Споделена история от Други

Матура по математика
Здравейте, момче съм на 14 години-7 клас. Предстоят ми нво-та по БЕЛ и математика. По Бел съм сигурен че ще изкарам 5 или 6, но по математика съм почти сигурен, че ще имам 2. Моля кажете ми ако имам 2 на нво-то по математика дали ще мога да се запиша в някой техникум. Благодаря предварително!

Коментари

1.   До колкото знам, с двойка не може да се кандидатства след 7-ми клас. Преговори си нещата и съм сигурен, че ще хванеш тройка. Успех!

2.   Преди 2 години и аз се явих на НВО-то след 7 клас (по Математика, БЕЛ и Английски език). Много ме беше страх да не изкарам двойка на изпита по Математика, защото съм много зле по този предмет, но някак си, изкарах четворка. Не бъди толкова негативно настроен, защото нищо не се знае. Казва ти го бивш четворкаджия :D

Дали ще те приемат в някакъв техникум, то това зависи в кой техникум точно искаш да кандидатстваш. Градът, в който възнамеряваш да учиш също има значение. И аз уча в техникум и повечето ми съученици са влезли с двойки. Повечето училища приемат ей така, защото им трябват ученици. Понеже аз уча в среден град и в по-малък техникум, нашето училище прие почти всички деца, кандидатствали след 7 клас (поне тази година).

С двойка по Математика няма как да влезеш в някаква елитна гимназия, то си е гарантирано. Обаче ще е хубаво да положиш поне малко усилия. Поне се опитай да научиш формулите по Математика, поне 2.50 да изкараш на изпита по Математика - пак е нещо!

Успех.

3.   Хващай се на частни уроци и залягай сериозно в свободното си време. Малко " изненадващо" си се сетил, че ще имаш матури.

4.   Номер 1, До толкова знаеш, че нищо не знаеш. Преди не можеше, защото балът се образуваше като се взимаха оценките. Сега е с точки- дори и при 10 точки, което си е двойка, пак си кандидатстваш. Ако не се явиш получаваш 0 точки, но тва пак не пречи да се образува бал за кандидатстване.

5.   До 3

Хуленето ти не помага на никого, освен на малкото ит его.

6.   Номер 3, до номер 5- его?!?! Като има човек важни събития да му се случват в живота, се подготвя. Аз съм се явявал на всякакви изпити- приемни, кандидат- студентски, шофьорски, за работа, каквото се сетиш. За всички съм се подготвял сам, даже без частни уроци. Четене му е майката. И подреждане на приоритети. Ако иска да изкара хубава оценка, трябва да наляга над учебниците, друго решение няма. На мен математиката също не ми е силна страна, не всеки я разбира. Но при нея материала е с наслагване. С " преговаряне", ако материала му е неясен, трудно ще стане.

7.   Гледам всички коментиращи, както и автора, не са наясно, че от няколко години оценяването на матурите след 7 клас не е в оценки, а в точки,защото с всяка изминала госина все повече двойкаджии. И за да не става както преди с двойка да се влиза в техникум. През 2014г започнаха да приемат в техникумите на трето класиране деца с двойки от матурите по математика. 2014 на мои познати дъщерята везе в строителен техникум с 2 от матурата по математика, подчертавам строителен, където математиката би трябвало да е на почит. Та сега оценяването е в точки и дори да има минимални знания по мат може да влезе в техникум. Кандидатстването става по точки.
Вярно че най желаните паралелки ще се запълнят от онези с повече точки, но все някъде ще има място и за автора.

9.   До номер 1: Какви са тея глупости? Аз като бях седми клас на матурата по бел минах с почти 4. 50, но по математика 0. 5 точки не ми стигнаха за 3 и си минах.