Споделена история от Други

Ад и рай
Според вас има ли ад и рай?Според Библията човек живее веднъж и после душата отива за вечността в ада или рая.Как ще избегнем ада като сме грешници?

Коментари

1.   Адът е на земята , не си ли разбрал ?

2.   За мен тва са пълни глупости. Вярвам, че има господ, но съм далеч от идеята, че той е гигантски белобрад старец, който вижда абсолютно всеки във всеки един момент какво прави и накрая решава дали ще отиде в ада/рая...

4.   Ми те са си тука, ада и рая. : ) Според това какъв хараткер и навици си си изградил, ти се намираш в ада или в рая. Ад и Рай на земята съществуват, но извън човешкия живот- не е доказано. Не знам дали съществува прераждане или отиваш в ад или рай, но съм сигурен, че ако има нещо, то ще е продължение на това, което си успял да изградиш. Ако си изградил високо ниво на съзнание, ми звучи по-логично това да се пренася по някакъв начин след смъртта. Докато, ако си бил някакъв плужек и мишок, едва ли ще отидеш в нещо като рай след това. Аз лично избирам да вярвам, че има нещо след живота, така все пак си осмислям съществуването, иначе за какво да живея, ако всичко това, целият ми житейски път няма смисъл? Ако няма нещо след смъртта..

6.   Не, няма такива места! Има отвъден, духовен свят, но той е свързан с развитието и еволюцията ни като души.
Няма вечно наказание или вечна награда - това би било безсмислено.
Не се вкарвай във филми...

7.   Съдейки по регресиите (а и аз съм склонен да го вярвам), има физически и духовен свят, а не ад и рай. Там живеем между животите, а тук се прераждаме периодично във физическо тяло в различни роли, за да осъзнаем нещата от различни гл.т. Нито там, нито тук е хубаво или лошо, а навсякъде се развиваме, трупаме опит. Адът и раят не са места, а обстоятелствата, в които временно сме поставени, и състояние на духа.

Ако например сме в период, в който минаваме през дадена трудност, понеже ни е дадено да научим някакъв урок, може да се каже, че сме в ад. Ако сме направили нещо нередно и сега сме в трудност, за да осъзнаем постъпката си и се поправим, това пак един своеобразен ад. Ако просто с нашата невежест сами сме се поставили в такава ситуация, пак си е ад. Ако просто сме слаби и не можем да понесем и най-малкото изпитание, пак си създаваме ад.

Ако обаче сме силни, осъзнати, учим си уроците и си следваме съдбата, тогава сме в рая, без значение дали временно сме в духовния или физическия свят.

8.   https://youtu.be/dXmp4zMNRuM
Има Ад и Рай! Гледай сяидетелски показатвлства в you tube.

9.   В превод от сънскрит Ад е огън или долу, отдолу, под (предлог), а Рай е богатство, съкровище.
И рая и ада са тук на земята, от всеки един от нас зависи какво си е постигнал. Или си беден и си долу низш или си богат и правиш рай за себе си около себе си.
Между другото старите българи са наричали слънцето Рай или с обръщение Райчо, мисля че думата идва от това нарицание, ще идеш в рая, би трябвало да означава ще се извисиш, ще достигнеш слънцето.
Иначе вярвания за отвъден живот нямам, ако днес сме 7 милиарда народ на земята, колко ли са пренаслени рая и ада, как мислиш?

10.   Само различни дименсии, нищо повече...

11.   Понятията за ад и рай са метафори. Не съществуват като отделни пространства.

12.   Въпросът е философски и ще получиш всякакви отговори.

В миналото е нямало компютри и телефони и е нямало как да следят и да врзумяват хората, след което са измислили библията, ад, рай и пр.

А с душите на умрелите и изядени животни какво става? С кучета, селскостопански животни и др.?

Според друга теория, има АД и той е тук, на Земята и представлява съвкупността от прости (тъпи) хора.

Простият и ограничен човек, с неговите разбирания и поведение, прави така че около него да страдат всички от погрешни постъпки, решения и липса на баланс и прогрес...

14.   Има един български наш съгражданин който е много навътре в нещата. Пиши в Ютюб Иван Бобулев Аз Го видях.
Говори точно за рая и ада