Споделена история от Други

Мисля,че ми изневерява.Помощ!Объркана съм .
Здравейте. Имам проблем във връзката си. На 18 години съм а приятеля ми е на 27. С приятеля ми сме заедно вече от година, в началото на връзката ни доста хора се опитаха да ни разделят но ние въпреки това останахме заедно. През цялото време бяхме по цял ден заедно, както и през цялата карантина. Много сме се карали, но въпреки това намирахме начини да сме си заедно.. Септември месец се случи така че да оставам да спя в тях запо дълго и ето че “заживяхме заедно”. До преди 3-4 дена се държеше с мен мило, грижовно беше нежен с мен и всичко беше наред. Наложи ми се да замина за цял ден с родителите ми по-надалеч от града в който живеем и от там почна всичко. Прибрах се вечерта и се чухме и той ми каза че ще си ляга рано защото не се чувства добре, пожелах му лека нощ и всичко мина добре. На другия ден го чаках да ми звънне до 17:00 часа(което е странно попринцип защото с него се чуваме винаги когато се събудим)отидохме на кафе с приятели и след това отидохме в тях, всичко беше нормално държеше се супер, правихме секс искаше още веднъж но аз бързах да св прибирам защото трябваше да ставам рано сутринта. Когато се прибрах се оправих и му писах а той само ми сийна, след това му звъннах но не дигна и ми звънна след 5-10 минути, говорихме 5 минути и си затворихме, питах го всичко дали е наред каза ми”не се притеснявай всичко е наред”но с някакъв странен тон. Държи се отдръпнато когато не сме заедно, не ми пише, не ми звъни, стой на линия до 6-7 сутринта и мисля че въобще не си ляга. Преди да ми кажете че съм се филмирала искам и да допълня че ние си споделяме локация и винаги единия знае къде е другият, преди седмица разбрах че си е преправил локацията и е бил някъде другаде, откъде да знам дали в деня в който аз заминах със нашите не го е направил пак и не е излизал с някое момиче? Бях му звънннала по пътя и го питах какво прави и той ми каза “отивам да ям” и ми затвори. Имало е случки в които е пращал заявки на момичета знам че си е писал с едно (с което бяха просто приятели)зад гърба ми, знаеше че не ми е приятно и съм против, новъпреки това са се чували. През тази една година сме се карали ужасно много защото аз съм ревнувала притеснявала съм се, а той винаги е имал проблем с една моя приятелка която не харесва и не иска да общувам с нея. Та, въпроса ми е, как да позная дали наистина е така както си мисля? Никога не се е държал така отдръпнато към мен, почнал е да се поддържа повече, дори и едно косъмче да има по лицето му се шашка и го маха, промени си стила, почна да тренира усилено и самочуствието му се вдигна много бързо. Хора, не знам какво да правя всички ми казват да го оставя, никой от обкръжението ми и близките ми хора не го харесва”махай го тоя””той е болен” “когато се карате само те обижда”, но как да оставя човека с който градим общо бъдеще и обичам? Винаги ама винаги сме имали контакт когато не сме заедно или той ми е звънял или аз или сме си писали а откакто се върнах само аз му звъня звънял ми е само веднъж. Не знам какво да правя, как да подобря връзката си дори и да излиза с друго момиче как да си го върна? Аз съм много чуствителен човек и от най малкото се наранявам, попринцип сме се карали и често защото аз съм много ревнива и като видя нещо съмнително почвам да си мисля някакви неща. Когато сме се карали той ми е казвал”ти не си сериозна, много си малка не разбираш”и когато искам да кажа мнението си ми казва”много ти знае устата когато говоря ще ме слушаш” заплашвал ме е с думите “ще видиш ти, какво ще стане” но свикнах с тези думи, с тези обиди, когато се ядоса става ужасен и обижда човека срещу него, даже с тяхните е така, но нашите караници винаги са траели до час два или ден после всичко винаги е било както по старо му. В началото като тръгнахме ми каза че си търси приятелка с която да имат бъдеще защото вече е на години на които трябва да има семейство. Аз го разбрах, говорели сме си за бъдещето как ще имаме деца, говорил ми е за брак(не знам дали на шега или сериозно)но аз го приех сериозно. Отделно искаше да му споделям за себе си, споделих му казах му нещата които искаше да знае и по нататък почна да ги изпозва срещу мен, когато се скараме не спира да вмъкне”аз не съм бившия ти или майка ти и баща ти да се държиш така с мен, аз няма да ти търпя глупостите”Искам да си върна приятеля, той просто не е същият.. Наистина мисля че ми изневерява имам гадно чуство в стомаха сякаш нещо не е наред вече от седмица и се чуствам ужасно, не искам да го загубя той е единствения ми приятел вече...

Коментари

1.   С риск и да те обидя ще бъда директен.
Зарежи го. Държи се лошо с теб, обижда те, пренебрегва те. За какво ти е? Намери си някое свястно момче на твоите години. Има сумати момчета/мъже, които ще се държат в пъти по-добре с теб, за разлика от този комплексар. Държи ли се неуважително, ставаш и си тръгваш (важи и за двата пола), а не като теб - да седиш и да търпиш. Как може да свикваш да се държат лошо с теб? Абсурдно е.
И още нещо което ми направи впечатление. Бъдеще се гради с човек, с когото сте на един и същи етап от живота си и още по-важното - правиш го защото ИСКАШ, а не като твоя приятел, защото си "на години" и ТРЯБВА (колкото да отбиеш номера).

"Не искам да го загубя той е единствения ми приятел вече... " - По-добре сам, отколкото кофти придружен.
Горе главата и спри да разрешаваш да се гаврят с теб.
Чакат те много по-читави хора, които ще те искат и ценят. Просто си му свикнала, ще видиш колко по-добре ще си живееш без него.

Ронин

2.   Абе тоя може да изневерява, ама аз друго се чудя.
Абе хора, и аз съм на 27 ама какви са тия споделения на локация, следене по минути, сиийнове. Кога звъннал, откъде звъннал... абе вие добре ли сте?
Човек и ди кенефа вече не може да отиде, ако не си прати локацията. Не се излагайте бе, промиха ви се мозъците от тея простотии.

3.   Много ми е трудно да го оставя, защото мисля че и той ме обича. Наистина ми е трудно..

4.   Просто не знам имам гадното чувство че се вижда с друга, по-отдръпнат е сякаш..

5.   Твърде млада си за женитби. Явно той иска още да си поживее. Пробвай да не го търсиш известно време, но за по-дълго. Изчакай докато той те потърси първи. Примерно 3 дни, не се обаждай, ако не звънне, не звъни и ти и на 4 ден, след това си удължавай срока, ако до 5-7 дни не се обади, значи нещо не е ок. А ти търси нещо, с което да се занимаваш за да не е в мислите ти.

6.   Ами на мен малко ми звучи като ти да провокираш това негово поведение-мрънкаш, обсебваш го, мнителна си, сравняваш го с бивши. Все неща дето дразнят мъжете. Предполагам, че е заради годините. А твоя щом си е хванал хлапачка, трябва да свиква с положението, а не да обижда, или да си търси по-зряла жена за семейство.

7.   Авторката:
Не го сравнявам с бивши, той сам се сравнява. Аз съм пърата му сериозна приятелка, знам че ме обича, по действията му личи, думите са му ужасни понякога, когато се ядоса. Просто се притеснявам дали не кръшка. Минахме през много неща във връзката ни и това ни кара да се отдалечаваме един от друг. Искам да намеря начин връзката ни да стане силна и да си споделяме, да бъдем приятели, но е някак трудно, говорели сме, но до там. Все единия крие нещо от другия или не му споделя, искам да променя това но не знам как. Знам че съм малка но не искам да пропилявам годините си да ходя от едно момче на друго, а да извървя пътя си само с един човек, ако ме разбирате..