Споделена история от Други

Скок с бънджи
Мисля да скоча с бънджи, но се чудя дали е възможно да ослепея, да ми паднат очите или нещо подобно. Четох, че е възможно някакво отлепване на ретината. От 70 м. мисля от Клисура. Аз съм скачала с парашут и нищо ми няма. Не ме е страх от късане на въже, чупене на крака или подобно. 64 кг. съм. Иначе с очите съм добре. Не нося очила, чела съм списание от далече. Ама да не стане нещо като да се завъртят при скачането. Аз да отида да си гледам кефа и накрая сляпа. Или е невъзможно.

Коментари

1.   Ква ретина, кви 5 лв. Не съм чувал подобно нещо. Аз скочих с бънджи и въжето се навъртя около врата ми, щях да се обеся. В последния момент се измъкнах. Преди да скочиш подписваш документ, че фирмата не отговаря, ако умреш. Освен това, не мога да каже, че беше чак толкова вълнуващо, понеже падаш супер бързо. Парашут със сигурност би било по-яко.

2.   Аз лично не съм скачал така, пък и нямам намерение да правя това нещо някога! А за отлепяне на ретината сега чувам! Още една причина да се откажа, не че съм искал, но вече съм категоричен!

3.   Не съм чул никога подобно нещо. Ако беше така никой нямаше да скача. Да е имало 1 случай по някаква причина.
Аз пък искам с парашут. Тая година смятам да го направя.

4.   За да се отлети ретината трябва да има огромен гравитационен удар. Невъзможно при бънджи. В края на разтягането на въжето има всъщност милисекунди безтегловност, а не удар. Моя първи скок беше точно на Клисура и е идеално - средна височина.