Споделена история от Други

Имам въпрос. Как може да се нарече човек, който вярва само и единствено в дявола, сатаната, луцифер, демона или както вие искате го наречете? Преди си мислех, че е “атеист”, но след време срещнах хора които са атеисти и ми казаха че не вярват дори и в дявола.

Коментари

1.   Всеки може да вярва в каквото си иска, дори в Дядо Коледа - стига да не пречи на останалите и да не налага вижданията си постоянно и да парадира с тях...

2.   Аз ги знам като сатанисти, но в действителност те са просто едни дребни и смачкани от живота душици, на които им е писнало от всичко и са решили да го избиват на омраза към всеки. За мен такъв тип индивиди определено имат някакви психически проблеми. Имам няколко далечни познати, които са с такива убеждения и чисто на външен вид са меко казано отблъскващи, на акъл и убеждения също. Не искам да обиждам хората, които ще се припознаят по една или друга причина, но обикновено тези сатанисти са дебели, грозни, депресирани, без приятели, цели, амбиции. С 2 думи са хора от които нищо не става, за нищо не им пука и единствено им доставя удоволствие да гледат как някой друг има проблеми и страда. Това са моите впечатления от контактите ми с този тип индивиди, както визуално на външен вид, така и като психика, начин на мислене и начин на живот. Може да има и някои свестни и нормално изглеждащи, но аз такива не съм срещал до сега.

3.   Как може да се нарече, само с една дума - откачен!

4.   Глупак се нарича

5.   Атеистите всъщност не са религиозни и не вярват в нищо, може би вярват само в себе си. Не са се посветили на някаква конкретна религия или духовно движение. Докато сатанистите вярват в дявола и в черното, поради една или друга причина. Вярата трябва да ти дава свобода и да те кара да се чувстваш добре. Явно тях ги кара или просто имат изкривено виждане за вярата.

6.   Комунист. Те рушаха църквите и преследваха вярващите, а в същото време се редяха на опашки пред Ванга.

7.   Атеистите не вярват в абсолютно нищо, ама нищо. Всеки религиозен човек вярва в идеалите на собствената си религия и придружаващите я идеи- християнство, ислям, будизъм и така нататък.

Съществуват няколко различни видове сатанисти, но основните от тях, по определение, не се кланят на Дявола, а на индивидуализма казано най-общо. Няма да изпадам в подробности, но накратко: нито подкрепят Библията, нито се кланят на лошото в Библията (обратното на християнството). Дори не съм сигурна, че тяхното се води религия, защото отвсякъде бие на философско течение, практически те не вярват в нищо божествено и свръхестествено, но все пак вярват в разни неща и не са атеисти. При всички положения теологията е дял от философията и там се изучават всякакви подробности за човешките вярвания.
Тези, които се кланят на дявола са дяволопоклоници, но често ги наричат и сатанисти, което води до объркване. Техните виждания се базират на Библията един вид, но са опаки на християнството, точно обратното- култ към Дявола, лошотията и прочие.

Освен това все още съществуват клонящи към езичество вярвания, тоест разни хора си вярват в магии, в много различни сили и ритуали за тяхното призоваване, омилостивяване и получаване на "дарове". Всъщност при много вярвания и религии съществуват ритуали, традиции и "магии".

8.   Комунист.

9.   Това си е жив сатанист.
Аз съм атеист.Атеистите не вярват в Бог , в Сатана,в Дявола и като цяло в нищо.

10.   Психопати.Прочети за '' тъмната триада'' в психологията. Те са нейни олицетворения.И при всички случаи негативни хора, с тежка енергия и незрял ум.

11.   А,ама чакай бе... Тая история що си няма заглавие?!?

12.   Миииии Сатанист? Какъв друг да бъде?
Има сатанистки църкви, чиито доктрини са доста добри всъщност - само дето задръстени християни ще тръгнат да ме плюят по темата, без дори да се интересуват. :)

13.   Филмар. "Уу, вижте ме колко съм интересен и различен..."

14.   Номер 3, 4 и 13 по-леко. Тук сме да се подкрепяме, да си помагаме и да се уважаваме, а не да даваме тъпи отговори на един най-обикновен въпрос. Все пак ти трябва мозък за да имаш уважение. Или напишете че не знаете или не пишете коментар! И това не е история а просто въпрос от обща култура!
А до самия въпрос аз лично никога не съм чувала да ги наричат по някакъв начин. Аз им викам просто “хора които вярват в дявола”.