоречието идва от там, че в големите/материалните неща се показва каквато иска да е, а в дребните/отношението - каквато наистина е. Аз я наричам идиотка, не знам как е правилно. Какво правя? Приемам показнИте глупости, почти не ги ползвам, а когато са твърде лични - чаршафи, хавлии и одеала, пък, изобщо. Самата аз не подарявам. На гости се държа любезно формално, не звъня по телефона и не поздравявам по поводи, в личното си пространство/поводи, не я допускам. Не ми се лицемерничи.

4.   Потенциална , ама на какъв етап от връзката ви ? Съветът ми е да се държиш сърдечно , но по обрано . На нея бих дала същия съвет .Това са изключително деликатни отношения и човек много често не знае как правилно да се държи . Дайте си време да не правите грешки от желание да се харесате на другата , а се концентрирайте във връзката .Именно ,тя би трябвало да ви насочва как да се държите .Прекалена ангажираност може да ви изиграе лоша шега .

5.   И аз минавам по който ридора, ако сме се засели веднъж, вторият мога и нищо да не казвам. Те свекърите са все такива, рядко другия тип. Все синкивеца не случил на жена.